یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸

تأثیر استرس بر بدن شما

تاریخ : 1396/07/12 تأثیر استرس بر بدن شما

    چگونه استرس بر سلامت تاثیر می گذارد؟

استرس یک بخش طبیعی از زندگی است. بسیاری از حوادثی که برای شما و اطراف شما اتفاق می افتد و بسیاری چیزهایی که شما خودتان انجام می دهید تنش را بر بدن شما قرار می دهند. شما می توانید فرم های خوب و بد بدنتان را از محیط، بدن و اندیشه های خود تجربه کنید.

 بدن انسان برای ایجاد استرس و واکنش به آن طراحی شده است. استرس می تواند مثبت باشد (مانند "ترس") - مانند ارتقاء شغلی و یا انجام مسئولیت های بیشتر

استرس منفی ("ناراحتی") می شود زمانی که یک فرد با چالش های مداوم بدون تسکین یا آرام کردن بین چالش مواجه می شود. به عنوان یک نتیجه، فرد از کار بیرون می آید و تنش مربوط به استرس ایجاد می شود.


ناراحتی می تواند به علائم فیزیکی شامل سردرد، ناراحتی معده، افزایش فشار خون، درد قفسه سینه و مشکلات خواب منجر شود. تحقیقات نشان می دهد که استرس همچنین می تواند علائم یا بیماری های خاصی را به وجود آورد یا بدتر کند.

 

مقاله مرتبط :  5 روش و نکته برای رفع استرس و حفظ آرامش در کار و زندگی

 

استرس نیز هنگامی که مردم از الکل، تنباکو یا دارو استفاده می کنند، تلاش می کنند تا استرس خود را از بین ببرند، مضر است. متأسفانه، به جای از بین بردن استرس و بازگشت بدن به حالت آرام، این مواد بدن را در حالت استرس نگه می دارند و باعث مشکلات بیشتری می شوند.

موارد زیر را در نظر بگیرید:

چهل و سه درصد از همه بزرگسالان از فشار روانی از اثرات نامطلوب سلامتی رنج می برند.

هفتاد و پنج درصد تا 90 درصد از کل دفاتر دفتر پزشکی برای بیماری و شکایات مربوط به استرس است.
استرس می تواند مشکلاتی مانند سردرد، فشار خون بالا، مشکلات قلبی، دیابت، بیماری های پوستی، آسم، آرتریت، افسردگی و اضطراب را ایجاد کند.

 

برای درمان استرس و آشنایی با  بهترین روانپزشک تهران کلیک کنید

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های دکتر روانپزشک

آخرین مطالب پزشکی دکتر روانپزشک