شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

مراقبت از چشم بعد از عمل لیزیک

تاریخ : 1394/11/03 مراقبت از چشم بعد از عمل لیزیک

لیزیک یکی از از روش های جراحی مختلف برای تغییر شکل قرنیه است. حدود 96 درصد بیماران به چشم انداز مورد نظر خود بعد از عمل جراحی می رسند. لیزیک با درد بسیار کمی همراه است و با استفاده از یک قطره بی حس کننده این عمل انجام می شود. تقریبا بلافاصله یا روز بعد از جراحی دید اصلاح شده است ضمن این که هیچ باند یا بخیه ای بعد از لیزیک برای فرد نیاز نیست.

کاهش چشمگیر استفاده از لنزهای تماسی و یا استفاده از عینک در افرادی که تحت عمل لیزیک قرار گرفته اند، گزارش شده است.

فرد جراحی شده پس از عمل لیزیک باید انتظار این رخدادها را داشته باشید:

بعد از جراحی چشم عمل‌شده ممکن است سوزش یا خارش داشته باشد،‌ یا احساس کنید جسمی خارجی درون آن قرار دارد. اما این علائم به زودی فروکش می کند.

ممکن است تا زمان ویزیت پزشک که معمولا 24 تا 48 ساعت بعد از جراحی است، لازم باشد یک چشم ‌بند محافظتی روی چشم‌ بگذارید. اگر پس از عمل درد شدید دارید، منتظر ویزیت پیگیری نمانید، و فورا با پزشک تماس بگیرید. به طور معمول ویزیت پزشک بهتر است در شش ماه اول بعد از جراحی به طور منظم تکرار شود.

تا زمانی که بینایی‌‌ واضح نشده است،‌ از رانندگی خودداری کنید.

از وان یا استخر، شنا کردن،‌ ورزش کردن،‌ استفاده از مواد آرایشی یا لوسیون ‌ها در اطراف چشم‌ دو تا چهار هفته پس از عمل خودداری کنید.

پزشک شما برای جلوگیری از خشکی چشم، عفونت و التهاب قطره های چشمی را تجویز می کند که باید مرتب از آنها استفاده کنید. این قطره ها ممکن است سوختگی خفیف زودگذر داشته باشد.

بهبودی بعد از عمل جراحی لیزیک معمولا به سرعت رخ می دهد و تاری و مبهم بودن دید معمولا برای روز اول است اما بسیاری از بیماران متوجه بهبود دید خود در عرض چند روز بعد از عمل شده اند.

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های فوق تخصص شبکیه چشم

علت مهم نزدیک بینی

علت مهم نزدیک بینی

کار زیاد با کامپیوتر می تواند تاثیرات منفی زیادی روی سلامت چشمان ما بگذارد و موجب تغییرات زیادی در دید ما شود نزدیک بینی از شایع ترین عوارض ناشی از صرف وقت زیاد با مانیتو و صفحه های الکترونیکی مانند موبایل است

آخرین مطالب پزشکی فوق تخصص شبکیه چشم