یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸

عمل جراحی آب مروارید

تاریخ : 1398/01/21 عمل جراحی آب مروارید

جراحی آب مروارید

جراحی آب مروارید عبارت است از جایگزین کردن لنز مصنوعی به جای لنز طبیعی چشم تان که ابری و تیره شده است . این عمل جراحی به شدت رایج است و دارای بالاترین میزان موفقیت برای بهبود بینایی می باشد . بین چهار تا شش هفته پس از عمل بهبودی حاصل می شود.

 

آب مروارید چیست؟

زمانی رخ می دهد که لنز طبیعی چشم تان که صفحه ای قابل انتقال است رو به تاری می رود و حالت ابری پیدا می کند. زمانی که جوان هستیم لنز چشم هایمان مانند شیشه شفاف و تمیز است و می توانیم همه چیز را شفاف ببینیم. آب مروارید معمولا در افراد مسن تر اتفاق می افتد و یکی از دلایل مبتلا شدن به آن، افزایش سن است. اگر آب مروارید دارید راهی جز انجام عمل جراحی ندارید. آب مروارید با گذشت زمان بدتر و بدتر می شود و جایگزینی لنز جدید تنها راه درمان آن است. عمل جراحی را پزشک زمانی توصیه می کند که آب مروارید زندگی و بینایی تان را تحت تاثیر قرار داده باشد. تصمیم گیری برای انجام این عمل جراحی فقط با انجام تست بینایی نباید صورت گیرد بلکه باید توسط متخصص تشخیص داده شود. شما می توانید اگر زیاد بیماری تان پیشرفت نکرده عمل جراحی را به تعویق بیاندازید اما باید دائما چشم تان را چکاپ کنید. هیچ دارو یا قطره ی چشمی که بتواند از بدتر شدن آن جلوگیری کند و یا به بهبود یافتن آن کمک کند وجود ندارد.

قبل از انجام عمل برای انجام آزمایشات و معاینه باید به متخصص مراجعه کنید . این معاینات برای تعیین اندازه ی لنز، نزدیک بین و یا دور بین بودن لنز انجام می شود و در طی آن مشخص می شود که فواید و خطرات این جراحی کدامند. همچنین مشخص می کند که آیا پس از جراحی نیاز به عینک دارید یا نه. مدت زمان بهبودی تان نیز معلوم می گردد .

این عمل حدود سی الی چهل و پنج دقیقه معمولا زمان می برد. از آن جایی که از بی حسی موضعی استفاده می شود معمولا همان روز بیمار مرخص می شود. در طول عمل، پزشک با ایجاد یک شکاف کوچک در چشم عدسی یا لنز تیره را برداشته و لنز جدید را جایگزین می کند. لنز یا باید دوربین باشد یا نزدیک بین زیرا هر دو حالت ممکن وجود ندارد. اگر هر دو چشم تان آب مروارید دارد باید هر کدم را جداگانه و در فاصله ی شش الی دوازده هفته عمل کنید. پس از عمل چند مدت طول می کشد تا بینایی تان کاملا بهبود یابد.


دکتر انوشیروان رحیمی

جراح و متخصص چشم
فوق تخصص جراحی شبکیه و لیزر
جراحی آب مروارید (فیکو)
اصلاح عیوب انکساری (برداشتن عینک) با لیزر

نشانی: تهران خیابان شریعتی - ابتدای خیابان ظفر - روبروی ساختمان آفتاب - پلاک 22 - طبقه 4 - واحد 7

تلفن همراه: 09128055056

شماره تماس: 22915650 - 22915651

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های فوق تخصص شبکیه چشم

علت مهم نزدیک بینی

علت مهم نزدیک بینی

کار زیاد با کامپیوتر می تواند تاثیرات منفی زیادی روی سلامت چشمان ما بگذارد و موجب تغییرات زیادی در دید ما شود نزدیک بینی از شایع ترین عوارض ناشی از صرف وقت زیاد با مانیتو و صفحه های الکترونیکی مانند موبایل است

آخرین مطالب پزشکی فوق تخصص شبکیه چشم