دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱

جراحی پلاستیک پلک چشم - بلفاروپلاستی

تاریخ : 1398/01/18 جراحی پلاستیک پلک چشم - بلفاروپلاستی

عمل جراحی زیبایی پلک بالا و پایین

جراحی چشم نوعی جراحی زیبایی است که در طی آن پوست و چربی اضافی از پلک برداشته می شود. معمولا این عمل جراحی با بی حسی موضعی انجام می شود اما در برخی از موارد ممکن است بی هوشی کامل نیز انجام گیرد. اگر قرص های خاصی مانند آسپرین یا وارفارین مصرف می کنید حتما قبل از عمل، با جراح خود مطرح کنید زیرا این قرص ها ممکن است خطر خون ریزی را در حین عمل بالا ببرد.

 

جراحی پلک بالایی معمولا شامل موارد زیر است :

ایجاد یک برش در قسمت چین افتاده ی پلک ، از بین بردن پوست و چربی و عضله ی اضافی از محل و بستن شکاف ایجاد شده. معمولا این شکاف و جای زخم با چین خوردگی های پلک پوشیده می شود و رد آن مشخص نمی شود.

 

جراحی پلک پایینی به صورت زیر انجام می گردد :

ایجاد یک شکاف باریک زیر مژه های پایینی و یا در کنار پلک، برداشتن چربی اضافی از زیر چشم که گاهی نیز پوست اضافی برداشته می شود، پوشاندن تاندون ها و ماهیچه های پلک در صورت لزوم.

معمولا باید پس از انجام عمل جراحی پلک تا یک هفته استراحت کنید. معمولا یک هفته یا بیشتر طول می کشد که جای جراحی کاملا خوب شود و مشخص نشود. معمولا تا چند روز پس از عمل نباید رانندگی کنید. قرمزی و جای زخم معمولا تا هفته ها روی چشم تان ممکن است باقی بماند که چیز طبیعی است.

 

همچنین باید پس از عمل نکات زیر را رعایت کنید:

برای جلوگیری از ورم کردن جای زخم باید سرتان در هنگام دراز کشیدن بالاتر باشد و به این منظور از بالشت اضافی زیر سر خود استفاده کنید. با قطره های تجویز شده توسط پزشک و طبق دستور باید روزانه پلک های خود را شستشو دهید. تا چند روز پس از عمل باید از کمپرس یخ در محل استفاده نمایید. برای محافظت چشم از آفتاب و باد از عینک آفتابی استفاده کنید. برای تسکین درد معمولا پزشک قطره چشمی تجویز می کند که باید در وقت مشخص آن را استفاده کنید.

 

اثرات جانبی عمل

ممکن است در چند روز اول به دلیل پف زیر و روی چشم به راحتی نتوانید چشم تان را ببندید و موقع خواب کمی اذیت شوید. اما در همه ممکن است این مورد رخ ندهد. ممکن است در طول چند هفته ی اول آبریزش چشم و یا احساس خارش در محل زخم داشته باشید. ممکن است در محل جراحی خون مردگی مشاهده شود.


دکتر رضا پورمازار

جراح و متخصص بیماریهای چشم لیزیک - لازک - آب مروارید (فیکو) - لیزر - جراحی پلاستیک پلک و مجاری اشکی

 

نشانی: تهران، سعادت آباد، سرو غربی، خیابان بخشایش، انتهای کوچه هفدهم، پلاک 54، طبقه 4، واحد 403

تلفن همراه: 09108077708

شماره تماس: 26760892 - 26760439

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های متخصص چشم پزشک

آخرین مطالب پزشکی متخصص چشم پزشک