پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

جراحی زیبایی زنان

تاریخ : 1398/06/17 جراحی زیبایی زنان

جراحی زیبایی مانند هر علم دیگری پیشرفت چشم گیری داشته است و در میان زنان محبوبیت خاصی دارد. وجود تکنیک های جدید ، مواد بهبود یافته و افزایش مهارت جراحان ، جراحی زیبایی را در مسیر اصلی خود قرار داده و دیگر این کار تنها در دست افراد مشهور و سرشناس نیست.

جراحی زیبایی :

امروزه عمل جراحی زیبایی توسط متخصص جراحی زیبایی مطمئن تر ، آسان تر و ارائه شدنی تر از گذشته شده و این جراحی نقش مهمی در زندگی افراد بازی می کند و میلیون ها انسان طرفدار این جراحی ها هستند.

برخی از بیماران انواع جراحی صورت ، لیفت چشم ، جراحی بینی ، لیفت صورت و ... را انتخاب می کنند و برخی دیگر جراحی های پستان ، جمع کردن شکم ، لیفت بازو و ران ، جراحی باسن ، ساکشن ، و .. را انتخاب می کنند.

بر اساس آماری که محققان تهیه کرده اند در 15 سال گذشته ، 70% به مصرف کنندگان لوازم آرایش و جراحی های پلاستیک و زیبایی افزایش پیدا کرده است.

البته تا چند سال پیش تنها زنان بودند که این عمل های زیبایی را انجام می دادند اما امروزه مردان نیز جراحی های زیبایی مانند کاشت مو ، بوتاکس ، جراحی بینی و ... انجام می دهند تا زیباتر شده و عیب های خود را برطرف کنند.

برای انجام عمل زیبایی مهم ترین اصل انتخاب جراح زیبایی است که باید حتما در این انتخاب دقت کنید زیرا بسیار مهم است و یک اشتباه او می تواند یک عمر پشیمانی به بار آورد .


مقاله پیشنهادی :  جراحی زیبایی واژن | لابیا پلاستی | لیزر و لیفت واژن

مواردی که جراحی زیبایی انجام می شود ؟

 1. جراحی کوچک کردن شکم
 2. لیفت ابرو
 3. برداشتن چربی چانه و گردن
 4. جراحی زیبایی فک
 5. جوانسازی صورت
 6. لیپوساکشن
 7. جراحی بینی
 8. شکل دادن به ران و باسن
 9. تغییر شکل سینه
 10. .کشیدن پوست
 11. از بین بردن جای زخم و جای جوش

به چند مورد از جراحی های زیبایی که انجام می شود اشاره می کنیم :

جراحی بینی :

جراحی بینی یکی از عمل هایی است که توسط جراح پلاستیک صورت میگیرد و مهم ترین نکته ای که باید به آنتوجه کرد انتخاب جراح با تجربه برای انجام این کار می باشد. زیرا جراح با تجربه می تواند با مهارت کافی بینی شما را زیبا کند .

حتما برای انتخاب یک جراح خوب به مطب او بروید و با او مشورت کنید و عکس قبل و بعد بینی خود را ببنید همچنین در مورد نوع جراحی و نتیجه جراحی بینیتان با او صحبت کنید تا بتوانید بهترین فرد را برای خود برگزینید.

لیپو ماتیک

لیپوماتیک :

لیپوماتیک امروزه به روش لاغری موضعی می گویند که با استفاده از آن چربی های انباشته شده در نواحی خاصی از بدن به وسیله دستگاه هایی مخصوص از بدن خارج می شود و این چربی های خارج شده می تواند در سایر جراحی ها مانند تزریق چربی به سینه استفاده شود.

لیپوماتیک انواع گوناگونی دارد مانند :

 1. لیپوماتیک شکم
 2. لیپوماتیک بازو
 3. لیپوماتیک ران
 4. لیپوماتیک باسن
 5. لیپوماتیک پهلو
 6. آبدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم

اگر چربی های جمع شده در شکم باعث افتادگی شکم و بزرگ شدن آن شده باشند باید با جراحی این چربی ها را از بین برد به این صورت که با ایجاد شکاف در زیر شکم چربی های شکم جدا می شوند و برای اینکه پوست شل و افتاده نشود اقدامات لازم صورت میگیرد.

واژینوپلاستی :

واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن نیز در خانم ها جز جراحی زیبایی محسوب می شود که برای رفع شلی واژن به کار می رود و باعث افزایش میل جنسی بانوان می گردد. شل شدگی واژن ممکن است دلایل متعددی داشته باشد مانند :

 1. رابطه جنسی متعدد
 2. زایمان های طبیعی مکرر
 3. افزایش سن
 4. یبوست مزمن

در هنگام جراحی پوست اضافه ایجاد شده در ناحیه واژن برداشته می شود . انجام این عمل جراحی با لیزر و یا جراحی صورت می گیرد و نیاز به بیهوشی ندارد و قبل از انجام بی حسی موضعی انجام می شود.

/جراحی زیبایی واژن.

جراحی زیبایی در چه مواردی بیشترین کاربرد را دارد ؟

جراحی زیبایی دامنه وسیعی دارد و تنها به یک یا دو جراحی محود نیستند در بسیاری از موارد می توان به کمک این جراحی ها مشکلات مادرزادی را برطرف کرد .

مثلا بعضی از کودکان از همان نوزادی با مشکل افتادگی پلک مواجه هستند یا مثل لب شکری می باشند. این کودکان می توانند در سنین پایین مشکلات خود را با این جراحی ها رفع کنند .

به چند نکته در ارتباط با انتخاب جراحان زیبایی توجه کنید:

 • کسب اطلاعات لازم از مشاوره های انجام گرفته :

شما احتمالا برای انتخاب جراح پیش چند متخصص می روید . حتما از مطب آنها دیدن کنید و از آنها برای عملی که می خواهید انجام دهید مشاوره بگیرید.

شما باید از این مشاوره ها ، دیدن جراح ، لیست هزینه ها ، عمل کارکنان ، تصاویر قبل و بعد از عمل جراحی کیفیت جراح را ارزیابی کنید. حتما از تمام جراحانی که به آنها مراجعه می کنید یک لیست تهیه کنید و در آخر آن ها را با هم مقایسه و بهترین را برای خود انتخاب کنید.

 • تجربه جراح را ارزیابی کنید :

معمولا تجربه حراج بهتری می سازد . اما از طرف دیگر ممکن است جراح انتخابی شما فردی باشد که تجربه زیادی ندارد و تازه تحصیلات خود را تمام کرده است. اما همیشه پزشکی را انتخاب کنید که تجربه زیادی در کار خود دارد زیرا شما را به خواسته هایتان می رساند.

 • با سایر بیماران حاضر در مطب صحبت کنید :

بسیاری از مطب ها یک لیست از بیماران خود دارند که حاضرند در ارتباط با تجربیات خود در ارتباط با عمل جراحی که انجام داده اند صحبت کنند . شما حتما از منشی مطب بخواهید که شماره تماس آنها را در اختیارتان قرار دهد تا با آنها تماس بگیرید و از نظرات آنها آگاه شوید .

میتوانید از آنها بپرسید که آیا از نتیجه جراحی خود راضی هستید ؟ اگر چیزهایی که الان میدانید از قبل می دانستید تصمیم دیگری می گیرید ؟ آیا برای بهبودی شما ، کارکنان مسئول و دلسوز بودند ؟ جراحی زیبایی تغییری در زندگی شما داشته است ؟

 • مرتب کردن توصیه های متناقض :

مشاوره کردن با چند جراح احتمالا باعث می شود نظرهای متفاوتی به دست آورید. برخی از آنها تازه ترین آرشیو ها را توصیه می کنند و افراد دیگر توصیه هایی دارند که دیگر جراحان به آن اشاره ای نکرده اند. به خوبی فکر کنید و بدانید آنچه شما می خواهید بهترین نتیجه است نه تازه ترین روش.

 • تصمیم گیری :

بعد از تمام بررسی ها و تحقیق ها به لحظه تصمیم گیری رسیده اید و باید یک نفر را انتخاب کنید. آن جراحی که در لیست شما بیشترین امتیاز را گرفته است را انتخاب کنید و اگر جراحی است که با تمامی معیارهای شما سازگاری دارد وقت را تلف نکنید.

در شهر های بزرگ انتخاب سخت تر است چون تعدد جراحان بیشتر می باشد. مثلا شاید دو جراح وجود داشته باشند که روشی یکسان داشته و در یک کلینیک کار کنند و تجربه های کافی نیز داشته باشند اما یکی وقت شناس و دیگری همیشه دیرتر می رسد.

پس تمامی جوانب را بسنجید و جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی را انتخاب کنید که از همه لحاظ بهترین باشد تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

جراحی زیبایی بانوان

هزینه عمل لابیاپلاستی :

یکی از مهم ترین سولاتی که در عمل لابیاپلاستی انجام می شود بحث هزینه انجام این روش است که به فاکتورهای متعددی مربوط می شود. ممکن است هزینه جراحی لابیاپلاستی شامل موارد زیر باشد :

 1. دستمزد متخصص بیهوشی
 2. هزینه امکانات و وسایل جراحی
 3. هزینه محل جراحی لابیاپلاستی
 4. هزینه ازمایشات پزشکی
 5. هزینه لباس
 6. هزینه داروهای تجویزی پس از جراحی لابیاپلاستی
 7. دستمزد جراح

دستمزد عمل جراحی باید از قبل به بیمار گفته شود و نیاز به برنامه ریزی دارد. لابیاهای گوشتی نسبت به لابیاهای استخوانی پوست کلفت تری دارند و اجزای استخوانی و غضروفی آنها مشخص نیست و نوک این لابیاها به دلیل غضروف نازک و ضعیف افتاده و پهن هستند.

در لابیاهای گوشتی ، بافت از یک قسمت برداشته می شود و به قسمتی دیگر اضافه می گردد. کاهش یا افزایش لابیا باعث کوچک شدن نوک و تقویت پایه ی لابیا و زیبایی و دوام آن می شود.

هزینه جراحی با لیزر :

در این جراحی که طرافداران بسیاری دارد بدون استفاده از تیغ جراحی لابیاها اصلاح می شوند. البته این روش برای همه لابیاها مناسب نیست .

جراحی زیبای با لیزر می تواند بلافاصله پس از معاینه جراحی زیبایی لابیاپلاستی انجام شود و بافت خارجی پوست به کمک لیزر کاهش پیدا می کند. انجام این عمل چون جنبه زیبایی دارد تحت پوشش بیمه قرار نمیگیرد و تمامی هزینه های آن برعهده بیمار است.

در اصل برای این عمل های جراحی نمی توان مبلغ خاصی در نظر گرفت زیرا فرم لابیا و میزان کاری که می شود روی هر لابیا انجام داد با دیگری متفاوت است.

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های جراح و متخصص بیماری های زنان

آخرین مطالب پزشکی جراح و متخصص بیماری های زنان

آخرین مقالات پزشکان جراح و متخصص بیماری های زنان