ساره خودرو

سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

جراحی زیبایی واژن | توسط دکتر شیرین شمس

تاریخ : 1397/02/31 جراحی زیبایی واژن | توسط دکتر شیرین شمس

آناتومی دستگاه تناسلی بانوان

دکتر شیرین شمس، متخصص زنان زایمان و نازایی با بیان اینکه اگر دستگاه تناسلی بانوان را مثل یک مثلث در نظر بگیریم قسمت ضلع فوقانی یا قسمت بالایی را مونس پوبیس می‌گویند، می‌افزاید: قسمت دیگر لابیاماژور، دو ضلعی است که این مثلث را می‌پوشاند و غدد بارتولین و کلیتوریس.

وی با اشاره به اینکه دستگاه تناسلی خانم‌ها در قسمت خارجی سه عملکرد عمده دارد، می‌گوید این عملکرد عبارتند از: ورود اسپرم به بدن توسط این قسمت است که می‌تواند روانسازی و کمک به باروری کند، جلوگیری از عفونت به داخل دستگاه تناسلی بدن مثل رحم و تخمدان و دیگر قسمت‌ها و نیز در طی مقاربت جنسی باعث می‌شود خانم‌ها لذت جنسی کافی و لازم را داشته باشند.

متخصص زنان زایمان و نازایی با بیان اینکه مونس پوبیس ضلع فوقانی مثلث را تشکیل می‌دهد و بافت چربی است که روی استخوان پوبیسم و لگن را پوشانده و در طی دوره بلوغ هم با موهای زائد پوشیده می‌شود، ادامه می‌دهد: مونس پوبیس از چربی تشکیل شده است که سقف دستگاه تناسلی بدن را می‌پوشاند و گاهی اوقات در خانم‌هایی که جراحی زیبایی شکم یا لیزر برای خارج کردن چربی‌های اضافی شکم انجام داده‌اند و گاهی چربی‌هایی که داخل مونس پوبیس هست را برنمی‌دارند یا آنکه به دنبال چاق شدن، چربی‌ها در آن قسمت انباشته می‌شود به گونه‌ای که از روی لباس کاملاً مشخص است.

دکتر شمس در همین خصوص تصریح می‌کند: با افزایش سن این قسمت از ناحیه تناسلی چروکیده و یا خیلی استخوانی می‌شود که می‌توان با تزریق چربی یا ژل چین و چروک را از بین برد و شادابی و زیبایی از دست رفته را بازگرداند.

 

لب های بزرگ یا لابیاماژور

وی با بیان اینکه این قسمت نسبتاً بزرگ است و چین خوردگی‌های فراوانی را می‌توان در این قسمت دید و قسمتی است که در طی بلوغ تیره می‌شود و خیلی از خانم‌ها ناراضی هستند، می‌گوید: لب‌های بزرگ غدد عرق و غدد سباسه را شامل می‌شود که برای روانسازی به هنگام مقاربت جنسی وجود دارد و در طی دوران بلوغ می‌بینیم که این قسمت‌ها از موهای زائد پر می‌شود.

متخصص زنان زایمان و نازایی در رابطه با همین موضوع می‌افزاید: در خانم‌ هایی که خیلی لاغر می‌شوند و ورزش‌های سنگین انجام می‌دهند، دوچرخه سواری می‌کنند استحکاک لب‌ها و تماس زیاد لب‌های بزرگ مانند پوشیدن لباس تنگ یا دستگاه‌های ورزشی یا افرادی که مقاربت‌های زیاد و غیر‌ متعارف دارند لب‌های بزرگ چروکیده و بیش از حد سیاه و استخوانی و بسیار کوچک می‌شود و شکل و زیبایی خود را از دست می‌دهد که می‌توان از طریق جراحی آن را کوچک و جمع کنیم و یا با انجام لیزر باعث روشن شدن پوست شویم و یا برای حجم‌ دهی از تزریق فیلر استفاده نماییم.

 

لب های کوچک یا لابیامینور

دکتر شیرین شمس با اشاره به اینکه لابیامینور دو زائده‌ای است که در داخل لب‌های بزرگ قرار دارد و ممکن است خیلی کوچک باشد یا  اندازه‌اش حدود ۵ الی ۶ سانتیمتر باشد، تصریح می‌کند: لب‌های کوچک عملکرد عمده و خاصی ندارد.

 

پرینه

وی با بیان اینکه پرینه در ورودی واژن و مقعد است و طول آن در افراد مختلف متفاوت است، می‌گوید: با افزایش سن، زایمان‌های مختلف، کاهش و افزایش وزن، مقاربت‌های زیاد دچار تغییر شکل می‌شود و چروک خوردگی ایجاد می‌کند و تبدیل به پوسته نازک می‌شود که موجب اذیت شدن بانوان می‌شود اما برای درمان این قسمت می‌توانیم از راه‌هایی که عبارتند از: نخ واژن، جراحی‌ها و لیزر که می‌توانیم در این ناحیه کار کنیم و قسمت‌های چروک خوردگی و گشادی و باز این قسمت‌ها را برطرف نماییم.

 

کلیتوریس

متخصص زنان و زایمان و نازایی در رابطه با کلیتوریس ادامه می‌دهد: کلیتوریس یک چین خوردگی است که در آقایان همان آلت تناسلی است. کلیتوریس نقش بسیار مهمی در هنگام مقاربت دارد زیرا تحریک آن مهم است و در ارگاسم و اوج لذت جنسی خیلی اهمیت دارد.

 

جراحی زیبایی واژن

دکتر شمس با تاکید بر اینکه هدف از جراحی زیبایی واژن تنها زیبا سازی دستگاه تناسلی نیست بلکه با انجام این جراحی می‌توان به رفع مشکلاتی که در سنین مختلف بروز پیدا می‌کند پرداخت، می‌افزاید: در سنین یائسگی یا بعد از آن انواع بی‌اختیاری‌های ادرار شایع می‌شود زیرا مجرای ادرار قدرت و استقامت اولیه خود را از دست می‌دهد یا عضلات واژن و بافت واژن قوام اولیه خود را از دست می‌دهند و در نتیجه بی‌ اختیاری ادرار به ویژه از نوع استرسی که با افزایش فشار داخل شکمی مانند سرفه و عطسه بوجود می‌آید.

وی با اشاره به اینکه در زمان یائسگی تغییراتی در بافت اپیتلیوم واژن که از ۴ لایه تشکیل شده است ایجاد می‌شود، تصریح می‌کند: تمامی این مشکلات کاملا با مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان قابل حل است. تغییراتی که مربوط به فرسودگی واژن و بی ‌اختیاری ادرار است به راحتی با استفاده از لیزر قابل درمان است حتی در کشورهای پیشرفته جهت پیشگیری از بروز مشکلاتی در واژن لیزر درمانی را انجام می‌دهند.

 

تزریق چربی در واژن

متخصص زنان زایمان و نازایی با بیان اینکه با  افزایش سن بافت زیر جلدی از بین می‌رود و پوست چربی و شفافیت و لطافت خود را از دست می‌دهد، ادامه می‌دهد: می‌توان با تزریق فیلرهای مخصوص چربی  یا ژل در این نواحی زیبایی و لطافت از دست رفته پوست واژن را بازگرداند و یک شکل مطلوب در بافت واژن ایجاد نمود.

 

لیزر

دکتر شمس با اشاره به اینکه بسیاری از خانم‌ها با افزایش سن دچار خشکی و آتروفی واژن می‌شوند، می‌افزاید: با لیزر درمانی می‌توان ترک پوستی دستگاه تناسلی را به طور کامل برطرف نمود.

 

لابیاپلاستی

وی در خصوص لابیاپلاستی اینگونه می‌گوید: به معنی جمع کردن، کوچک کردن و متقارن کردن لپ‌های کوچک است که لپ‌های کوچک در قسمت‌های آویزان دستگاه تناسلی قرار دارد که اندازه آنها ممکن است بسیار کوچک باشد و با انجام جراحی لابیاپلاستی که یک جراحی بسیار ساده با دوره ریکاوری کوتاه مدت است می‌توان اندازه لابیاهای واژن را به اندازه دل‌ خواه تغییر داد.

 

درمان تیرگی واژن

متخصص زنان زایمان و نازایی با بیان اینکه اقداماتی که برای رفع تیرگی ناحیه تناسلی استفاده می‌شود شامل ژل‌های گیاهی و کرم‌هایی است که کمک شایانی به رفع تیرگی ناحیه تناسلی می‌کند، ادامه می‌دهد: اما مهم است که حتما از مواد گیاهی باشد و هیچ گونه مواد شیمیایی دخیل نباشد چون این مواد شیمیایی موجب خارش ناحیه تناسلی می‌شود.

 

واژینوپلاستی

دکتر شمس کانال واژن را مهم ترین کانال و ارگان بدن می‌داند و می‌گوید: کانال واژن، کانالی است که از طریق آن می‌توان زایمان طبیعی انجام داد و از آن طریق تولد نوزاد صورت گیرد.

افرادی که به طور روزانه کار های سنگینی می کنند

کانال واژن و عضلات آن ممکن است دچار سستی و شلی شود و استحکام و قوام خود را از دست بدهد. در این موارد هم ورودی کانال واژن، گشاد می‌شود و بیمار احساس می‌کند دیگر قدرت قبلی خود را ندارد و هم اینکه ارگان‌ها و قسمت‌هایی از بدن که در اطراف این کانال قرار دارند، مانند؛ مثانه، رکتوم یا روده کوچک ممکن است که به داخل کانال واژن بیوفتد. معمولا در خانم‌ها که در سنین پایین هستند و به مقدار خیلی کم احساس شلی و افتادگی واژن دارند، می‌توان با کمک دستگاه‌های مختلف همانند هایفو تمام این قسمت‌هایی که سبب شلی واژن شده‌اند را به سمت بالا بکشیم و با این روند به سفت شدن عضلات واژن کمک کنیم و همچنین در مواردی که درجات افتادگی به مراتب بیشتر است و خانم‌هایی که سن بالاتری دارند در حقیقت قبل از یائسگی و یا بعد از یائسگی و از مشکلات ادراری رنج می‌برند دکتر شیرین شمس متخصص زنان زایمان و نازایی به این افراد توصیه می‌کنند از لیزر سی‌او‌دو استفاده کنند. این روند بهتر است به صورت ماهیانه، ماهی یکبار در چهار نوبت انجام شود.


دکتر شیرین شمس

دکتر شیرین شمس

جراح و متخصص زنان و زایمان
دارای بورد تخصصی جراحی (زنان و زایمان)
خدمات ایشان :
درمان نازایی - لابیاپلاستی - جراحی زنان - سفید کردن واژن - اختلالات کف لگن - درمان افتادگی رحم - جراحی زیبایی واژن - درمان افتادگی لگن
داراي بورد تخصصي جراحی (زنان و زایمان)
کسب رتبه ممتاز از دانشگاه سراسری
از سال 1376 مشغول به کار بوده و بيش از 10000 عـــمل جراحي داشته اند

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

 عفونت های شایع ناحیه تناسلی در زنان

عفونت های شایع ناحیه تناسلی در زنان

عفونت های ناحیه تناسلی از شایع ترین شکایت های بانوان به ویژه در سن تولید مثل (18 – 50 سالگی) است. افزایش ترشح اگر باعث تغییر رنگ، بو ، التهاب ناحیه تناسلی، خارش و سوزش شود، غیر طبیعی است؛ به ویژه این که اگر بیمار در زمان عادت ماهیانه نباشد اما ترشح خونی داشته باشد، حتماً باید به پزشک مراجعه کند.

آخرین مطالب پزشکی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی