پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹

شایع ترین علل مرگ و میر | توسط دکتر اشرف باقری

تاریخ : 1397/04/13 شایع ترین علل مرگ و میر | توسط دکتر اشرف باقری

دکتر اشرف باقری، متخصص قلب و عروق با تاکید بر اینکه بیماری عروق کرونری جزء شایع ترین علل مرگ و میر در جوامع امروزی به حساب می‌آیند، می‌گوید: در راس آن سکته قلبی می‌باشد که تشخیص درمان و کنترل فاکتورها و عوامل مولد این بیماری از اهداف اصلی ما می‌باشد

وی با اشاره به اینکه طبق آمار های جدید، کنترل و درمان این فاکتورها تا حدود 60 درصد از ایجاد بیماری عروقی و تا حدود 90 درصد از سکته قلبی جلوگیری می‌کند، ادامه می‌دهد: از مهم ترین این فاکتورها؛ دیابت، فشار خون بالا، مصرف سیگار و الکل، چاقی و نیز بی تحرکی می‌باشد.

 

فشارخون، قاتل خاموش

دکتر اشرف باقری، متخصص قلب و عروق با بیان اینکه فشار خون بالا مهم ترین فاکتور ایجاد بیماری عروق قلب و مغز است، عنوان می‌کند: شایع ترین حالت فشار خون بالا، بی علامتی آن است و به همین علت به آن قاتل خاموش می‌گویند که این مطلب خود مشخص کننده ضرورت چک کردن سریال فشار خون به خصوص در موارد وجود سابقه فامیلی و سن بالا ی 30 سال است.

وی در همین خصوص ادامه می‌دهد: فشار خون باید حداقل سه بار در شرایط بدون استرس اندازه گیری شود که اگر فشار بالای 160 بروی 90 را نشان داد، باید آن را جدی گرفت و در صدد پیگیری و کنترل و در صورت نیاز درمان آن دراییم.

 

درد سینه

دکتر اشرف باقری، متخصص قلب و عروق،  تصریح می‌کند: شایع ترین علامت بیماری قلب، درد سینه است و یکی از مهم ترین شکایاتی که بیماران برایش به کلینیک قلب مراجعه می‌کنند، درد سینه است.


دکتر اشرف باقری

دکتر اشرف باقری

بورد تخصصی بیماری های قلب و عروق
فارغ التحصیل بیمارستان شهید رجایی

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های متخصص داخلی - فوق تخصص قلب

روشهای ساده برای مقابله با سوزش قلب

روشهای ساده برای مقابله با سوزش قلب

یک پنجم از بزرگسالان به طور هفتگی از سوزش قلب رنج می‌برند. این افراد می‌توانند به طرق مختلف با سوزش درونی خود مقابله کنند. در ادامه به چند نمونه از روش‌های مقابله با این مشکل می‌پردازیم.

عوامل افزایش ابتلا به بیماریهای قلبی

عوامل افزایش ابتلا به بیماریهای قلبی

بر اساس تحقیقات انجام‌گرفته مشخص شده که هفت عامل می‌تواند باعث ابتلای زودهنگام افراد به مشکلات، اختلالات و نارسائي‌های قلبی و عروقی شود و زندگی اشخاص را با خطر مرگ روبرو سازد.

آخرین مطالب پزشکی متخصص داخلی - فوق تخصص قلب

آخرین مقالات پزشکان متخصص داخلی - فوق تخصص قلب