سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

اشنایی با 10 روش مراقبت از دندان

تاریخ : 1394/10/20 اشنایی با 10 روش مراقبت از دندان

چه روش های مراقبتی برای محافظت از دندان وجود دارد ،اگر به سلامت دهان و دندانتان بیشتر اهمیت می دهید توصیه می کنیم از روش های مراقبتی در این زمینه بهره بگیرید با ما در ادامه مطلب همراه باشید

پلاک عبارت است از تشکیل لایه ای از باکتریا های مرده و زنده بر روی دندان. اگر پلاک از روی دندان بر داشته نشود سخت میشود-پلاک ظرف 48ساعت 50% سخت تر و پس از 12روز کاملا سخت میگردد این پلاک سخت شده،سنگ گفته شده ولی عموما به جرم معروف است. جرم و پلاک از زیبایی دندان کاسته و ضمن ایجاد بوی نامطبوع در دهان سبب الهتاب لثه و بیماری های لثه و بافت های اطراف دندان میگردد.برداشتن جرم از روی دندان کار شما نیست و نیاز به تخصص و مهارت دارد و برعکس برداشتن پلاک از روی دندان کاری تخصصی نیست و شما میتوانید با در نظر داشت نکات زیر پلاک را از روی دندان تان دور کنید:
1- مسواک کردن به روش صحیح
2- مسواک زدن سطح داخلی دندان ها چون بشتر نقطه ای که احتمال تشکیل پلاک بر روی آن وجود دارد سطح خلفی یا داخلی دندان های پایین است.
3- 2دقیقه مسواک زدن
4- انتخاب مسواک های نرم با بریستل گرد
5- مسواک را مانند خودکار در دست بگیرید پژوهشگران فنلاندی به این نتیجه دست یافتند که در دست گرفتن مسواک مانند خودکار به جای گرفتن آن مانند راکت تنیس کمتر باعث تحلیل لثه شده بیشتر به حفظ سلامتی لثه کمک و پلاک را بهتر از روی دندان بر می دارد.
6- خمیر دندان حاوی فلوراید مصرف کنید.
7- نخ کردن دندان ها
8- در صورت تمام شدن خمیر دندان یا عدم دسترسی به آن از مسواک زدن صرفنظر نکنید مسواک را با آب ساده مرطوب کنید و با مسواک کردن سعی کنید پلاک را بر دارید.
9- جویدن آدامس
10- استفاده از لیسترین

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های دندان پزشک عمومی

آخرین مطالب پزشکی دندان پزشک عمومی

آخرین مقالات پزشکان دندان پزشک عمومی