پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱

مهدی سمیعی

دکتر مهدی سمیعی

متخصص ایمپلنت

تلفن :88300177- 26640962

مطب اول : اندرزگو- بلوار کاوه مطب دوم : مطهری- جم

سید رضا ناصری

دکتر سید رضا ناصری

متخصص ایمپلنت

تلفن :02188687013

تهران، بلوار سعادت آباد، خیابان ۳۵ ام، پلاک ۱۰، واحد ۸

ایمپلنت دندان چیست

هر آنچه که باید درباره ایمپلنت‌های دندانی بدانید.

هنگامی که یک دندان آسیبدیده یا پوسیده شده کشیده شود، هر دو قسمت قابل مشاهده دندان به نام تاج، و قسمت ریشه آن از بین می‌روند.

متخصص ایمپلنت دندان را در استخوان فک قرار میدهد به طوری که می تواند به استخوان طبیعی جوش خورده و پایه‌ای قوی و محکم برای جایگزینی دندان‌های از دست داده شما باشد.

 

ایمپلنت دندان

راهنما : ایمپلنت دندان چیست از زبان دکتر سمیعی

 

چرا ایمپلنت بهترین راه جایگزینی دندان از دست رفته است ؟

ایمپلنت‌های دندانی بهترین راهکار برای داشتن‌های دندان‌هایی سالم و طبیعی برای شما است. یک ایمپلنت دندانی قوی و محکم یک دندان از دست داده‌ی شما را بازسازی می‌کند.

 

1. کارکرد دندان های جدید : زمانی که توسط یک دندانپزشک این ایمپبنت‌ها در در فک شما قرار گرفت، احساس، دید و عملکردی شبیه به دندان طبیعی را برای شما به ارمغان آورد. گزینه‌های دیگری مانند دندان‌های مصنوعی متحرک و بریدج‌ها ممکن است به وخامت استخوانی در دهان شما منجر شده و ممکن است غذاخوردن، لبخند زدن، صحبت کردن و فعالیت‌های دیگر زندگی روزمره‌تان را دچار مشکل نماید.

درنهایت برای رفع مشکل‌های موجود، ایمپلنت‌های دندانی ساخته شد. ایمپلنت‌ در حال حاضر بهترین راه حل  و مقرون به صرفه برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته می‌باشد. 

 

2.  عمر دندان های ساخته شده : برید‌ج‌های دندانی سنتی به طور معمول تنها بین پنج تا هفت سال عمر دارند و در صورت مراقبت مناسب اغلب بیش از 10 سال طول عمر می‌کنند، اما در نهایت نیاز به جایگزین شدن دارند. اما در مورد ایمپلنت ها با مراقبت میتوانید برای تمام مدت عمرتان از آنها استفاده کنید.

 

3. قیمت ساخت دندان : هزینه‌های انجام شده برای روش سنتی در طول زمان به یکدیگر اضافه شده و باعث بالا رفتن هزینه نهایی می‌گردد. در حالی که ایمپلنت‌های دندانی ممکن است نیاز به تنظیمات دوره‌ای داشته باشند، اما در صورتی که به موقع و به صورتی مناسب توسط کارشناس ایمپلنت در فک شما کاشته شوند، می‌توانید از  آن‌ها برای تمام دوره‌ی زندگی خود استفاده کنید.برای اطلاع از قیمت دقیق ایمپلنت های دندان باید به جنس آن نیز توجه داشت و میتوانید برای انتخاب پزشک مناسب با توجه به قیمت ایمپلنت دندان با سوال در مورد قیمت و جنس و مقایسه ای مناسب بهترین پزشک را انتخاب کنید.

 

مزایای ایمپلنت دندان خوب

متخصص ایمپلنت دندان خوب در تهران

1. ایمپلنت‌های دندانی به شما این امکان را می دهد که بدون داشتن دغدغه‌ای در مورد دندان‌هایتان، از زندگی خود لذت ببرید! لازم نیست که در خانه خود بمانید یا احساس ناخوشایندی در بین سایر مردم  داشته باشید، خجالت بکشید چون دارای لبخندی متفاوت هستید یا نگران این باشید که دندان‌های از دست داده‌ی تان توانایی شما را در لذت بردن و داشتن سرگرمی محدود کند. دیگر نیازی به نگرانی از اینکه برای مثال پروتزهای متحرکی که جایگزین دندان خود کرده‌اید، هنگام صحبت کردن، خوردن یا خندیدن از جای خود حرکت کرده و یا از دهان شما خارج شوند.  دندان‌هایی که با این روش بازسازی شده‌اند، دندان‌هایی هستند که به شما اجازه می دهند، که نه دندان‌هایتان، بلکه زندگی‌تان را هدایت کنید. کارشناسان مرکز ایمپلنت دندانپزشکی می‌توانند بسیاری از داستان‌های موفق در این باره را برای شما بازگو کنند.

 ایمپلنت‌های دندانی شکل صورت و لبخند طبیعی شما را حفظ می‌کند. یک صورت بدون دندان می تواند ظاهری شکست خورده و  غمگین را نشان دهد. ایمپلنت‌های دندانی به شما اجازه می‌دهد که شکل طبیعی صورت و لبخند خود را حفظ کنید. 

راهنما : بهنرین راه ها برای سفید کردن دندان

 

2.   ایمپلنت های دندانی سلامتی استخوان شما را حفظ می کنند. فضاهای خالی دهان شما پس از از دست دادن یک یا چند دندان می‌تواند منجر به مسائل بهداشتی اضافی مانند از دست دادن و وخیم شدن اوضاع برخی از استخوان‌های فک شما شود.  هنگامی که از استخوان فک  برای حمایت از یک دندان طبیعی استفاده نشود، این استخوان تخریب شده و  قدرت و استحکامش را از دست می‌دهد. ایمپلنت‌ها تنها گزینه ترمیم دندانی است که باعث حفظ و تحریک استخوان طبیعی می‌شود،  و در واقع باعث تحریک رشد استخوان و جلوگیری از  از دست رفتن استخوان می شود.  یک دندانپزشک ایمپلنت در نزدیکی شما می تواند به شما در مورد مواردی که پروتزهای متحرک یا سایر گزینه‌های غیر ایمپلنت  می تواند به مشکلات استخوان فک شما منجر شود، یاری رساند.


3.  با ایمپلنت دندانی، دندان‌هایتان را در دهان خود نگه دارید، نه به مانند پروتزهای متحرک درون فنجان.  ایمپلنت‌های دندانی به شما اجازه می‌دهد دندان های خود را در جایی که متعلق به آنهاست -  یعنی در دهان خود نگه دارید.  و دیگر نگران این نباشید که پروتزهای شما ممکن است لغزیده یا سقوط کند.  مسواک‌کردن، نخ‌دندان و سایر روش‌های مراقبت از دندان برای ایمپلنت‌های دندانی مشابه دندان‌های طبیعی، به کار گرفته می‌شوند.  قبل از اینکه ایمپلنت متحرک بگیرید، با یک متخصص دندانپزشکی که با گزینه‌های دیگری برای جایگزین دندان آشنایی دارد،  مشورت کنید.

4. ایمپلنت‌های دندانی به شما اجازه می‌دهد تا به آسانی صحبت کنید، بنابراین دیگر نیازی به شرمساری نیست.  تنظیم پروتزهای متحرک می‌تواند به معنای مبارزه‌ای هر روزه  برای تلفظ صحیح کلمات باشد.  اما با ایمپلنت‌های دندانی دیگر این مشکل را نخواهید داشت،  زیرا  این ایمپلنت‌ها مانند دندان‌های طبیعی عمل می‌کنند.


5. ایمپلنت‌ها به شما اجازه می‌دهد تا غذاهای مورد علاقه خود را بخورید! شما می توانید از طعم و مزه غذاهای مورد علاقه‌تان بدون هیچ‌گونه تردیدی، البته زمانی که ایمپلنت‌های دندانی در دهان شما توسط دندانپزشک قرار داده شده است، لذت ببرید. می توانید به طور طبیعی میوه‌های مورد علاقه‌تان را گاز بزنید،  و تقریبا هر چیزی را که میخواهید می‌توانید بخورید،  بر خلاف پروتز‌ها متحرک که می توانند ناراحت کننده باشد، می توانید با ایمپلنت‌های دندانی طعم کامل مواد غذایی که مصرف می‌کنید،  را تجربه کنید.
 

6. حفره‌ها نمی توانند در یک تاج بازسازی شده توسط ایمپلنت دندانی ایجاد شوند،  با این حال، شما باید از دندانپزشک‌ تان،  یک برنامه ریزی روزانه مناسب برای تمیز کردن و مراقبت از ایمپلنت و لثه‌ها و دهان خود، مشابه دندان‌های طبیعی‌تان دریافت کنید.  اولین گام این است که یک دکتر ایمپلنت را در نزدکی محل زندگی خود بیابید.

ایمپلنت دندان

7. دندان های مصنوعی، دندان‌های شما را بدون حرکت نگاه می‌دارد. پروتزهای متحرک ممکن است هنگام غذا خوردن، صحبت کردن، لبخند، بوسه یا سرفه دچار لغزش شوند،  به طوری که شما مجبور شوید  که آنها را دوباره در جای خودشان قرار دهید.  اما ایمپلنت‌ها در محلی ثابت قرار می‌گیرند و به طوی طبیعی در محل خود جوش داده می‌شوند،  به این معنی که دندان‌های ایمپلنتی حرکت نمی‌کنند،در جای خود جابجا نمی‌شوند و صدای تیک تیک ایجاد نمی‌کنند.

راهنما » همه چیز در مورد ایمپلنت تک دندان که باید بدانید.

8. ایمپلنت‌های دندانی از سلامتی دندان‌های شما نیزمحافظت می کنند. قرار دادن بریدج در دهان  نیاز به این دارد که دندان‌های یک یا هر دو سمت دندان از دست داده‌ی شما سابیده شود - در نتیجه، این عمل باعث آسیب رساندن به دندان سالم  کسانی که دندان از دست داده دارند می‌شود . دندانهای سالم سابیده شده و  به بریدج وصل می‌شوند تا از آن  حمایت کنند.  در مقابل، ایمپلنت‌های دندانی در محل خود، جایی که ریشه دندان افتاده قرار دارد، بدون آسیب رساندن به دندان‌های سالم جوش داده می‌شود. همچنین از تغییر شکل و جابجایی دندان‌های سالم مجاور جلوگیری می‌کند،  در غیر این صورت این دندان‌ها می توانند به سمت فضای خالی کنار آنها حرکت کنند. از یک دندانپزشک ایمپلنت در مورد این موضوع سوال‌هایی بپرسید- احتمالا بعضی از آن‌ها داستانهای جالبی را برای شما خواهند گفت.


9. نسبت به سایر روش‌های تعمیر و ترمیمی،  قابلیت پیش بینی بهتری دارند.  درمان ایمپلنت دندانی با دندانپزشکان ایمپلنتی،  دارای روندهای درازمدت  قابل اعتماد و موفقیت آمیز است و اغلب به عنوان قابل پیش‌بینی ترین روش  در میان سایر روش‌های تعمیر و یا جایگزینی دندان‌های از دست رفته، از قبیل بریدج‌ها، پروتزهای متحرک  و درمان مجدد کانال ریشه، درمان (اندودونتیک) در نظر گرفته می‌شود.

 

آخرین مطالب پزشکی متخصص ایمپلنت

آخرین مقالات پزشکان متخصص ایمپلنت

معرفی بیماری های متخصص ایمپلنت