یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

جراحی زیبایی بینی

تاریخ : 1396/11/10 جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی پیوندی بینی یا رینوپلاستی یک نوع عمل جراحی روی بینی است که شکل و حالت بینی را تغییر میدهد و یا عملکرد آن را بهبود میبخشد. این عمل جراحی ممکن است به دلایل پزشکی مانند مشکلات تنفسی مربوط به بینی یا بدشکلی بینی ناشی از آسیب یا نقص های تنفسی باشد. همچنین ممکن است جنبه ی زیبایی داشته باشد که در این صورت شکل و ظاهر بینی تغییر میکند.

 

تصمیم گیری برای جراحی بینی

اگر راجبه عمل بینی فکر میکنید با پزشک جراح راجبه آن صحبت کنید. در طول جلسه در مورد هدف تان صحبت کنید و بگویید چه مسئله ای باعث شده که میخواهید شکل آن را تغییر دهید. این را به یاد داشته باشید هیچ بینی ای بینی اولیه ی خودتان نمیشود. عمل جراحی میتواند ویژگی های چهره تان را بهتر کند و زیبایی تان را بیشتر کند. جراح پلاستیک ویژگی های چهره ای را برای شما توصیف میکند که زیبایی شما منحصر بفرد کند و راجبه تغییراتی که در ظاهرتان ایجاد میشود به شما میگوید. جراح همچنین ساختار بینی و دیگر ویژگی های چهرتان را ارزیابی میکند و میگوید آیا میتواند انتظارات شما را برآورده کند یا نه. جراح همچنین سلامت عمومی شما را در نظر میگیرد و خطرات، زمان بازگشت و هزینه را به شما میگوید. اگربیمه دارید ببینید آیا در این زمینه بیمه به شما تعلق میگیرد یا نه. معمولا حق بیمه به جراحی زیبایی تعلق نمیگیرد.

 

گام به گام جراحی زیبایی

جراحی زیبایی معمولا مانند یک جراحی سرپایی انجام میشود یعنی نیازی به بستری یک شب ندارد و ممکن است بیهوشی کلی یا موضعی برایتان انجام دهند. اگر بیهوشی تان کلی باشد در طول عمل جراحی کلا خواب خواهید ماند و در بیهوشی موضعی آرام هستید و بینی تان بی حس میشود بنابراین دردی را حس نمیکنید. در طول عمل، جراح در سوراخ بینی تان شکاف ایجاد میکند. در موارد مشکل تر جراح ممکن است شکافی در پایین بینی تان ایجاد کند سپس جراح شکل استخوان داخلی و غضروف را تغییر میدهد تا ظاهر بینی را عوض کند.

 

ریکاوری بعد از جراحی

بعد از عمل جراحی، بینی افراد را معمولا در طول هفته ی اول باندپیچی میکنند و معمولا انتظار میرود در اطراف چشم هایتان بعد از جراحی کبودی ایجاد شود که بعد از سه روز معمولا بهبود میابد. ممکن است کبودی بینی تان بسیار کم باشد که فقط خودتان و جراحتان متوجه آن شوید و این بعد از 6 ماه کلا برطرف میشود. شکل نهایی بینی تان بعد از این مدت خودش را نشان میدهد. بعد عمل باید از فعالیت های شدید تا 6 هفته خودداری کنید و بعد از 2 الی 3 هفته میتوانید فعالیت های قبلی خود را انجام دهید.

------------------------------------------------------------------------------

دکتر علی میقانی

فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی(تهران)
فارغ التحصیل تخصص گوش،گلو ،بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه علوم پزشکی تهران(بیمارستانهای امیر اعلم و امام خمینی)
فلوشیپ جراحی زیبایی از دانشگاه گراتز اتریش
امکان انجام جراحیهای صورت و گردن
جراحی تخصصی: جراحی زیبایی و ترمیمی بینی
مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی:
1.پیامدهای جراحی تومورهای قاعده جمجمه (مجله قاعده جمجمه.انتشارات تیمه.جلد19.سال 2009)
2.مقایسه روش جدید و قدیم در دررفتگیهای مفصل فک تحتانی (مجله جراحی پلاستیک.جلد63.سال2009)

نشانی: تهران - میدان ونک - ملاصدرا روبروی بیمارستان بقیه الله - شماره 203 - واحد 7

تلفن همراه: 09307362836

شماره تماس: 02188606389

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های جراح و متخصص گوش و حلق و بینی(جراحی زیبایی بینی)

آخرین مطالب پزشکی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی(جراحی زیبایی بینی)