ثبت نام ویژه پزشکان

دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

درمان ناباروری بدون علت با روشهای زیر

تاریخ : 1396/07/06 درمان ناباروری بدون علت با روشهای زیر

در ده درصد زوج ها ،هیچ علت مشخصی برای ناباروری تشخیص داده نمی شود بيماران‌ دچار ناباروري‌ با علت ‌نامشخص‌ افرادي هستند كه‌ هيچ‌ مشكل‌ واضحي در سيستم باروري خود‌ ندارند. ولي‌ در بارداری ناموفق بوده‌اند.

به‌عبارت ديگر شامل‌ افرادي‌ مي‌شود كه احتمالاً علت‌ خاصي براي‌ ناباروري‌ خود دارند، ولي‌ با توجه‌ به‌ محدوديت‌هاي‌ علم‌ پزشكي‌ در حال‌ حاضر نمي‌توان‌ آن‌ را تشخيص داد.

زوجي که يک سال به صورت مداوم و بي​وقفه بدون استفاده از هيچ وسيله پيشگيري براي بچه​ دار شدن تلاش کنند و بارداري صورت نگيرد، در اين حالت آنها بايد نزد متخصص ناباروري بروند تا موقعيت خود را بررسي کنند. نکته مهم اين است که زوج بايد يک سال به طور مستمر براي بچه ​دار شدن اقدام کند.


آيا ناباروري‌ با علت‌ نامشخص‌ قابل‌ درمان است‌؟
به خاطر داشته‌ باشيد كه‌ هنوز هم‌ شما حتي‌ بدون‌ هيچ‌ درماني‌ از شانس‌ باردار‌ شدن‌ برخوردارید ولي مدت دستيابي به بارداري بيشتر از زوجين ديگر است وبدون درمان هاي خاص در عرض سه سال احتمال بارداري ٩٠ درصد است.

روشهای درمانی ناباروری

استفاده‌ از درمان‌هاي موجود نه تنها احتمال‌ بارداری را بالا مي‌برد،بلكه‌ موجب‌ تسريع‌ در زمان‌ باردارشدن مي‌شود.
امروزه‌ با در دسترس‌ قرار گرفتن‌ روش‌هاي‌ کمک باروري‌ احتمال‌ درمان‌ موفق‌ افزايشی‌ چشمگير‌ی يافته‌ است.‌

تلقیح اسپرم

تلقيح‌ اسپرم‌ به‌ داخل‌ رحم‌ كه‌ ساده‌ترين‌ روش‌ است‌ با افزايش‌ احتمال‌ تماس‌ اسپرم‌ و تخمك‌ شانس‌ بارداری را افزايش‌ مي‌دهد،

روش میکروانجکشن

ميکرواينجکشن که يک شيوه تخصصي و موثر براي درمان ناباروري با علت مردانه است، پيش از هر چيز تخمدان​ها توسط داروهاي محرک تخمک​گذاري تحريک مي​شود و پس از آماده‌سازي تخمک​ها يک اسپرم در شرايط آزمايشگاهي خاص به داخل تخمک تزريق مي​شود و تقريبا پس از 48 ساعت جنين‌هاي تقسيم شده و مناسب به داخل رحم زن انتقال داده مي​شود.
 

IVF

اين روش در شرايطي که لوله​هاي رحمي آسيب​ديده باشند يا اختلال در عملکرد آنها مشاهده شود از سوي متخصص به بيمار توصيه مي‌شود. اين شيوه نه تنها در مورد زنان مبتلا به مشکلات و اختلالات تخمداني بلکه در برخي موارد درباره ناباروري​ها با علت مردانه نيز به زوج‌ها توصيه مي​شود.

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

 عفونت های شایع ناحیه تناسلی در زنان

عفونت های شایع ناحیه تناسلی در زنان

عفونت های ناحیه تناسلی از شایع ترین شکایت های بانوان به ویژه در سن تولید مثل (18 – 50 سالگی) است. افزایش ترشح اگر باعث تغییر رنگ، بو ، التهاب ناحیه تناسلی، خارش و سوزش شود، غیر طبیعی است؛ به ویژه این که اگر بیمار در زمان عادت ماهیانه نباشد اما ترشح خونی داشته باشد، حتماً باید به پزشک مراجعه کند.

آخرین مطالب پزشکی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی