پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

نحوه استفاده از نقشه ی مغزی الکتروانسفالوگرافی کمی برای تقویت ذهن

تاریخ : 1396/09/28 نحوه استفاده از نقشه ی مغزی الکتروانسفالوگرافی کمی برای تقویت ذهن

نقشه ی مغزی الکتروانسفالوگرافی کمی

این نقشه ی مغزی به ما کمک میکند تا الگوهای مغزی  مربوط به نقاط ضعف و قوت منحصربفرد شما را (نقاط بسیار ریز و بسیار فعال مغز شما) و نقاطی از مغز شما که بخوبی نمیتواند فعالیت ها را هماهنگ کند، ببینیم. ابتدا میتوانیم دلایل این تلاش ها و تقلاها را در سطح مغزتان ببینیم، و میتوانیم با تمارین نروفیدبک میتوانیم آن را برطرف کنیم. ما از این نقشه های گیج برای دسترسی اولیه استفاده میکنیم و میزان پیشرفت تان را در جلسات نروفیدبک پیگیری میکنیم. تنها کافیست یک کلاه حسگر روی سرتان بگذارید و ما به آنچه که مغزتان انجام می دهد گوش کنیم.


حتما بخوانید: انواع روش های درمانی روانشناختی برای افسردگی


ذهن تان را تمرین دهید

این نقشه در اصل جهت انجام تحقیقات مربوط به مغز طراحی شده است. ما می توانیم از نقشه ی مغزی نرومتریک الکتروانسفالوگرافی کمی لورتا استفاده کنیم. در ادامه به معرفی این نقشه میپردازیم.

تکنیک های تصوری مغزی رایج از قبیل ام آر آی ،سی تی اسکن و اشعه ی ایکس برای اندازه گیری ساختار مغز طراحی و استفاده میشوند. ای ای جی یا برق نگار مغز فعالیت های مغز را اندازه گیری میکند. ای ای جی، حسگرهای بیرونی را برای یافتن الگوهای الکتریکی مغز استفاده می کند. این الگوهای الکتریکی و فعالیت های مغزی برای ما بسیار مهم هستند. ای ای جی لحظه به لحظه فعالیتهای مغز را برای ما میگویند. گرفتن ای ای جی بدون درد است. بیشتر شبیه نمایشگر قلب که تنها ضربان قلب شما را ثبت میکند، این حسگرها نیز تنها فعالیت های الکتریکی مغز را ثبت میکنند.

الکتروانسفالوگرافی کمی

این نقشه ی مغزی نرومتریک، اطلاعات حیاتی به ما می دهد تا کمک کند نقاطی که  تحت فعالیت برای آموزش هستند را شناسایی کند و دقیقا نمودار پیشرفت شما را نشان می دهد. با دیدن نقاطی که طبیعی کار نمی کنند، میتوانیم تشخیص بدهیم در نهایت چه علائمی را تجربه خواهید کرد. برای مثال، اگر نقاط مخصوصی از مغزتان که مربوط به توجه و تمرکز است خیلی ضعیف عمل کند و شما به سختی بتوانید روی چیزی تمرکز کنید، ما دقیقا میدانیم کدام تمرین را برای حل مشکل شما بکار ببریم. الکتروانسفالوگرافی کمی نه تنها امواج مغز، نوسانات آن ، مکان و عادی یا غیر عادی بودن الگوهای مغزی  را نشان میدهد، بلکه کیفیت ارتباط بین نقاط مختلف  و سرعت فکر کردن را نیز نشان می دهد. اینها همه الگوهای حیاتی هستند که در عملکرد ذهنی مطلوب درگیر هستند.

لورتا یا تومورگرافی الکترومغناطیسی مغز با وضوح پایین

استفاده از این دستگاه نیز برای تحقیقات مغزی مورد تایید است، لورتا به ما این امکان را میدهد تا امواج مغز را از ساختارهای عمیق مغز به ما می دهد و از یک کلاه حسگر استاندارد با یک نرم افزار کامپیوتری پیشرفته استفاده می کند. اینکه بتوانید به طور همزمان تشخیص و تمرین را برای ساختارهای عمیق مغزی انجام دهید یک جهش به سمت نقشه های مغزی خواهید داشت . توانایی اینکه بتوانید تمام شبکه های مغزی را  مانند یک واحد کوچک آموزش دهید تعداد جلساتی که برای دیدن نتایج میروید نیز کاهش میاید.

نمره زد نورومتریک

مقایسه ی این امواج عمیق و سطحی  در زمینه های تحقیقاتی را نمره زد می نامند. پزشک متخصص مغز و اعصاب شما این اطلاعات را به عنوان یک ابزار به جهت مناطقی برای آموزش برای رسیدن به بهترین اهداف شما استفاده میکند.


حتما بخوانید: نشانه‌های ابتلا به آلزایمر زودرس و نحوه تشخیص و درمان آن‌ها


نحوه استفاده از نقشه ی مغزی الکتروانسفالوگرافی کمی برای تقویت ذهن

آیا نقشه های مغزی قابل اعتماد هستند؟

نقشه های مغزی حدود سی سال قبل برای اندازه گیری و تشخیص فعالیت های مغزی معرفی شدند. این اولین وسیله در زمینه ی علوم عصبی هستند. نقشه ی مغزی الکتروانسفالوگرافی کمی در مراکز تحقیقاتی سرتاسر جهان برای مطالعه ی آ دی اچ دی، اختلالات ادیسم، افسردگی و اختلال دو قطبی ، اختلالات عصبی، ناتوانی در یادگیری و شرایط احساسی استفاده میشوند.

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

اشنایی با انواع سر درد

اشنایی با انواع سر درد

سردرد می تواند پیامد مسموم شدن از مواد گوناگون، گرسنگی، عفونت، قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا از غذا و یا نوشابه خیلی سرد باشد. علل جدی سردرد، مانند غده مغزی بسیار کم هستند و شما باید سریعاً علل عمومی این بیماری آزار دهنده را تشخیص داده، درمان کنید. سردردهای مسمومیت شامل خماری و سردردمربوط به پیامد داروها و مواد شیمیایی یا آلودگیهایی که شما به طور ویژه ای نسبت به آنها حساسیت دارید می باشد. سردردهای غذایی و ورزشی ممکن است مربوط به رهایی از مسمومیت باقی مانده از سوخت چربی بدن باشد .

اسکیزوفرنی و راه های درمان

اسکیزوفرنی و راه های درمان

پژوهشگران پس از تحقیقات فراوان روی بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی متوجه شدند با کمک گرفتن از داروهای ضدالتهابی می توانند بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی را درمان کنند و در پیشگیری از این بروز این عارضه قدمی بردارند!

آخرین مطالب پزشکی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

آخرین مقالات پزشکان متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات