سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸

لازک | توسط دکتر سیامک بلالی

تاریخ : 1397/04/17 لازک | توسط دکتر سیامک بلالی

لازک چشم از زبان دکتر بلالی

دکتر سیامک بلالی، جراح و متخصص چشم با بیان اینکه قبل از عمل با معاینه چشم و انجام توپوگرافی گالیله یا ارب اسکن و ابرومتری مقدار نزدیک بینی یا دور بینی و آستیگماتیم بیمار، همچنین ضخامت و انحنای قرنیه و اعوجاج‌های چشم به طور دقیق اندازه‌گیری می‌شود، می‌گوید: به همراه سایر ایندکس های توپوگرافی و ابرومتری به دستگاه لیزر اکسیمر انتقال داده می‌شود و دستگاه لیزر با دقت بسیار زیاد مشکلات چشم بیمار را مداوا می‌کند به طوری که پس از عمل دید بسیار خوب پیدا خواهد کرد.

وی در رابطه با شرایط انجام لیزیک عنوان می‌کند: حداقل سن 18 سال تمام، عدم تغییر نمره عینک بیش از نیم نمره در شش ماه گذشته،  حداقل ضخامت قرنیه 480 تا 500 میکرون و عکس گالیه، ارب اسکن و ابرومتری که نشان دهنده ایندکس‌های مناسب عمل باشد حداقل شرایط لازم برای انجام لیزیک یا لازک است.

 

نحوه انجام جراحی

دکتر سیامک بلالی، جراح و متخصص چشم با اشاره به اینکه در جراحی لازک ابتدا با قرار دادن الکل رقیق 20% به مدت 15 تا 20 ثانیه اپی تلیوم قرنیه به صورت یکپارچه منعقد می‌شود، می‌افزاید: سپس با ابزاری بسیار ظریف به نام هاکی آنرا برداشته و پس از آن برای درمان نزدیک بینی ، آستیگماتیم یا دوربینی اشعه لیزر بر سطح قرنیه تابیده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بعد از عمل داروهایی تجویز می‌شود که استفاده دقیق و مرتب آنها باعث تسریع روند بهبودی و جلوگیری از عفونت می‌شود، تصریح می‌کند: به مدت یک هفته بعد از لازک باید در طول روز از عینک آفتابی محافظ که در کلینیک به شما داده می‌شود استفاده کنید. ممکن است بعد از جراحی لازک خشکی چشم  داشته باشید  و احساس سوزش و ناراحتی در چشم بکنید این حالت موقتی است و بزودی با قطره اشک مصنوعی بهبود پیدا می‌کند.

دکتر سیامک بلالی، جراح و متخصص چشم در همین خصوص ادامه می‌دهد: در بیمارانی که قرنیه نازک یا نامنظم دارند، در افراد مبتلا به بیماری های غشاء پایه اپی تلیوم قرنیه و خراش عود کننده قرنیه و برای اصلاح ضعیفی و آستیگماتیسم و نامنظمی قرنیه بعد از پیوند قرنیه، لازک بر لیزیک ارجحیت دارد.

 

اقدامات لازم قبل از لازک

وی عنوان می‌کند: افرادی که داروی قلبی آمیودارون و یا ایزوترتینیون استفاده می‌کنند باید مدتی قبل از عمل لازک و لیزیک مصرف این داروها را متوقف کنند.

 

نکاتی در رابطه با جراحی لازک

دکتر سیامک بلالی، جراح و متخصص چشم در پایان نیز اینگونه می‌افزاید: با انجام لازک و لیزیک اعصاب و حس قرنیه موقتا دچار کاهش می‌شود که این امر موجب کاهش ترشح اشک از غدد اشکی اصلی و فرعی شده و چشم به طور موقت دچار خشکی می‌شود ولی ظرف مدت چند هفته پس از عمل حس قرنیه به تدریج مشابه وضع قبل از عمل خود بازسازی می‌شود و خشکی چشم رفع می‌شود


دکتر سیامک بلالی

دکتر سیامک بلالی

متخصص چشم پزشک
جراح و متخصص چشم
فلوشیپ جراحی قرنیه از دانشگاه ایلینویز آمریکا
عضو آکادمی چشم پزشکان آمریکا
فلوشیپ قرنیه و جراحی رفرکتیو و آب مروارید
فارغ التحصيل رشته پزشكی از دانشگاه علوم پزشكی تهران
متخصص چشم پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
جراحی مدرن آب مروارید با تکنیک MICS همراه با کارگذاری لنزهای داخل چشمی فولدبل و اصلاح پیرچشمی و آستیگماتیسم همزمان با جراحی آب مروارید.
جراحی آب سیاه
جراحی فمتولیزیک و لازک با دستگاههای پیشرفته Teneo و Shwind و Alegreto lightMed با تکنیکهای مدرن optimize و Customized و TopoGuided
جراحی Bioptics چشمهای بسیار ضعیف
جراحی CCL جهت قوز قرنیه
جراحی لنزهای ICL و Toric ICL چشمهای بسیار ضعیف
جراحی رینگهای قرنیه ای جهت درمان قوز قرنیه
 

نشانی: تهران - خیابان شریعتی ، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک 60، طبقه 3، واحد 11

تلفن همراه: 09212034616

شماره تماس: 22857628 / 88705848

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های فوق تخصص قرنیه

آخرین مطالب پزشکی فوق تخصص قرنیه