کانال تلگرام خانه پزشکان

شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

کالری فست فودها و کم تحرکی

تاریخ : 1394/10/06 کالری فست فودها و کم تحرکی

 کالری فست فودها به دلیل استفاده از پنیرهای چرب و سوسیس و کالباس بالاست و مصرف زیاد آن با توجه به کم تحرکی زیاد مشکلات زیادی برای افراد به وجود می آورد.

دکتر رحمانی متخصص تغذیه  در این باره می گوید: مصرف یک عدد پیتزای معمولی به دلیل پنیر و محتویات آن به راحتی می‌تواند میزان چربی و کالری دریافتی را در بدن افزایش دهد و با توجه به اینکه مشکل اصلی جامعه ما بی‌تحرکی است مصرف غذاهای پرکالری و چرب، اضافه وزن و کبد چرب را به دنبال دارد بنابراین توصیه می‌شود به‌‌ همان اندازه‌ای که بدن کالری دریافت می‌کند به‌‌ همان اندازه هم فعالیت جسمی برای سوزاندنش انجام شود. متاسفانه پیتزا یک غذای بسیار پرکالری است به طوریکه یک پیتزای معمولی حدود ۲۰۰۰ کالری دارد که برای نیاز یک فرد بالغ در طول روز کافی است البته این یک کالری مازاد و زیان آور است.

این متخصص تغذیه درباره همبرگر نیز اظهار می دارد: همبرگر هم میزان کالری بسیار بالایی دارد به طوری که یک همبرگر معمولی حدود ۳۵۰ کالری دارد. برای فردی که نیاز روزانه بدنش ۲۰۰۰ کالری باشد این میزان کالری همبرگر حدود یک چهارم کالری بدنش را تامین می‌کند البته این به معنی تامین کالری بدن بدون نیاز به سوزاندن نیست.

وی افزود: هر اندازه کالری که وارد بدن می‌شود باید به‌‌ همان اندازه هم فعالیت جسمی برای سوزاندنش انجام گیرد در غیر این صورت بیماری‌هایی نظیر مشکلات قلبی، دیابت و حتی چاقی تهدید کننده می‌شود.

دکتر رحمانی در پاسخ به این سوال که برای سوزاندن کالری این دو غذای مدرن چقدر فعالیت بدنی نیاز است، خاطرنشان کرد: برای سوزاندن کالری یک پیتزای معمولی حدود پنج ساعت و نیم ورزش دوچرخه سواری و کسی که یک همبرگر معمولی می‌خورد باید برای سوزاندن کالری آن یک ساعت و نیم ورزش مقاومتی انجام دهد.


منبع:سلامت انلاین

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های متخصص تغذیه

ابتلا به سرطان معده با افراط در خوردن نمک ابتلا به سرطان معده با افراط در خوردن نمک

همه می‌دانند خوردن نمک زیاد می‌تواند باعث فشار خون و سایر بیمار‌ی‌های قلبی شود اما بسیاری از شما نمی‌دانید که خوردن زیاد نمک می‌تواند باعث ایجاد سرطان معده شود.

آخرین مطالب پزشکی متخصص تغذیه

آخرین مقالات پزشکان متخصص تغذیه