دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

پزشکی وجود ندارد.
 

7 نشانه ای که کودک شما نیاز به روانشناس و مشاوره دارد

نوشته ای از کتی هارلی 15 سپتامبر 2017

روانشناس کودک در تهران

کودکان در حین رشد با موانع زیادی مواجه می شوند و چیزهایی از جمله استرس ،غم و درگیری را تجربه می کنند.فهم این موضوع که فرزند شما نیاز به کمک و مشاوره متخصص روانشناس دارددشوار خواهد بود.در عمل والدین اغلب صبور هستند و تا آنجا که ممکن است برای شروع درمان فرزندشان صبوری می کنند.اگر کودک شما مچ دستش بشکند واضح است که شما فورا آن را به بیمارستان می برید با این حال اگر فرزند شما علائم استرس و افسردگی را نشان دهد باید چه کاری انجام دهید که این اغلب بسیار ساده است.

خبر خوب اینکه راه های زیادی برای کمک به کودکان شما وجود دارد .کودکان کمتر از 4 سال نیز می توان از این درمان ها استفاده کنند مخصوصا اینکه شما این علائم را در کودکانتان می بینید.

 

1)مشکلات کودک در مدرسه ،خانه و ....: وقتی کودک شما با احساساتش دست و پنجه نرم می کند رفتارهای بدی در مواجه با دیگران از خود نشان می دهد و بیان می کند که نمی تواند در مدرسه با معلم و همکلاسی های خود ارتباط برقرار کند  به صحبت های مربی گوش دهد.

 

2) انزوا و گوشه گیری کودک : ناگهان خود را از دوستانش جدا میکند و به انزوا طلبی روی می اورد، دوستی ها به مرور تغییر می کند و برخی بچه ها از همنشینی با دوستان بزرگتر از خود لذت میبرند ،اما اگر از همه دوستان کناره گیری کنند یک خطا محسوب می شود و یا از جملاتی مثل "همه از من متنفرند" یا "من یک بازنده هستم" یا "من هیچ دوستی ندارم"را به کار می برند.

 

3) او رنج می برد و افت می کند: چیزی که در اینجا وجود دارد این است که کودکان زمانی که یک تغییر بزرگ  در زندگیشان روی می دهد مانند تولد یک بچه جدید در خانواده ،مهاجرت یا طلاق بین والدینشان با افت رفتاری مواجه شده و رنج می برند.اما رفتارهایی مانند خستگی مفرط،رفتار خجالتی ،آه و ناله،ترس و اضطراب با تغییر ناگهانی همراه نیستند و یا اینکه بیش از یک  ماه پس از یک تغییر بزرگ روی دهد باعث ایجاد مشکل می شود.

 

بهترین روانشناس کودک

 

4)او واقعا غمگین و نگران است: همه بچه ها در نهایت نگران هستند و گریه می کنند این بخشی از دوران کودکی است اما این نگرانی وجود دارد که اگر به توانایی های او برای رفتن به مدرسه و مراقبت از خود آسیب بزند نگران کننده خواهد بود

 

5)عادت های خواب یا اشتها ،غذایش تغییر کرده است: علائم نگران کننده شامل  زیاد خوابیدن یا کابوس،خوردن بیش از حد یا کم اشتهایی و سردرد بیش از حد است.

 

6) رفتارهای خودسرانه کودک : این می تواند شما را دچار مشکل کند زیرا گاهی کودکان سر خود را در مقابل چیزهای مختلف قرار می دهند بدون اینکه قصد آسیب رساندن به خودشان را داشته باشند بنابراین رفتارهای خودسرانه یک رفتار تکراری است.

اگرچه عادت ناخن کشیدن بر روی پوست و بریدن و خراش دادن عمدی پوست و دردکشیدن یک مساله بسیار مهم و نگران کننده است.

 

7)او درباره مرگ صحبت کند و یا درباره آن بارها فکر میکند: اینکه کودک شما درباره مرگ و چگونگی مردن و پی بردن به مفهوم  آن یک پدیده طبیعی به نظر می رسد اما بحث مداوم درباره مرگ یک اخطار جدی است.مراقب باشید صحبت درباره خودکشی و کشتن دیگران بسیار نگران کننده است و بلافاصله پس از شنیدن این جملات باید به پزشک متخصص مراجعه شود.

 

 

آخرین مطالب پزشکی روانشناس کودک

آخرین مقالات پزشکان روانشناس کودک

معرفی بیماری های روانشناس کودک