چهار شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹

انواع درمان های پوستی

تاریخ : 1398/09/24 انواع درمان های پوستی

بسیاری از ما ممکن است به پوست خود اهمیت ویژه ندهیم اما باید به یاد داشت که پوست وظیفه ی بزرگی در بدن به عهده دارد. زمانیکه از پوست خود مراقبت می کنید، در واقع به آن کمک می کنید تا کار خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.مراقبت خوب از پوست دارای ارزش بسیاری، ازجمله؛ فوائد اجتماعی و روانی فوق العاده است.

 

*درمان های پوستی را بشناسید

شایع ترین نوع مشکلات پوستی عبارتند از؛
زخم های آکنه
لک
خال
چین و چروک و افتادگی پوست

 

روش های درمانی رایج مشکلات پوستی عبارتند از؛

درمان های لیزر برای ترمیم و جوانسازی پوست
میکرودرم ابریژن
بوتاکس
پرکننده های پوستی و لایه بردارهای شیمیایی.

 

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن برای از بین بردن لک ها و جای زخم های آکنه سطحی، مناسب است.در این روش، پزشک از یک ابزار دستی برای اسپری میکرو کریستال روی سطح پوست استفاده می کند.کریستال، بیرونی ترین لایه پوست را بر می دارد، در حالی که از مکش به طور همزمان برای از بین بردن کریستال ها و سلول های مرده پوست استفاده می شود.برای رفع چین و چروک و خطوط نازک پوست و سایر درمان های پوستی، ممکن است بیش از یک جلسه درمان میکرودرم ابریژن 
مورد نیاز باشد

 

ترماژ

ترماژ یک روش درمانی صورت و بدن برای سفت و لیفت کردن پوست با تحریک تشکیل کلاژن است.دستگاه فرکانس رادیویی ترماژ با گرم کردن لایه های زیرین پوست باعث تولید کلاژن جدید می شود اما کلاژن چندین ماه طول می کشد تا تولید شود. کلاژن به تدریج تشکیل می شود (بیش از 3-6 ماه) و با گذشت این مدت بیمار می تواند انتظار پوستی صاف تر و پر تر داشته باشد

 

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری های شیمیایی که به آن روش های لایه بردار پوستی نیز گفته می شود، یکی دیگر از درمان های رایج زیبایی و جوانسازی پوست می باشند.به طور معمول این روش به عنوان یک راه حل ضد پیری مورد استفاده قرار می گیرد.از لایه برداری های شیمیایی برای اصلاح بی نظمی بافت پوست مانند خطوط ریز و لکه های ناشی از آفتاب استفاده می شود.این لایه برداری ها دارای استحکام های مختلفی می باشند و با انواع مختلفی از محلول های اسیدهای شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

جوان سازی پوست با لیزر

لیزر درمانی پوست یک روش درمانی پیشرفته برای رفع چین و چروک است که از نور مادون قرمز برای سفت کردن پوست بدون جراحی استفاده می کند.نور لیزر با تحریک لایه های زیرین پوست باعث تولید کلاژن می شود. بسیاری از بیماران این روش را جایگزین مناسبی برای لیفت صورت نسبت به روش سنتی می دانند زیرا نیازی به بیهوشی ندارد و پس از انجام آن نیز بیمار هیچگونه مشکلی پیدا نخواهد کرد.

 

خانم دکتر فهیمه بیاتی

جراح پلاستیک و متخصص گوش و حلق و بینی

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های جراح و متخصص گوش و حلق و بینی(جراحی زیبایی بینی)

آخرین مطالب پزشکی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی(جراحی زیبایی بینی)