دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

شایع‌ترین مشکل ارتوپدی در نوزادان در رفتگی لگن است

تاریخ : 1394/11/05 شایع‌ترین مشکل ارتوپدی در نوزادان در رفتگی لگن است

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی اطفال ایران گفت: افتادگی و در رفتگی لگن شایع‌ترین مشکل ارتوپدی در نوزادان است.
تقی بغدادی رئیس انجمن جراحان ارتوپدی اطفال ایران گفت: غربالگری از نوزادان در هنگام تولد و انجام سونوگرافی از مفصل لگن باعث تشخیص زودهنگام افتادگی لگن در نوزادان می‌شود.

وی افزود: افتادگی و در رفتگی لگن شایع‌ترین مشکل حوزه‌ی ارتوپدی در نوزادان است بنابراین لازم است در ابتدای تولد نوزاد توسط یک متخصص اطفال مورد معاینه قرار گیرد تا در صورت مشکوک بودن به پزشک ارتوپدی ارجاع داده شود.

بغدادی گفت: در صورت تشخیص به موقع این مشکل به راحتی می‌توان آن را درمان کرد اما با افزایش سن درمان با مشکلاتی همراه خواهد بود لذا والدین باید توجه داشته باشند در صورت مشاهده‌ی تقارن اندام‌ها یا علائم دیگر به پزشک مراجعه کنند.

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی اطفال خاطر نشان کرد: در برخی معاینات مشکلات لگن به وضوح قابل تشخیص است اما در برخی موارد به انجام سونوگرافی نیاز است بنابراین متخصصان اطفال باید به علائم و نشانه‌های این بیماری توجه بسیار داشته باشند.

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های فوق تخصص ارتوپد کودکان

با خمیدگی پا در اطفال چه کنیم؟

با خمیدگی پا در اطفال چه کنیم؟

درباره خمیدگی پا در اطفال چه می دانید و این عارضه در صورت عدم درمان به موقع چه پیامدهایی خواهد داشت تشدید این عارضه تاثیرات منفی روی شکل گیری استخوان ها و مفاصل اطفال خواهد داشت

آخرین مطالب پزشکی فوق تخصص ارتوپد کودکان

آخرین مقالات پزشکان فوق تخصص ارتوپد کودکان