جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲

انواع جراحی زیبایی صورت | توسط دکتر شمشادی

تاریخ : 1397/03/22 انواع جراحی زیبایی صورت | توسط دکتر شمشادی

بلفاروپلاستی ، یا عمل جراحی پلک ، عملی است که به قصد تغییر شکل پلک ها انجام می شود . با افزایش سن ، پوست شل می شود و ممکن است شادابی اش در پشت پلک از دست دهد و پژمرده به نظر بیاید . جراحی پلک ممکن است به منظور اصلاح ساختار ، زیبایی و یا هر دو انجام شود . این عمل معمولا شامل حذف یا جایگزینی پوست و چربی اضافی است و این روش ممکن است عضلات و تاندون های اطراف را تقویت کند .

این جراحی می تواند شکل صورت را تغییر دهد یا پوست را سفت تر کند .

در رینوپلاستی ، که به نام جراحی بینی نیز شناخته شده است ، جراح بینی ، بینی بیمار را بهبود می بخشد تا ظاهر و اغلب تنفس نیز بهبود یابد . ممکن است شامل تغییر شکل نوک بینی و کاهش قوزک استخوان در قسمت فوقانی بینی باشد .

این عمل را با برش های کوچک انجام می دهند که جای این برش ها به خوبی و اغلب در داخل بینی ها پنهان می ماند . جراحان رینوپلاستی را تا زمانی که بیمار حداقل 15 سال داشته باشد توصیه نمی کنند ، تا بینی فرد بتواند رشد کامل غضروف و استخوان بینی را انجام دهد .

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی ، برجستگی یا بدشکل بودن گوش اصلاح می کند . در این عمل جراح گوش ها را به سر با بخیه زدن نزدیک تر می کند و باعث می شود غضروف تغییر شکل دهد .

یک یا هر دو گوش ممکن است نیاز به درمان داشته باشند . این جراحی اغلب در کودکان پس از 5 یا 6 سال انجام می شود ، به طوری که گوش ها به اندازه سایز گوش بزرگسالان رسیده است .

رایتیدکتومی ، همچنین به عنوان لیفت صورت شناخته می شود ، با انجام جراحی چروک ها را حذف می کند و پوست صورت را سفت می کند تا ظاهر جوانتری پیدا کند .

به طور معمول ، برش در مقابل و در پشت گوش قرار می گیرد ، به خط مو در منطقه شقیقه گسترش می یابد . پوست از بافت عمیق تر صورت کشیده می شود و پوست اضافی برداشته می شود . سپس برش ها با بخیه ها بسته می شوند .

بافت های عمیق صورت و گردن نیز ممکن است سفت تر شوند . عمل بفاروپلاستی یا جراحی پلک در یک زمان ممکن با این عمل انجام می شود .

لیفت ابرو یا بروپلاستی یا لیفت پیشانی با هدف حذف علائم پیری با افزایش افتادگی خط ابرو و کاهش چین و چروک پیشانی یا خطوط نگران کننده است . اغلب در کنار سایر روشهای زیبایی صورت انجام میگیرد تا به شکل ظاهر هماهنگ صورت برسد .

جراحی پروتز مالار ، یا پروتز گونه ، می تواند گونه های برجسته تر را تشکیل دهد . جراح ممکن است از ایمپلنت در بالای استخوان گونه استفاده کند .


دکتر هاشم شمشادی

دكتر هاشم شمشادي

فوق تخصص جراحي ترميمي و پلاستيك از امريكا

١.دانشنامه پيش پزشكي بي اس-دانشگاه ايالتي سام هيوستون-امريكا
٢.پزشكي-دانشگاه شيراز-ايران
٣.تخصص جراحي-رتبه دوم بورد كشور-دانشگاه شيراز- ايران
٤.فوق تخصص جراحي ترميمي و پلاستيك-بورسيه سه ساله وزارت بهداشت و اموزش پزشكي-دانشكده پزشكي دالاس-امريكا
٥.استاد جراحي ترميمي نواقص گفتاري-دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي-بيمارستان توانبخشي رفيده-تهران

نشانی: خیابان ولی عصر - بالاتر از پارک ساعی - ایستگاه سی و دوم بی آر تی بن بست چمن - مجتمع پزشکی ساعی - طبقه اول - واحد ۲

شماره تماس: 88799685 021

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


A.M
1401/02/03

من حدود ۲۳ سال قبل برای جراحی فک رفتم پیش آقای دکتر شمشادی ،ایشان گفتند بعداز جراحی فک بینی من افتادگی پیدا میکنه و گفتند بهتره که همزمان با جراحی فک بالا و پایین ،عمل جراحی بینی هم انجام شود( البته بینی من مشگلی نداشت) روز عمل حدود ۶ ساعت در اتاق عمل بودم ،۲ماه فک بالا و پایین با سیم بستتند و ۲ هفته هم در بینی من تامپون بود و در این ایام هم بسختی نفس میکشیدم و بمدت ۲ ماهم با قاشق جایخوری در منزل بمن مایعات بعنوان غذا میدادند و ایام برام بسختی گذشت به امید اینکه نتیجه مطلوبی بعد از عمل بدست بیارم اما متاسفانه بعداز این عمل ،فک من کوچکترین تغییری پیدا نکرد طوری که هر‌وقت برای دندانپزشکی میرم رادیو لوژی میبینند که در دو طرف فک من بعداز این سال‌های طولانی عکس سیم هست با تعجب میپرسند این سیم ها برای چیست و وقتی میگم جراحی فک داشتم کلی تعجب میکنند که عمل فک داشتم ولی تغییری بوجود نیومده خودم خجالت زده میشم و دلم برای خودم برای سختی هایی که در اون ایام داشتم میسوزه و بینی من هم نه تنها خوب نشده بلکه از نظر ظاهر عیب دار هم شده و از اون موقع تا الان مدام آب ریزش بینی دارم و خوب نمیتونیم نفس بکشم یه بار چند سال قبل رفتم پیش دکتر شمشادی که گفتند برم پیششون برای ترمیم بینی ،اما چون تجربه خوبی ازشون نداشتم ترسیدم دوباره برم زیر دستشون ، فک من هم بعداز عمل کوچکترین تغییری برام پیش نیومد ، مبلغی هم که اون وموقع برای عمل دادم برای زمان خودش خیلی پول بود ، عزیزانی که میخوان عمل کنند لطفا آگاهانه تصمیم بگیرید که بعدش مثل من دچار ناراحتی روحی نشوید و‌همچنان نیز این پشیمونی در عمل ادامه داره.

معرفی بیماری های فوق تخصص جراحی پلاستیک،ترمیمی و زیبایی

عمل زیبایی و نوشیدن الکل

عمل زیبایی و نوشیدن الکل

اگر به تازگی عمل زیبایی انجام داده‌اید بهتر است نکاتی را درباره‌ی حفظ سلامت بعد از عمل و ارتباط آن با نوشیدن الکل بدانید: الکل باعث افزایش تورم می‌شود

کارهایی که باید بعد از عمل لیپوساکشن انجام بدیم

کارهایی که باید بعد از عمل لیپوساکشن انجام بدیم

اکثرمردمی که لیپوساکشن می‌کنند فکر می‌کنند که بعد از عمل به خانه می‌آییم و بعد از اینکه استراحت کردیم و بهبود یافتیم دیگر قسمت سخت ماجرا تمام شده است. در واقعیت این بازیافت می‌تواند اثراتی بر روی کیفیت نتایج حاصل از لیپوساکشن شما داشته باشد. در اینجا چند راه برای اطمینان از به دست آوردن نتیجه مطلوب‌تر ذکر می‌کنیم که به کمک آن ها شما می‌توانید نگرانی‌هایتان را در طول این زمان بحرانی کاهش دهید.

آخرین مطالب پزشکی فوق تخصص جراحی پلاستیک،ترمیمی و زیبایی