یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

درمان سرطان مثانه

تاریخ : 1398/01/29 درمان سرطان مثانه

چنانچه سرطان مثانه دارید راه های درمانی متفاوتی برایتان وجود دارد. پزشک با توجه به سن، میزان گسترش سرطان و سایر شرایط بهترین راه درمانی را برایتان در نظر می گیرد.

 

جراحی سرطان مثانه

شایع ترین روش جراحی برای سرطان مثانه در مراحل اولیه برش اورانیومی تومورهای مثانه است. این کار در بیمارستان انجام می شود و شما همان روز می توانید به منزل بروید . پزشک وسیله ای را از طریق مجرای پیشاب در مثانه تان کار می گذارد و با لوله ای در مجاری ادرار ، به دفع ادرار کمک می کند . پزشک از این وسیله برای برداشتن بافت های غیرطبیعی و یا تومورها استفاده می کند . اگر بعد از برداشتن تومور همچنان سرطان پابرجا باشد با وسیله ای دیگر به نام کیستوسکوپ آن را بر می دارد.

 

کیستکتومی

در این نوع جراحی پزشک تمام مثانه یا بخشی از آن را بر می دارد. اگر تومور در بخش ماهیچه ای مثانه گسترش یافته باشد و هنوز کوچک باشد پزشک از کیستکتومی جزئی استفاده می کند . اما بیشتر افرادی که سرطان بافت ماهیچه ای شان را گرفته است نیاز به جراحی های سنگین تر و بیشتری دارند . چنانچه سرطان بیشتر از یک قسمت مثانه را گرفته باشد پزشک کاملا غدد لنفاوی و اعضای داخلی را بر می دارد که به آن رادیکال کیستکتومی می گویند . برای انجام این کارها از بیهوشی کامل استفاده می شود و پس از چند هفته به زندگی عادی خود بر میگردید.

 

شیمی درمانی

در این روش پزشک داروها را از طریق رگ و جریان خون و سایر نقاط بدن به بدن تان وارد می کند با این کار سلول های سرطانی که در سایر نقاط بدن و به غیر از مثانه نیز پخش شده اند را از بین می برد.

 

پرتو درمانی

در این روش از انرژی شدید پرتوها برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می شود . این پرتوها شامل تعداد زیادی اشعه ایکس است که بسیار قوی تر هستند و بی خطر است. گاهی اوقات باید پنج بار در هفته و چندین هفته این کار انجام شود . پزشک برای دلایل زیر از این روش استفاده می کند : مراحل اولیه ی سرطان ، مراحل اولیه ی سرطان که قابل جراحی نمی باشد ، پس از انجام برداشتن بخشی از مثانه ، برای جلوگیری از گسترش و پیشرفت سرطان.

 

درمان درون وریدی

این روش برای مراحل اولیه ی سرزان بکار می رود . در این روش پزشک مایع دارویی را مستقیما به درون مثانه تزریق می کند . در این روش از دو نوع دارو می تواند استفاده کند. در روش اول با تزریق آن سیستم ایمنی بدن قوی شده و به سلول های سرطانی حمله می کند . در روش دوم داروی ضد سرطان و کشنده ی سرطان را مستقیم به مثانه تزریق می کند که این مواد مستقیما سلول های سرطانی را می کشند.


دکتر سلمان اسلامی

دارای بورد تخصصی اورولوژی ایران

عضو انجمن اورولوژی آسیا و اروپا

انجام جدید ترین روشهای درمانی در اورولوژی

درمان جراحی کم تهاجمی سنگهای کلیه و حالب به صورت بسته و با لیزر ( TUL , RIRS , PCNL )

جراحی های نازایی شامل واریکوسلکتومی میکروسکوپی و وازووازوستومی میکروسکوپی

لیزر پروستات با استفاده از لیزر Nd-YAG

درمان آندوسکوپی تومور مثانه

جراحی های سرطان سیستم ادراری شامل پروستات و بیضه و مثانه و کلیه انجام جراحی های پارشیال تومور کلیه و مثانه جدیدترین روشهای درمانی کم تهاجمی بی اختیاری ادرار بانوان ( TOT , TVT)

جراحی اطفال شامل هرنی و هیدروسل و هیپوسپادیاس و تنگی اتصال حالب به لگنچه و برگشت ادرار (درمان اندوسکوپی VUR)

نشانی: تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر، روبروی بیمارستان جم، کوچه شهید نظری، روبروی MRI دکتر اطهری، ساختمان زهره(پلاک ۵۰)، طبقه ۵، واحد ۱۶

تلفن همراه: 09120262740

شماره تماس: ۸۸۳۴۳۴۴۴ - ۸۸۳۴۳۴۴۵ - ۸۸۳۴۳۴۴۶

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های متخصص اورولوژی، جراحی کلیه و مجاری ادراری

رنگی شدن ادرار نشانه چیست؟

رنگی شدن ادرار نشانه چیست؟

دکتر نجفی افزود: مشاهده ادرار قرمز رنگ و یا زرد مایل به قرمز، ممکن است ناشی از وجود بسیاری از گلبول های قرمز در ادرار باشد که در صورت مواجه با چنین موردی فرد باید با انجام آزمایش ادرار به جزئیات پی ببرد.

آخرین مطالب پزشکی متخصص اورولوژی، جراحی کلیه و مجاری ادراری