جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸

ايمپلنت چيست؟

تاریخ : 1397/05/13 ايمپلنت چيست؟

ايمپلنت دندان چيست؟

دکتر مهدی سمیعی، جراح و دندانپزشک در رابطه با ایمپلنت اینگونه می‌گوید: ايمپلنت بهترين روش براي جايگزين كردن دندان هاي از دست رفته و يا دندان هاي غير قابل نگهداري مي‌باشد.

 

وی با اشاره به اینکه ايمپلنت از يك پايه ي فلزي از جنس تيتانيوم ساخته شده است كه با سلول هاي بدن سازگاري كامل دارد، می‌افزاید: ایمپلنت اولا مانند ريشه دندان عمل مي كند و مانع تحليل استخوان فك مي شود، دوما مانند يك دندان طبيعي در جويدن و تكلم آرامش و آسايش را به بيمار باز مي گرداند.

 

آیا ایمپلنت بهتر از روكش و يا دندان مصنوعی است؟

دکتر مهدی سمیعی، جراح و دندانپزشک در پاسخ به این سوال، جوابی مثبت و قاطع می‌دهند و تصریح می‌کنند: در روكش ها، دندان های سالم تراشيده مي شوند تا به عنوان پايه استفاده شوند كه خود ضايعه ای مخرب است و نتايج نامطلوبي به دنبال دارد، مگر در شرايطي كه به تشخيص دندانپزشك امكان گذاشتن ايمپلنت وجود نداشته باشد و چاره درمانی ديگری به جز روكش توصيه نشود.

وی در همین خصوص با بیان اینکه دندان هاي مصنوعی يا همان پروتز های متحرك هم در عمل خوردن و جويدن غذا مشكل ساز است و هم به مرور زمان باعث تحليل بيشتر استخوان در فك مي شود، تا جايي كه ممکن است اين تحليل استخوان امكان استفاده از ايمپلنت را هم از بين  ببرد، عنوان می‌کند: البته لازم به ذكر است كه با تكنيك هاي مختلف جراحي امكان گذاشتن ايمپلنت در فك هاي ضعيف و تحليل رفته نيز تا حدود زيادي وجود دارد.

 

آیا ايمپلنت هميشه بهترين روش است؟

دکتر مهدی سمیعی، جراح و دندانپزشک با اشاره به اینکه در اكثريت مواقع ایمپلنت بهترین روش به شمار می‌آید، می‌گوید: توجه داشته باشید که آيتم هاي متعددي از جمله؛ وضعيت فك بيمار، ميزان تحليل استخوان، وضعيت سينوس ها و.... از عواملی هستند که اقدام به ایمپلنت، به آنها بستگي دارد كه در نهایت تشخيص آن نیز با دندانپزشك متخصص مي باشد.

 

كدام ايمپلنت بهتر و مرغوب تر است؟

وی با بیان اینکه یکی از سوالات رايجی كه مرتبا توسط مراجعين پرسيده مي شود همین سوال انتخاب از میان انواع ایمپلنت است، تصریح می‌کند: اين كه ايمپلنت محصول كدام كشور باشد به تنهايي دليل مرغوبيت يا نامرغوب بودن آن نيست چرا که ايمپلنت هاي اروپايي، كره اي، آمريكايي و هر كشور ديگري با كيفيت هاي بسيار متفاوت از درجه يك تا درجات ضعيف توليد مي شوند.

دکتر مهدی سمیعی، جراح و دندانپزشک در ادامه همین موضوع می‌افزاید: مهم ترین چيزي را كه بايد در نظر داشته باشيد اعتماد كامل به دندانپزشكي است كه برايتان كار ايمپلنت را انجام مي دهد و همچنین برند و شركتي كه از محصولات آن استفاده مي كند و البته بدون شك، برند هاي درجه يك برخي كشورها برتري قاطع به شركت ها و برندهاي خوب مناطق ديگر دارند.

وی خاطر نشان می‌کند: متاسفانه اين روزها ايمپلنت هاي نامرغوب زيادي در بازار وجود دارند كه با قيمت پايين و با نام كشور سازنده، در مراكز نامعتبر ارائه مي شوند كه به دليل كيفيت پايين، عوارض و عواقب جدي براي بيمار در پي خواهد داشت.

 

ميزان موفقيت ايمپلنت چقدر است؟

دکتر مهدی سمیعی، جراح و دندانپزشک اینگونه به این سوال پاسخ می‌دهد: اگر از جنس خوب و با كيفيت استفاده شود و دندانپزشك نیز از تبحر كافي برخوردار باشد، می‌توان گفت بالاي ٩٥٪؜ نتيجه موفقيت آميز خواهد بود.


دکتر مهدی سمیعی

دکتر مهدی سمیعی

عضو جامعه ی دندانپزشکان سوئد بیشتر از ۲۰ سال سابقه ی فعالیت تخصصی در سوئد و ایران خدمات مطب: ایمپلنت- جراحی لثه ، اندو- انواع ارتودنسی انواع خدمات زیبایی دندان (لمینت-کامپوزیت)

نشانی: آدرس۱ : اندرزگو بلوار کاوه ابتدای بهار جنوبی پلاک ۲ واحد ۶ (ساختمان اکسا)
آدرس ۲ : مطهری خیابان جم روبروی بیمارستان جم کوچه نظری پلاک ۵۰ طبقه ۲ (ساختمان زهره)

شماره تماس: ۰۲۱-۸۸۳۰۰۱۷۷

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های متخصص ایمپلنت

آخرین مطالب پزشکی متخصص ایمپلنت

آخرین مقالات پزشکان متخصص ایمپلنت