سال نو مبارک

شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

تفاوت جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک در چیست؟

تاریخ : 1396/06/28 تفاوت جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک در چیست؟

تفاوت جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک در چیست؟
اگر شما همیشه جراحی زیبایی و عمل جراحی پلاستیک را یکی  در نظر گرفتید، شما تنها نیستید. تعداد قابل توجهی از جراحان پلاستیک، تمرکز خود را روی عمل جراحی زیبایی می گذارند .  و به همین ترتیب، این اصطلاحات اغلب  به طور متناوب و به جای هم استفاده می شود. اما این به لحاظ فنی صحت ندارد. جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک دو تخصص نزدیک به هم اند، اما آنها یکسان نیستند.

جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک  اهداف متفاوتی  دارند.
در حالی که هر دو جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک برای  بهبود وضعیت بدنی بیمار است ،  فلسفه های کلیدی که آموزش، تحقیق و اهداف مربوط به نتایج جراحی را هدایت می کنند، متفاوت هستند.
جراحی زیبایی: بر روی بهتر کردن  ظاهر بیمار متمرکز است.

روشها، تکنیکها و اصول جراحی زیبایی، به طور کامل بر روی  بهتر کردن ظاهر بیمار تمرکز دارند . بهبود زیبایی های صورت ، تقارن  و درستی اجزای صورت از اهداف کلیدی این نوع جراحی است . جراحی زیبایی را می توان در تمام قسمت های سر، گردن و بدن انجام داد. از آنجا که نقاط درمان شده به درستی عمل می کنند -منظور اعضای مورد جراحی سالم هستند - ، جراحی زیبایی یک عمل  انتخابی است. جراحی زیبایی توسط پزشکان و متخصصین  انواع زمینه های پزشکی، از جمله جراحان پلاستیک انجام می شود.


دامنه عمل جراحی زیبایی شامل موارد زیر است:

تقویت سینه: افزایش حجم سینه ، بالا بردن سینه ، کاهش حجم سینه
باز سازی صورت: رینوپلاستی، چانه و یا بهبود گردن
جوان سازی صورت: لیفت صورت،گردن، و ابرو و ...
ترمیم بدن: ترمیم شکم، لیپوساکشن، درمان جنیکو ماستی - عارضه بزرگ شدن سینه در بدن مردانه -
جوان سازی پوست: لیزر پوست ، بوتاکس ، درمان پرکننده پوست


جراحی پلاستیک: بیشتر بر روی ترمیم کاستی ها بمنظور بازسازی  صورت میگیرد تا اعضای مورد نظر بدرستی کار کنند.
جراحی پلاستیک به عنوان یک تخصص جراحی است.این جراحی به بازسازی نقص های صورت و بدن اختصاص داده شده است که عموما این نقص ها به دلیل  اختلالات تولد، تروما - ضربه خارجی - ، سوختگی و بیماری بوجود می آیند . جراحی پلاستیک در جهت اصلاح نواقص ناکارآمد بدن است . در حالیکه بسیاری از جراحان پلاستیکی برای تکمیل آموزش های اضافی  جراحی زیبایی را انتخاب می کنند . ، اساس آموزش جراحی آنها جراحی پلاستیک و بازسازی است. در واقع، در سال 1999، انجمن آمریکایی جراحان پلاستیک و بازسازی نام خود را به انجمن جراحان پلاستیک آمریکا تغییر داد تا بگویند  "جراحان پلاستیک و جراحان ترمیمی  یکسان هستند" و با هم فرقی ندارند.

 

نمونه هایی از عمل جراحی پلاستیک:

بازسازی پستان
جراحی برای بهبود سوختگی
بهبود نقص مادرزادی : شکاف کام دهان ، بازسازی عیب افراطی
جراحی دست
جراحی بهبود زخم

 

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های فوق تخصص جراحی پلاستیک،ترمیمی و زیبایی

کارهایی که باید بعد از عمل لیپوساکشن انجام بدیم کارهایی که باید بعد از عمل لیپوساکشن انجام بدیم

اکثرمردمی که لیپوساکشن می‌کنند فکر می‌کنند که بعد از عمل به خانه می‌آییم و بعد از اینکه استراحت کردیم و بهبود یافتیم دیگر قسمت سخت ماجرا تمام شده است. در واقعیت این بازیافت می‌تواند اثراتی بر روی کیفیت نتایج حاصل از لیپوساکشن شما داشته باشد. در اینجا چند راه برای اطمینان از به دست آوردن نتیجه مطلوب‌تر ذکر می‌کنیم که به کمک آن ها شما می‌توانید نگرانی‌هایتان را در طول این زمان بحرانی کاهش دهید.

عمل زیبایی و نوشیدن الکل عمل زیبایی و نوشیدن الکل

اگر به تازگی عمل زیبایی انجام داده‌اید بهتر است نکاتی را درباره‌ی حفظ سلامت بعد از عمل و ارتباط آن با نوشیدن الکل بدانید: الکل باعث افزایش تورم می‌شود

آخرین مطالب پزشکی فوق تخصص جراحی پلاستیک،ترمیمی و زیبایی