شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸

با 20 دقیقه کمتر نشستن در روز، سطح قند خون و کلسترول خود را کاهش دهید

تاریخ : 1396/06/09 با 20 دقیقه کمتر نشستن در روز، سطح قند خون و کلسترول خود را کاهش دهید

صرف 20 دقیقه کمتر برای نشستن در  روز، سطح قند خون را کاهش می دهد، کلسترول را بهبود می بخشد و حتی باعث می شود که شما چربی کمتری ذخیره کنید

• کاهش وزن باعث کاهش کلسترول می شود که به بیماری قلبی مرتبط است

• همچنین به حفظ عضلات پا که می توانند با عدم فعالیت تحلیل روند کمک می نماید

محققان معتقدند حتی والدین شاغل می توانند زمانی را برای افزایش فعالیت های خود صرف کنند

• والدینی که زمان کمتری را صرف نشستن می کنند، الگوی خوبی برای فرزندان خود هستند

• محققان دانشگاه یوآشکیله در فنلاند 132 نفر را مورد بررسی قرار دادند


حتما بخوانید: علائمی که می‌گویند از سلامت کامل برخوردار نیستید!


تحقیقات جدید نشان می دهد که صرف 20 دقیقه کمتر  برای نشستن در روز سلامت کلی را افزایش می دهد. یک تحقیق در این باره نشان می دهد که 20 دقيقه کمتر نشستن، سطح قند خون را کاهش می دهد و کلسترول را که به بیماری قلبی مرتبط است بهبود می بخشد. این تحقیقات همچنین نشان می دهد که این کار به حفظ عضلات پا که با عدم فعالیت طولانی تحلیل می روند کمک می کند. محققان می گویند حتی والدین شاغل می توانند با صرف کمترین وقت برای نشستن برای فرزندانشان الگو باشند. نویسنده ارشد دکتر Arto Pesola از دانشگاه Jyväskylä در فنلاند، گفت: "این مطالعه نشان می دهد که کاهش زمان  ساکن بودن مردم حتی برای افراد بسیار گرفتار نیز ممکن است

 این تحقیق چگونه انجام شد

محققان 133 نفر از کارکنان اداری دارای کودکان کوچک را مورد بررسی قرار دادند. شرکت کنندگان در این مطالعه مشاوره هایی را در مورد چگونگی کاهش وقتی که صرف نشستن می کنند و افزایش فعالیت در طول روزهای کاری و اوقات فراغت دریافت نمودند.


حتما بخوانید: خواص زندگی بخش بامیه


میزان نشستن و فعالیت آنها با استفاده از دستگاه پوشیدنی دور کمر به مدت هفت روز در هفته و پنج بار در طول دوره مطالعه مورد بررسی قرار گرفت.

فقط 21 دقیقه کمتر نشستن کلسترول و ماهیچه ها را بهبود می بخشد. نتایج نشان می دهد که کاهش زمان نشستن تا 21 دقیقه در روز باعث کاهش سطح قند خون می شود. سطح کلسترول، که به بیماری قلبی مرتبط است، نیز بهبود می یابد.

صرف 20 دقیقه کمتر نشستن برای حفظ  سلامتی عضلات پا مفید است در حالی که نشستن مداوم، توده ماهیچه ها را کاهش می دهد. دکتر پزولا گفت: " این مطالعه نشان می دهد که کاهش زمان  ساکن بودن مردم حتی برای افراد بسیار گرفتار نیز ممکن است

پدر و مادرها ممکن است در ابتدا فکر کنند که گذراندن وقت با فرزندانشان، آنها را از تمرینات جسمانی خود دور می کند. با این حال، به این ترتیب آنها  می توانند زمان نشستن خود را کاهش دهند و نمونه ای مثبت برای فرزندان خود در مورد شیوه زندگی فیزیکی فعال باشند.

در صورتی که مدت زیادی از روز را به اجبار یا سهوا به صورت نشسته به هر شکل بر روی صندلی، مبل و در زمینه های مختلف کاری و... می گذرانید؛ حتما در کنار جلوگیری از نشست ناصحیح و عوارض مربوط، در صورت بروز علائم و نشانه های مربوط به این سبک زندگی از متخصص ارتوپد و یا دیگر پزشکان مرتبط مشاوره بگیرید.

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های فوق تخصص جراحی ستون فقرات

روشهای اصلاح قوز کمر

روشهای اصلاح قوز کمر

ستون فقرات در ناحیه پشت از دوازده مهره تشکیل گردیده و طوری روی هم قرار می‌گیرند که نهایتا ایجاد انحنای با تحدب بیرونی را می‌کنند که محدوده و مقدار طبیعی آن در افراد مختلف متفاوت بوده و معمولا میزان طبیعی آن بیست تا چهل درجه است و افزایش این انحنا بیش از 45 تا 50 درجه غیر طبیعی بوده و به‌صورتی که آن را قوز پشت می‌نامیم تظاهر می‌کند که یکی از مهم‌ترین انواع مشکلات در ساختار قامتی است و به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود.

آخرین مطالب پزشکی فوق تخصص جراحی ستون فقرات

آخرین مقالات پزشکان فوق تخصص جراحی ستون فقرات