دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

جراحی زیبایی واژن (لابیاپلاستی) و مزایای آن

تاریخ : 1398/02/31 جراحی زیبایی واژن (لابیاپلاستی) و مزایای آن

لابیاپلاستی چیست؟

اصطلاح لابیاپلاستی اشاره به عملی دارد که در طول آن اندازه ی لبه های واژن را کوچک تر می کنند. این عمل مربوط به زیبایی واژن است و در طی آن افرادی که پیچیدگی واژن دارند می توانند مشکل خود را برطرف نمایند. 
معمولا بانوان به دلایل مختلفی برای انجام این عمل مراجعه می نمایند که برخی از آن ها عبارتند از درد ناشی از پیچیدگی لبه های واژن در هنگام سوار شدن بر موتور و دوچرخه و احساس خارش و سوزش و سایر مشکلاتی که برایشان بوجود آورده است. 
لابیاپلاستی به معنای کوچک تر کردن لبه های واژن است ، گاهی اوقات ممکن است یک لبه بزرگ تر از لبه ی دیگر باشد ، اما بیشتر مواقع این عمل روی هر دو لبه انجام می شود زیرا لبه ها بسیار بزرگ هستند. 
در طی این عمل بنابر تشخیص پزشک و درخواست بیمار می توان از بی حسی موضعی و یا بی هوشی کامل استفاده کرد. شایع ترین نوع این عمل تراشیدن و یا همان زیبایی واژن است که در طی آن بافت اضافی واژن برداشته و به سمت بالا دوخته می شود. نوع پرطرفدار دیگر آن برش آرایشی است که بخش نامرتب آن برداشته می شود. همچنین در حین عمل چین خوردگی های اضافی ناحیه نیز برداشته می شود. 
از خطرات احتمالی این عمل که معمولا خیلی به ندرت پیش می آید عبارتند از خون ریزی ، عفونت و یا ایجاد غده ها خونی. در برخی موارد این عمل ممکن است سبب خشکی واژن ، ایجاد زخم و درد شود. 


ریکاوری پس از عمل 

معمولا پس از انجام این عمل فرد به یک هفته استراحت نیاز دارد و باید در طول این دوره برای جلوگیری از ورم و التهاب و کاهش درد از کمپرس یخ در ناحیه باید استفاده نمایند. یخ درمانی به این صورت است که بیست دقیقه کمپرس را نگه داشته و بیست دقیقه استراحت دهید. بیمار می تواند برای جلوگیری از ورم کردن و التهاب ناحیه زیر پای خود در هنگام نشستن چیزی قرار دهد. بیماران بعد از گذشت چهار الی شش هفته می توانند رابطه ی جنسی داشته باشند. در روش تراشیدن معمولا بیمار زودتر بهبود میابد. تا زمانی که تمام ورم ناحیه به طور کامل از بین رود معمولا شش ماه طول می کشد اما ورم ظاهری آن معمولا شش هفته ای خوب می شود. 
پس از انجام این عمل لبه های واژن کوتاه تر و مرتب تر هستند و فرم مناسب تری دارند. همچنین افرادی که مشکل پیچ خوردگی واژن داشتند بعد از انجام این عمل درمان شده اند.طبق تحقیقات این عمل جزو عمل های پرطرفدار در سرتاسر دنیا می باشد. 

 


 

 

دکتر فاطمه خانی زاده

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی از دانشگاه شهید بهشتی

- انجام کلیه جراحی های تخصصی زنان و زایمان

- انجام جراحی های کف لگن و زیبایی

- مشاوره دوران بارداری

درمان انواع ناباروری جراحيهای زيبايی از قبیل:

- رفع تيرگی ناحيه تناسلی

- لابيا پلاستی

- جوانسازی با ليزر موناليزا

- جوانسازی و ليفت واژن و پرينه با نخ های كلاژن ساز

 

شماره تماس: ۸۶۰۸۴۴۷۸ ، ۸۶۰۸۳۸۹۲

نشانی: تهران، چهارراه جهان کودک، ابتدای بلوار آفريقا، خيابان پديدار، ساختمان شهروز، طبقه اول، پلاک ۱۳

 

 

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

 عفونت های شایع ناحیه تناسلی در زنان

عفونت های شایع ناحیه تناسلی در زنان

عفونت های ناحیه تناسلی از شایع ترین شکایت های بانوان به ویژه در سن تولید مثل (18 – 50 سالگی) است. افزایش ترشح اگر باعث تغییر رنگ، بو ، التهاب ناحیه تناسلی، خارش و سوزش شود، غیر طبیعی است؛ به ویژه این که اگر بیمار در زمان عادت ماهیانه نباشد اما ترشح خونی داشته باشد، حتماً باید به پزشک مراجعه کند.

آخرین مطالب پزشکی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی