پنج شنبه ۱۱ آذر۱۴۰۰

علائم یائسگی و روش هایی برای درمان آن

تاریخ : 1398/03/07 علائم یائسگی و روش هایی برای درمان آن

علائم یائسگی و راهکارهایی برای کاهش و درمان آن

دکتر ربانی ، متخصص زنان و زایمان یائسگی را دوره ای از زندگی خانم ها تعریف میکند که در آن دوره تولید مثل برای خانم ها به پایان میرسد و می افزاید: یائسگی به دو قسم قابل تقسیم است که آن دو بخش را دوره قبل از یائسگی و دوره بعد از یائسگی می نامند.
دکتر ربانی با اشاره به اینکه در دوران قبل از یائسگی هورمون ها شروع به نامنظم شدن میکنند که یکی از علائم آن این است که فرد ممکن است هر 2یا 4ماه یکبار قاعدگی را تجربه کند ، ادامه میدهد: در دوران قبل از یائسگی علائمی چون تعریق و گر گرفتگی در فرد شروع  میشود و کم کم به سمتی پیش میرود که به مرحله پس از یائسگی میرسد.

یائسگی و درمان آن
دکتر ربانی ، متخصص زنان و زایمان تصریح میکند : یائسگی زمانی اتفاق می افتد که خانمی به مدت  12ماه قاعدگی را تجربه نمی کند و همچنان علائمی که در دوره قبل از یائسگی وجود داشت ادامه دار است و علامی نیز به آن ها اضافه می شود ، از جمله : خشکی واژن ، مشکلاتی در ادرار و دستگاه تناسلی ، ادامه دار بودن گر گرفتگی ها و نیز مشکلات جنسی و قلبی عروقی.


دکتر ربانی درمان هایی را برای خانم های یائسه بیان میکنند که عبارتند از : درمان های دارویی که یکی از آن ها هورمون تراپی است اما نمیتوان این روش را برای همه خانوم ها تجویز کرد ، چرا که خطراتی مثل افزایش ریسک ابتلا به سرطان پستان و رحم را در پی دارد.


دکتر ربانی ، متخصص زنان و زایمان با اشاره به اینکه برخی مشکلات یائسگی را میتوان بواسطه لیزرهای جوان سازی کننده درمان و برطرف کرد.می گوید : خانم ها بعد از یائسگی به دلیل شکننده شدن مخاط واژن‌شان ، مشکلات بسیاری در روابط جنسی خود پیدا خواهند کرد که درمان آن لیزهای جوان سازی کننده است و با استفاده از این روش میتوان با تحریک بافت و مخاط واژن ، باعث کلاژن سازی شد تا احساس جوان بودن و شفاف بودن قبل از یائسگی برای خانم ها برگردد.

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های متخصص زنان و زایمان

 عفونت های شایع ناحیه تناسلی در زنان

عفونت های شایع ناحیه تناسلی در زنان

عفونت های ناحیه تناسلی از شایع ترین شکایت های بانوان به ویژه در سن تولید مثل (18 – 50 سالگی) است. افزایش ترشح اگر باعث تغییر رنگ، بو ، التهاب ناحیه تناسلی، خارش و سوزش شود، غیر طبیعی است؛ به ویژه این که اگر بیمار در زمان عادت ماهیانه نباشد اما ترشح خونی داشته باشد، حتماً باید به پزشک مراجعه کند.

آخرین مطالب پزشکی متخصص زنان و زایمان