شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸

آشنایی با بوتاکس مو

تاریخ : 1396/10/05 آشنایی با بوتاکس مو

بوتاکس ترکیبی از سم بوتولینوم است که ماده ای است که باعث فلج عضله می شود.در حالیکه سم بوتولینوم می تواند در مقادیر زیاد سمی باشد، پزشکان آن را در مقادیر کمتر برای چند هدف مفید استفاده می کنند. این موارد می تواند شامل کاهش عرق، سردرد میگرنی، تنبلی چشم و مشکلات بلع و همچنین اهداف آرایشی باشد.


بوتاکس مو چیست؟

بوتاکس برای استفاده در ایجاد موهای زیبا مورد استفاده قرار می گیرد. دو نوع از درمان های بوتاکس وجود دارد.

اولین روش بوتاکس موضعی مو است که اصلا شامل تزریق بوتاکس نمی شود . در عوض، این یک روش کاربردی است که به منظور «پر کردن» موهای آسیب دیده طراحی شده و باعث می شود که مو ها شیک تر و سالم تر به نظر برسد.

نوع دیگر شامل تزریق بوتاکس به پوست سر است. این یک روش تایید نشده از محصول بوتاکس است، به این معنی که اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) آن را برای این منظور تایید نکرده است.
بوتاکس یکی از درمان های رایج برای افرادی که است می خواهند موهایشان را افزایش دهند، و در دسترس است. درک این که چگونه این درمان ها کار موثر هستند، می تواند به فرد کمک کنند که تصمیم بگیرد آیا مناسب است یا خیر.

چه کسی ممکن است از بوتاکس برای مو استفاده کند؟

کاربردهای موضعی محصولاتی که به عنوان بوتاکس برای مو به بازار عرضه می شوند معمولا برای کسانی است که موهایی شکننده، آسیب دیده و یا موهای کمی دارند. افرادی که موهای آنها با حرارت و رنگ آسیب دیده است، ممکن است از روش صاف کردن مو و درمان های تقویت کننده استفاده کنند.
تزریق بوتاکس برای پوست سر به افرادی که بیش از حد عرق می کنند، به بازار عرضه می شود زیرا عرق می تواند مو را سریع کثیف کند و چسبناک به نظر برساند. افرادی که این تزریق را دریافت می کنند ممکن است بتوانند موهای خود را با فاصله زمانی بیشتری شست و شو دهند. گفته می شود که تزریق بوتاکس به پوست سر نیز برای افزایش رشد مو شگفت انگیز است، اما این ثابت نشده است.

چگونه بوتاکس برای مو موثر است؟

ایده بوتاکس برای مو از نظریه ای است که درمان موضعی می تواند قسمت های آسیب دیده مو را پر کند، و در نتیجه موها صاف و سالم تر به نظر می رسد. همین امر برای بوتاکس است که به صورت تزریق می شود تا خطوط و چین و چروک برطرف شوند.

برخی از محصولاتی که به عنوان بوتاکس برای موها به بازار عرضه می شوند عبارتند از

: Fiberceutic L'Oreal Professionel این محصول حاوی یک ترکیب است که کمپانی آن این محصول را "Intra-Cyclane" نامیده است، و برای صاف و حجیم نمودن مو در نظر گرفته شده است.

شرکت های دیگر و سالن های مو می توانند ترکیبی از محصولات مانند ویتامین ها، روغن های ضروری و کلاژن را به عنوان بوتاکس برای مو به بازار عرضه کنند. هنگامی که بوتاکس به پوست سر تزریق شود، کار غدد اکرینی پوست یا غدد عرق را کاهش می دهد. در نتیجه، فرد ممکن است عرق کردن زیاد را تجربه نکند.
تزریق بوتاکس می تواند باعث بکاهش خارش و نیاز به شست و شو شود. یکی از نام های مستعار برای این روش برای بوتاکس مو "Blotox" است.

آشنایی با بوتاکس مو


حتما بخوانید: رفع دائمی مو های زائد


خطرات و ملاحظات

گرچه بوتاکس موضعی برای تزریق مو به منظور تقویت مو و بهبود ظاهر آن در نظر گرفته می شود، اما گاهی اوقات خالف آن رخ می دهد.اکثر متخصصان توصیه نمی کنند که این درمان ها بیش از سه تا چهار بار در سال استفاده شود. در غیر این صورت، شکستگی مو، نازک شدن، و کندی رشد مو می تواند رخ دهد.

همچنین احتمال دارد که این درمان ها موثر نباشند و بسیار گران هستند.

تزریق بوتاکس به پوست سر ممکن است یک راه حل کوتاه مدت برای موهای چرب باشد. در پایان، بدن  بوتاکس را به سیستم بدن جذب می کند، بدین معنا که فرد ممکن است کمتر از یک تا دو ماه بعد از تزریق اولیه بوتاکس شروع به کاهش دید کند.

سایر گزینه های درمان

متخصصان زیبایی درمان های کراتین را شبیه بوتاکس برای مو می دانند. این درمان ها شامل استفاده از یک راه حل ویژه برای مو به منظور صاف کردن و تقویت آن است. برخی از مواد تشکیل دهنده شامل کراتین و اسیدهای آمینه است.
با این حال، برخی از درمان های کراتین مورد بررسی قرار گرفته اند، زیرا حاوی مواد تشکیل دهنده ای مانند متیلن گلیکول و فرمالین هستند. این ها نگهدارنده هایی هستند که در هنگام گرم شدن فرمالدئید ترکیب می شوند. در حالی که بوتاکس یک محصول انقلابی برای بسیاری از مشکلات است اما به طور قطعی ثابت نشده است که به بهبود مو کمک کند.

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های دکتر لیزر مو زائد و کاشت مو

آخرین مطالب پزشکی دکتر لیزر مو زائد و کاشت مو