پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱

لمينت و ونير كامپازيت

تاریخ : 1397/05/13 لمينت و ونير كامپازيت

دکتر مهدی سمیعی، جراح و دندانپزشک با بیان اینکه لمينت و ونير كامپازيت يكي از بهترين روش هاي زيبايي براي كساني است كه  خواهان لبخندي زيباتر و آنچه اصطلاحا به "لبخند هاليوودي" مشهور شده است می‌باشند، می‌افزاید: از سوی دیگر این امر تكنيكي مناسب، براي از بين بردن مشكلات ظاهري مانند رفع فاصله بين دندان ها، تغيير اندازه و فرم و رنگ آن ها مي‌باشد.

 

چه تفاوتی بين لمينت و كامپازيت است؟

 دکتر مهدی سمیعی در پاسخ به این سوال این گونه می‌گوید: این تفاوت به شرايط و مشكلات دندان ها و تشخيص دندانپزشك كه كداميك درمان موثرتري خواهد بود بستگی پیدا می‌کند.

 

كامپازيت

وی در همین خصوص این گونه تصریح می‌کند: در درمان با كامپازيت يا همان "ونير كامپازيت" بدون تراش و يا با حداقل تراش كار زيبايي دندان ها در يك جلسه يا حداكثر دو جلسه انجام مي‌شود.

 دکتر مهدی سمیعی، جراح و دندانپزشک با تاکید بر این که نكته ي مهم اينجا است كه اگر اين كار با مهارت كافي انجام نشود عوارضي مانند آسيب به بافت لثه و پوسيدگي را در پي خواهد داشت، ادامه می‌دهد: امروزه با پيشرفت هايي كه در ساخت كامپازيت ها و معرفي "نانو كامپازيت" حاصل شده است، دوام و استحكام و ثبات رنگ كامپازيت ارتقا بسیاری یافته است.

وی با اشاره به اینکه از مزاياي اين روش نسبت به لمينت سراميكي، اين است كه در صورت شكسته شدن و يا ترك خوردن قابليت ترميم را دارد، می‌افزاید: اما باید بدانیم که در لمينت اين امكان وجود ندارد و به طور کلی بايد تعويض شود.

 

لمينت

دکتر مهدی سمیعی، جراح و دندانپزشک با بیان اینکه در مواردي، درمان با لمينت سراميكي مناسب تر و موثرتر از كامپازيت است، عنوان می‌کند: لمينت ها داراي ظاهري زيباتر و ثبات رنگ بيشتري نسبت به كامپازيت هستند و این در حالی است که ظاهرشان به دندان هاي طبيعي نزديك تراست و نیز به بافت لثه هيچ گونه آسيبي وارد نمي كنند و انتخاب رنگ در اين روش آسان تر است.

وی در ادامه می‌افزاید: اما نكته ي منفي اين روش نسبت به كامپازيت اين است كه دندان ها احتياج به تراش بيشتر از نيم ميليمتر خواهند داشت.

دکتر مهدی سمیعی، جراح و دندانپزشک در پایان اینگونه تصریح می‌کند: خوب است که به اين نكته توجه كنيد، اگر مي خواهيد نتيجه ي كاملا رضايت بخشي از تكنيك زيبايي با لمينت يا كامپازيت دریافت کنید، توصيه مي شود قبل از انجام درمان يك دوره " بليچينگ" بر روي دندان ها انجام دهيد.


دکتر مهدی سمیعی

دکتر مهدی سمیعی

عضو جامعه ی دندانپزشکان سوئد بیشتر از ۲۰ سال سابقه ی فعالیت تخصصی در سوئد و ایران خدمات مطب: ایمپلنت- جراحی لثه ، اندو- انواع ارتودنسی انواع خدمات زیبایی دندان (لمینت-کامپوزیت)

نشانی: آدرس۱ : اندرزگو بلوار کاوه ابتدای بهار جنوبی پلاک ۲ واحد ۶ (ساختمان اکسا)
آدرس ۲ : مطهری خیابان جم روبروی بیمارستان جم کوچه نظری پلاک ۵۰ طبقه ۲ (ساختمان زهره)

شماره تماس: ۰۲۱-۸۸۳۰۰۱۷۷

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های متخصص ایمپلنت

آخرین مطالب پزشکی متخصص ایمپلنت

آخرین مقالات پزشکان متخصص ایمپلنت