خانه پزشکان

چهار شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

مراحل، عوارض و انواع ایمپلنت دندان و بررسی درد و پیامدهای آن

تاریخ : 1396/06/15 مراحل، عوارض و انواع ایمپلنت دندان و بررسی درد و پیامدهای آن

در ادامه به معرفی هر آنچه که نیاز است درباره ایمپلنت دندان ها بدانید؛ پرداخته و شما را با انواع، مراحل و پیامدهای ناشی از آن آشنا می کنیم.


حتما بخوانید: 7 نکته‌اي که بايد درباره ايمپلنت دندان بدانيد!


ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت های دندانی، نوعی بست های های فلزی هستند که با انجام یک عمل جراحی موضعی، در زیر لثه ها به استخوان زیرین آن وصل می شوند. این کار به متخصص ایمپلنت دندان و دندان پزشک کمک می کند تا بتواند دندان جایگزین مصنوعی بر جای دندان از دست رفته سوار کرده و وصل نماید.

ایمپلنت دندان چگونه کار می کند؟

به دلیل نفوذ این بست فلزی در مرکز استخوانی، این قابلیت کمک می کند تا بتوان دندان مصنوعی را با پایداری بهتری وصل کرده و راه اندازی نمود. با این کار پروتزهای موجود در این ایمپلنت بدون لغزش و تحرک در مکان خود ثابت نگه داشته می شوند. این ویژگی به شما کمک می کند تا به راحتی سخن گفته و غذا را بجویید. ویژگی که به مراتب طبیعی تر از پروتزهای معمولی عمل کرده و تجربه همانند دندان طبیعی را به دنبال خواهد داشت.

مقایسه ارتودنسی و ایمپلنت

برای برخی از بیماران، استفاده از روش های سنتی رنج آور و یا غیر ممکن می باشد. علاوه بر این، در این روش ها می بایست، بست ها به دیگر دندان های آسیب ندیده مجاور نیز متصل شود. در حالی که در روش ایمپلنت نیازی به آماده سازی دندان های کناری برای راه اندازی دندان مصنوعی وجود نداشته و این روش از پایداری و استحکام بیشتری برخوردار می باشد.

توجه داشته باشید که برای استفاده از این روش نیاز به بافت لثه سالم و استخوان بدون عارضه و محکم نیاز دارید بدین منظور بهتر است پیش از انجام این نوع عمل با پزشک متخصص ایمپلنت مشاوره ای داشته باشید. علاوه بر احتیاطی که پیش از انجام این نوع عمل باید در نظر گرفته شود؛ مراقبت های پس از انجام عمل ایمپلنت نیز باید رعایت شده و وضعیت پس از انجام آن باید به مراتب توسط پزشک بررسی شود.

به طور معمول عمل ایمپلنت از دیگر روش های درمانی، هزینه و مخارج بیشتری را به همرا خود دارد که در صورت انجام صحیح، نتیجه بهتری را نیز به دنبال خواهد داشت.


حتما بخوانید: اطلاعاتی درباره ایمپلنت دندان


ایمپلنت

انواع روش های ایمپلنت

به طور کلی دو روش انجام این عمل وجود دارد که سلامت و امنیت آن ها تایید شده است.

ایمپلنت اندوستال - این نوع عمل جراحی، مستقیما به جمجمه سر انسان در زیر لثه ها وصل می شود. پس از انجام جراحی اول و کاشت ابتدای، با گذر زمان و بهبود بافت صمغ لثه، اکنون نوبت دومین عمل این روش فرا می رسد که در آن بست به ایمپلنت اصلی وصل می شود. در نهایت با اینکار می توان دندان یا دندان های مصنوعی را بر روی ایمپلنت مفرد و یا مجموعه ایمپلنت های جاسازی شده، نصب نمود.

ایمپلنت های زیرپوستل - این روش با استفاده از یک فرم فلزی که بر روی استخوان فک جاسازی می شود؛ در زیر بافت لثه صورت می گیرد. پس از ترمیم و بهبود بافت لثه، فریم نصب شده به طور صحیح با استخوان فک و لثه منطبق می شود. و از میان این فرم پست های میله ای بیرون از لثه آماده برای جاسازی دندان های قرار می گیرند که در ادامه می توان همانند مرحله آخر روش قبل، دندان یا دندان های مصنوعی را بر روی این پست های میله ای متصل به فریم نصب نمود.

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های متخصص ایمپلنت دندان

آخرین مطالب پزشکی متخصص ایمپلنت دندان

آخرین مقالات پزشکان متخصص ایمپلنت دندان