شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱

جلوگیری از سرطان کبد با مصرف مرغ و ماهی

تاریخ : 1394/10/14 جلوگیری از سرطان کبد با مصرف مرغ و ماهی

بر اساس نتایج یک مطالعه جدید که در مجله داروشناسی و دارودرمانی منتشر شده است، کسانی که مرغ و ماهی بیشتری مصرف می‌کنند، کمتر از سایرین در معرض ابتلا به سرطان کبد قرار خواهند داشت. در این مطالعه، محققان به بررسی مجموعه‌ای از مطالعات پیشین پرداختند که در حد فاصل سال‌های 1956 و 2013 منتشر شده بود. نتایج نشان داد افرادی که گوشت سفید بیشتری می‌خورند، 22 تا 31 درصد کمتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به سرطان کبد قرار دارند. با این حال، هیچ دلیل مستندی وجود ندارد که مصرف گوشت قرمز فرآوری شده را به افزایش خطر ابتلا به سرطان کبد ربط دهد. به طور کلی، یافته‌های محققان نشان می‌دهد که تغییر رژیم غذایی نقش بسزایی در پیشگیری از سرطان کبد دارد. چرا مصرف مرغ توصیه می‌شود؟ • به تقویت ساختار ماهیچه‌ها کمک می‌کند مرغ یکی از بهترین منابع پروتئین است؛ هر 100 گرم گوشت مرغ حاوی 25 گرم پروتئین است.
پیشگیری از ابتلا به سرطان کبد با مرغ و ماهی

بر اساس نتایج یک مطالعه جدید که در مجله داروشناسی و دارودرمانی منتشر شده است، کسانی که مرغ و ماهی بیشتری مصرف می‌کنند، کمتر از سایرین در معرض ابتلا به سرطان کبد قرار خواهند داشت.
در این مطالعه، محققان به بررسی مجموعه‌ای از مطالعات پیشین پرداختند که در حد فاصل سال‌های 1956 و 2013 منتشر شده بود. نتایج نشان داد افرادی که گوشت سفید بیشتری می‌خورند، 22 تا 31 درصد کمتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به سرطان کبد قرار دارند. با این حال، هیچ دلیل مستندی وجود ندارد که مصرف گوشت قرمز فرآوری شده را به افزایش خطر ابتلا به سرطان کبد ربط دهد. به طور کلی، یافته‌های محققان نشان می‌دهد که تغییر رژیم غذایی نقش بسزایی در پیشگیری از سرطان کبد دارد.
چرا مصرف مرغ توصیه می‌شود؟
•    به تقویت ساختار ماهیچه‌ها کمک می‌کند
مرغ یکی از بهترین منابع پروتئین است؛ هر 100 گرم گوشت مرغ حاوی 25 گرم پروتئین است. به همین دلیل، مرغ یک ماده غذایی عالی برای کودکان در حال رشد و کسانی است که ورزش‌های سنگین انجام می‌دهند. روی موجود در مرغ به اشتهای شما نظم می‌بخشد.
•    استخوان‌ها را سالم نگه می‌دارد
مرغ حاوی مواد مغذی مانند فسفر و کلسیم است؛ این مواد باعث تقویت استخوان‌های شما می‌شوند. علاوه‌براین، سلنیوم موجود در مرغ باعث کاهش خطر ابتلا به آرتروز می‌شود.
•    از میزان استرس می‌کاهد
مرغ حاوی دو ماده مغذی است که نقش قابل توجهی در کاهش استرس دارند: تریپتوفان و ویتامین ب-5. هر دوی این مواد یک اثر آرام بخش دارند و مرغ را به یک وعده غذایی ایده‌آل در یک روز پر تنش تبدیل می‌کنند.

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های متخصص و فوق تخصص گوارش و کبد

درمان یوبوست با روشهای زیر

درمان یوبوست با روشهای زیر

هنگامی که دچار یبوست می شویم چه راه و روشهای درمانی می توانند به ما کم کنند و باعث رفع آن می شوند چه کارهایی به ما در این زمینه کمک می کنند یبوست می تواند ریشه در فشار به ناحیه کمر درطول روز، خواب نا آرام شب، و حتی جوش های روزهای بعد داشته باشد. اما به خاطر داشته باشید که تمامی این موارد می تواند با کمک توصیه های تخصصی زیر برطرف گردد. توصیه هایی که با پیشگیری از مشکلات آتی، به شما آرامش خاطر می دهد.

جلوگیری از سرطان کبد با مصرف مرغ و ماهی

جلوگیری از سرطان کبد با مصرف مرغ و ماهی

بر اساس نتایج یک مطالعه جدید که در مجله داروشناسی و دارودرمانی منتشر شده است، کسانی که مرغ و ماهی بیشتری مصرف می‌کنند، کمتر از سایرین در معرض ابتلا به سرطان کبد قرار خواهند داشت. در این مطالعه، محققان به بررسی مجموعه‌ای از مطالعات پیشین پرداختند که در حد فاصل سال‌های 1956 و 2013 منتشر شده بود. نتایج نشان داد افرادی که گوشت سفید بیشتری می‌خورند، 22 تا 31 درصد کمتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به سرطان کبد قرار دارند.

آخرین مطالب پزشکی متخصص و فوق تخصص گوارش و کبد