پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

مزایای پیاده روی در بارداری

تاریخ : 1396/02/24 مزایای پیاده روی در بارداری

مزایای پیاده روی در بارداری

خیلی از خانوم ها وقتی متوجه بارداریشون میشوند فکر میکنند از هر نوع فعالیت جسمی باید پرهیز کنند. درسته که در موارد خاصی استراحت مطلق نیاز هست ،ولی در خانوم هایی که مشکل خاصی ندارند لازم است تا درطول دوران بارداری خود پیاده روی داشته باشند.

تاثیرات مثبت پیاده روی در بارداری

از آنجایی که دوران بارداری خیلی مهم بوده و لازم است مراقبت های ویژه ای صورت بگیرد، مطمئناً خانوم های باردار نمیتوانند حرکات سریع و ضربه ای انجام بدهند و حتی در نشستن و بلند شدن هم بایدمراقب باشند.به همین دلیل مراقبتها از بهترین فعالیت ها و کم خطر ترین ورزش های دوران بارداری پیاده روی هست که مزایای بسیار زیادی هم دارد.

وزن مناسب کودک و مادر با پیاده روی در بارداری

پیاده روی علاوه بر این که در تناسب اندام و متعادل نگه داشتن وزن مادر موثره، بلکه کمک می کندکودک هم وزنی تعادل و مناسب داشته باشد و نهایتا هر دو در سلامت بیشتری خواهند بود همچنین باعث افزایش سلامت قلب و عروق می شود.

کاهش خطر دیابت بارداری و فشار خون بالا
در دوران بارداری ممکن است مادر بیش از حد وزن اضافه کند و با تغذیه نا مناسب دچار دیابت بارداری شود. پیاده روی از عوامل پیشگیری کننده این مساله است. همچنین در کاهش کلسترول و تعادل فشار خون مادر هم موثره و کمک کرده تا افرادبدنی سالم تر داشته باشند و خطرات احتمالی از این قبیل کاهش پیدا کند.

کاهش و کنترل استرس
در دوران بارداری معمولا خانوم ها دچار استرس و نگرانی های زیادی هستند با پیاده روی میتوانند به رفع استرس کمک زیادی کنند و همچنین باعث ایجاد نشاط و سرزندگی می شود.

افزایش شانس زایمان طبیعی
شاید شنیده باشید به خانوم های باردار توصیه می شود که مخصوصا در ماه های آخر بارداریشون زیاد پیاده روی کنند و گفته شده زایمان راحت تر و بهتری خواهند داشت. این مساله کاملا صحیح هست. پیاده روی به انعطاف پذیری عضلات لگن کمک کرده که نهایتا به زایمان راحت تر ختم می شود.

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های دکتر زنان

با شایع ترین بیماری خانمها اشنا بشید

با شایع ترین بیماری خانمها اشنا بشید

بعضی وقت ها باید بیشتر مراقب خودمان باشیم ولی توجه چندانی به این مسئله نداریم. در حالی که همه ما به راحتی می توانیم بیمار شویم و هیچ استثنایی هم برای این موضوع وجود ندارد. گاهی می خواهیم از ابتلا به بیماری پیشگیری کنیم ولی برعکس عمل می کنیم و به جای پیشگیری از بیماری، زمینه ابتلا به بیماری را فراهم می کنیم. بعضی وقت ها با خوددرمانی وضعیت بدتری را به وجود می آوریم و گاهی با به تعویق انداختن درمان، برای خود مشکلات زیادی را ایجاد می کنیم.

علت خونریزی از مقعد در دوران بارداری

علت خونریزی از مقعد در دوران بارداری

خونریزی از مقعد معمولا به خاطر بواسیر رخ می‌دهد که طی آن رگ‌های خونی در ناحیه‌ی مقعد به طور غیرعادی متورم می‌شوند. معمولا بروز یبوست در دوران بارداری طبیعی است٬ خصوصا در سه ماه‌ی پایانی و در نخستین هفته‌ها بعد از زایمان. اگر حین حرکات روده‌تان دچار فشار شده یا به سختی مدفوع می‌کنید٬ رگ‌های متورم در این شرایط خون می‌آیند. ترک خوردگی‌های پوست مقعد هم می‌تواند دلیل دیگر خونریزی از مقعد باشد.

آخرین مطالب پزشکی دکتر زنان

آخرین مقالات پزشکان دکتر زنان