دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

حسین اکبری

دکتر حسین اکبری

متخصص جراحی و درمان ریشه دندان

تلفن :۰۲۱۸۸۸۸۱۶۶۳

تهران - خیابان ولی عصر - بعد از پل همت - روبروی خیابان گاندی12 - ساختمان 1266 - طبقه

حسن سحرخیز

دکتر حسن سحرخیز

متخصص جراحی و درمان ریشه دندان

تلفن :22075496 / 22086783 021

تهران - منطقه 2 - بلوار فرحزادی - خ. مطهری - خ. بوستان 2 شرقی - پ. 2 - واحد 3

 نوراحمد لطیفی

دکتر نوراحمد لطیفی

متخصص جراحی و درمان ریشه دندان

تلفن :88713883-7 021

تهران - منطقه 6 - سیدجمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد) - خ. 21 - بیمارستان حضرت فاطمه

جراحی ریشه دندان

جراحی ریشه دندان دارای حالت های مختلف درمان به شکل گوناگون است مهمترین علت این جراحی عدم موفقیت روی کانال تراپی یا همان معالجه ریشه دندان می باشد. در برخی موارد نتیجه درمان اولیه و یا درمان های مجدد ریشه دندان با شکست روبرو می گردد و با همه تلاشی که دکتر دندانپزشک انجام می دهد بیماری های التهابی ریشه دندان در بررسی های بعدی در بخش رادیوگرافیک نشان داده می شوددر این حالت درمانی جز کشیدن دندان و یا جراح ریشه دندان باقی نمی ماند. یکی از بدیهی ترین حالت این است که دندان را در داخل دهان نگه داشت و از کشیدن تا حد ممکن جلوگیری کرد. کشیدن دندان سبب دفرمه شدن صورت شده و سبب اشکالات زیادی در سیستم جونده افراد می گردد بنابراین باید همیشه گزینه درمان های جایگزین را انتخاب کرد، البته پس از کشیدن دندان می توان به فکر ایمپلنت یا پروتزهای دندانی را کرد که قیمت بالایی داشته و در برخی موارد سبب آسیب به دندان های سالم بیمار می شود به همین دلیل متخصصین دندان پزشکی روش جراحی ریشه دندان را که اثر بخشی درمانی بیشتر را دارد پیشنهاد می کنند، زیرا با این نوع از درمان نگهداری دندان طبیعی بیمار امکان پذیر شده بدون این که آسیبی به دیگر دندان های او زده شود.

 جراحی و درمان ریشه دندان

درمان ریشه دندان

با توجه به این که معالجات مختلف ریشه دندان جهت از بین بردن عفونت انجام شود ولی باز التهاب و عفونت در انتهای ریشه باقی ماند، دندانپزشک متخصص با انجام جراحی انتهای ریشه و با کنار زدن بافت لثه این بخش ملتهب از ریشه دندان جدا می گردد. سپس مجاری ریشه  در حد 3 میلیمتر با کمک ابزارهای ویژه خالی شده و سپس با استفاده از یک ماده زیستی سازگار پر شده تا ارتباط ریشه دندان با محیط داخلی قطع شود و سپس بافت لثه دوباره به حالت اول برگردانده و بخیه می شود.عملکرد و میزان موفقیت جراحی ریشه دندان بسیار بالا است و تقریبا پس از گذشت شش ماه حدود 70% از استخوان ها ترمیم و به حالت اولیه باز می گردد.

آخرین مطالب پزشکی متخصص جراحی و درمان ریشه دندان

آخرین مقالات پزشکان متخصص جراحی و درمان ریشه دندان

معرفی بیماری های متخصص جراحی و درمان ریشه دندان

درمان ریشه

درمان ریشه

دندان مرکب از یک ساختمان سختی است که بافت نرم زنده‌ای را احاطه کرده است. این قسمت نرم مرکزی، پالپ و دراصطلاح عامیانه، عصب نام دارد که شامل سلولها، عروق خونی و اعصاب می‌باشد. از گذشته‌ای نه چندان دور تا بحال، عامه مردم لفظ عصب کُشی یا عصب کِشی را بجای معالجه ریشه دندان (Root canal Therapy) بکار می‌برند که چندان صحیح نبوده و آنچه که باعث رواج و شایع شدن این اصطلاحات شده، تصور مردم با توجه به از بین رفتن درد دندان بدنبال معالجه ریشه می‌باشد.