پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

داروهای جنسی می تواند سلامت افراد دچار اختلال كند

تاریخ : 1395/05/10 داروهای جنسی می تواند سلامت افراد دچار اختلال كند


رئیس جامعه پزشكان متخصص داخلی ایران، تبلیغات و مصرف داروهای جنسی را امری غیر ضروری خواند و گفت: استفاده نادرست از این قبیل داروها می تواند منجر به وقوع مرگهای ناگهانی شود.

دكتر ایرج خسرونیا با اشاره به تبلیغات زیادی كه در ارتباط با داروهای جنسی دیده می شود، گفت: تبلیغات گمراه كننده داروهای جنسی كه اغلب از طریق شبكه های ماهواره ای دیده می شود فقط به خاطر مسائل اقتصادی و مالی شركتهای بزرگ دارویی در خارج از كشور است.

وی با تاكید بر غیر ضروری بودن استفاده از این قبیل داروها توسط جوانان، افزود: مصرف این داروها نه تنها مفید نیست بلكه باعث بروز مشكلات جسمی نیز می شود.

این متخصص بیماریهای داخلی از بروز سكته های قلبی و مغزی، تنگی نفس، نابینایی ناگهانی، بالا رفتن فشارخون و مرگهای ناگهانی به عنوان عوارض استفاده از داروهای جنسی نام برد و افزود: متاسفانه علت بروز مشكلات جنسی افراد جامعه ناشی از مسائل روحی و روانی و اقتصادی است.

خسرونیا با تاكید بر غیر ضروری بودن تبلیغات و مصرف داروهای جنسی در فضای كنونی جامعه ، تصریح كرد: استفاده از این قبیل داروها می بایست حتما تحت نظر پزشك باشد.

وی افزود: استفاده از داروهای جنسی به دلیل اینكه سازنده این قبیل داروها نامعلوم و نامشخص است، مشكل ساز بوده و می تواند سلامت افراد دچار اختلال كند. بنابراین قبل از استفاده از این داروها، باید علت مشكل توسط پزشك بررسی و سپس نسبت به تجویز دارو اقدام شود.

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های متخصص و فوق تخصص گوارش و کبد

درمان یوبوست با روشهای زیر

درمان یوبوست با روشهای زیر

هنگامی که دچار یبوست می شویم چه راه و روشهای درمانی می توانند به ما کم کنند و باعث رفع آن می شوند چه کارهایی به ما در این زمینه کمک می کنند یبوست می تواند ریشه در فشار به ناحیه کمر درطول روز، خواب نا آرام شب، و حتی جوش های روزهای بعد داشته باشد. اما به خاطر داشته باشید که تمامی این موارد می تواند با کمک توصیه های تخصصی زیر برطرف گردد. توصیه هایی که با پیشگیری از مشکلات آتی، به شما آرامش خاطر می دهد.

جلوگیری از سرطان کبد با مصرف مرغ و ماهی

جلوگیری از سرطان کبد با مصرف مرغ و ماهی

بر اساس نتایج یک مطالعه جدید که در مجله داروشناسی و دارودرمانی منتشر شده است، کسانی که مرغ و ماهی بیشتری مصرف می‌کنند، کمتر از سایرین در معرض ابتلا به سرطان کبد قرار خواهند داشت. در این مطالعه، محققان به بررسی مجموعه‌ای از مطالعات پیشین پرداختند که در حد فاصل سال‌های 1956 و 2013 منتشر شده بود. نتایج نشان داد افرادی که گوشت سفید بیشتری می‌خورند، 22 تا 31 درصد کمتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به سرطان کبد قرار دارند.

آخرین مطالب پزشکی متخصص و فوق تخصص گوارش و کبد