پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

روش کار، مزایا و شرایط استفاده از ارتودنسی نامرئی (اینویزالاین)

تاریخ : 1396/07/17 روش کار، مزایا و شرایط استفاده از ارتودنسی نامرئی (اینویزالاین)

در ادامه به معرفی کامل نحوه عملکرد و تاثیر ارتودنسی نامرئی، شرایط استفاده و ویژگی‌های آن‌ها می‌پردازیم.


حتما بخوانید: همه چیز درباره ارتودنسی


ارتودنسی نامرئی (اینویزالاین)، روشی کاملا شفاف برای مرتب کردن دندان ها

ارتدنسی نامرئی در درمان های ارتودنسی بزرگسالان و نوجوانان انقلابی ایجاد کرده است. این درمان برای افرادی ارائه شده که درمان های قبلی با سیمکشی را نپذیرفته اند. این گزینه تقریبا نامرئی است و افراد تحت درمان آن نتایج بسیار خوبی به دست می آورند!

روش کار، مزایا و شرایط استفاده از ارتودنسی نامرئی (اینویزالاین)

روش کار ارتودنسی نامرئی چگونه است؟

ارتودنسی نامرئی، مجموعه ای از الاین های سفارشی ساخته شده است که به راحتی روی دندان ها قرار می گیرند و به راحتی میتوان آنها را از روی دندان برداشت. هر الاینر دو هفته روی دندان ها می ماند و سپس با الاینر بعدی در سری جایگزین می شود. الاینرها طوری طراحی شده اند تا فشار را روی دندان های خاص در مرحله خاصی از درمان وارد کنند و به تدریج هر دندان را به موقعیت دلخواه منتقل می کنند.

کاملا قابل برداشتن هستند

ترازکننده ارتودنسی نامرئی کاملا قابل برداشتن هستند، یعنی شما می توانید غذا خوردن، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را به طور عادی انجام دهید. هیچ محدودیتی برای مواد غذایی وجود ندارد. همچنین می توانید در موقعیت های خاص یا سخنرانی مهم آنها را بردارید. این شیوه کنترل اینویزالاین یک گزینه ارتودنسی عالی برای بزرگسالان است.

زمان درمان کوتاه‌تر

زمان درمان در هر مورد متفاوت است، اما میانگین زمان درمان برای بیماران اینویزالاین فقط 14 ماه است. این درمان به طورچشمگیری کمتر از میانگین زمان درمان برای سیم های فلزی است.


حتما بخوانید: علل نامرتب بودن دندان


روش کار، مزایا و شرایط استفاده از ارتودنسی نامرئی (اینویزالاین)

آیا ارتودنسی نامرئی برای من مناسب است؟

تیم های تخصصی دندانپزشکی در ارتودنسی نامرئی به طور دقیق فک و دندان شما را برای تعیین اینکه آیا ترازکننده ارتودنسی نامرئی برای شما مناسب است، ارزیابی خواهند کرد. در جلسه اول، دندان های شما را برای دندانسازی بررسی می کنند و دندان های شما را با اشعه ایکس، عکس های دیجیتال و اسکن های 3D Intra Oral بررسی میکنند. تمام این اطلاعات به دندانپزشک کمک می کند تا ارزیابی کند که آیا شما واجد شرایط برای اینویزالاین هستید یا خیر. اگر باشید به شما در این رابطه بیشتر توضیح خواهند داد که چگونه تکنولوژی ترازکننده ارتودنسی نامرئی کار می کند و نرم افزار 3D برنامه ریزی درمان شما را نشان می دهد. سپس یک طرح درمان مخصوص برای شما ایجاد می شود.

روش کار، مزایا و شرایط استفاده از ارتودنسی نامرئی (اینویزالاین)

چگونه می‌توان ترازکننده ارتودنسی نامرئی را تمیز کرد؟

از آنجا که الاینرهای اینویزالاین کاملا قابل برداشتن و جا به جایی هستند، به آسانی تمیز میشوند. اول از همه، به سادگی قبل از غذا خوردن یا نوشیدن (به جز آب) آن را در بیاورید. بعد از اینکه آنها را برداشتید با آب بشورید و دوباره آنها را بگذارید. این کار آنها را تازه و بدون بو نگه می دارد. یک یا دو بار در روز هنگامی که دندان هایتان را مسواک میکنید و نخ دندان میکشید، مسواک خود را در داخل و اطراف الاینر خود بکشید. همچنین توصیه می شود آنها را به مدت 15 دقیقه در یک تمیزکننده دندان مصنوعی قرار دهید تا آنها را کاملا تازه نگه دارید.

توجه داشته باشید که با توجه به وضعیت و شدت ناهماهنگی دندان‌هایتان، ممکن است روش دیگری برای درمان از سوی متخصص ارتودنسی توصیه شود که در کنار مشاوره با دندان‌پزشک، بایستی با انواع سیم‌کشی (بریس) ارتودنسی دندان و کاربرد هر کدام از آن‌ها آشنا شوید.

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های متخصص ارتودنسی

آخرین مطالب پزشکی متخصص ارتودنسی

آخرین مقالات پزشکان متخصص ارتودنسی