یکشنبه ۲۴ آذر۱۳۹۸

جراحی پلاستیک پلک چشم (بلفاروپلاستی)

تاریخ : 1398/01/22 جراحی پلاستیک پلک چشم (بلفاروپلاستی)

جراحی زیبایی چشم

جراحی زیبایی چشم جزو آن دسته از جراحی ها است که به بهبود زیبایی چشم تان کمک می کند و هدف اولیه ی آن کاهش اثرات ناشی از پیری بر چشم است. در بیشتر عمل ها جراحی بر روی پلک و اطراف چشم انجام می گیرد تا خود چشم ها. جراحی های زیبایی دیگر مربوط به چشم عبارتند از بلفاروپلاستی، جراحی زیبایی پلک، جراحی پلاستیک پلک که در این میان بلفاروپلاستی از همه شایع تر است و بیستر انجام می شود. بر اساس جامعه ی جراحان زیبایی در آمریکا در سال 2015 بیش از صد و هفتاد هزار نفر این جراحی را انجام دادند. در افراد 51 تا 64 سال نیز محبوب ترین جراحی، جراحی زیبایی پلک است.

معمولا این جراحی ها ممکن است دارای اثرات جانبی مانند ورم پلک باشد، اما در میان تمام عمل های زیبایی چشم بلفاروپلاستی اثرات و خطرات بسیار کمتری دارد و معمولا توسط هر جراح چشم و یا جراح زیبایی انجام نمی شود و پزشکی که این کار را برایتان انجام می دهد باید در این زمینه تحصیل کرده باشد و تجربه و مدرک آن را داشته باشد.

یکی از سوالات رایج بیمارانی که عمل لیزیک انجام داده اند این است که آیا می توانند عمل زیبایی چشم و بلفاروپلاستی هم انجام دهند یا خیر. باید بگوییم که انجام عمل های زیبایی و بلفاروپلاستی برای این افراد آزاد است لیزیک کردن هیچ گونه محدودیتی جهت انجام این کار برایتان ایجاد نمی کند و فقط باید در مورد اینکه چه مدت پس از لیزیک می توانید عمل های زیبایی انجام دهید با جراح خود صحبت کنید که معمولا طبق نظر اکثر جراحان باید حداقل شش ماه از آن بگذرد. برخی از بیماران پس از انجام لیزیک به خشکی چشم مبتلا می شوند که اگر بلفاروپلاستی کردید و خشکی چشم داشتید معمولا پزشک برایتان اشک مصنوعی تجویز می کند.

عمل های جراحی زیبایی دیگر نیز شامل برداشتن چربی اضافی از زیر چشم به منظور برطرف کردن پف چشم ، جراحی زیبایی مربوط به افتادگی پلک و برطف کردن چین و چروک اطراف چشم و سایر عمل های زیبایی می باشد. نوع دیگری از عمل زیبایی سفیدتر کردن و درخشان کردن سفیدی چشم است . کاشت مژه نیز نوع دیگر آن است که امروزه در سالن های زیبایی انجام می گیرد که متاسفانه در بیشتر موارد موجب ایجاد خارش و یا زخم های شدید در فرد می شود.


دکتر بابک باب شریف

فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم (زییایی) و لیزر

عضو انجمن جراحان چشم امریکا AAO

عضو انجمن جراحان کاتاراکت و رفرکتیو سرجری اروپا ESCRS

مدرک از انجمن بین المللی چشم ICO از کمبریج انگلستان

دوره تکمیلی از UNIVERSITY OF TEXAS , USA

مدرک پزشکی عمومی

بورد تخصصی چشم پزشکی مدرک فوق تخصصی : دانشگاه علومپزشکی شهید بهشتی 1385

زمینه های تحقیقاتی و مطالعاتی: جراحی پلاستیک و زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

افتادگی پلک (پتوز)

جراحی اصلاح انحراف چشم (استرابیسم)

اصلاح نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم با لیزر (لازک - PRK –لیزیک)

جراحی های اربیت و مجاری اشکی و آب مروارید

بیمارستان ها : عضو انجمن جراحان چشم امریکا AAO

عضو انجمن جراحان کاتاراکت و رفرکتیو سرجری اروپا ESCRS

بيمارستان نگاه

نشانی: ونک، ضلع شمالی میدان ونک، کوچه صانعی، ساختمان پزشکان مرجان، طبقه 5

شماره تماس: 02188887473

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های متخصص چشم پزشک

آخرین مطالب پزشکی متخصص چشم پزشک