جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹

همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی

تاریخ : 1396/12/12 همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی (جراحی بینی) چیست؟

جراحی بینی به منظور اصلاح مشکلات داخلی و خارجی بینی انجام می شود. جراح بینی  باعث ترمیم انحراف، پولیپ ها و گرفتگی ها در حین رینوپلاستی  می شود. جراحی زیبایی نیاز به فوق تخصص جراحی پلاستیک دارد تا نتیجه عمل موفقیت آمیز شود.

 

حقایقی در مورد رینوپلاستی

این روش ها برای تغییر، اصلاح یا تعمیر بینی انجام می شود.

بحث کاملی در مورد اهداف بیمار، شرایط بیمار و نتایج پیش بینی شده و محدودیت های احتمالی جراحی بخش مهمی از برنامه ریزی پیش از جراحی است.

جراحی معمولا در یک مرکز جراحی سرپایی تحت بیهوشی انجام می شود.

چندین دفعه برای مراقبت از بینی و نتایج مطلوب بعد از جراحی لازم است.

 

مقاله پیشنهادی : بررسی فوائد و عوارض احتمالی انجام جراحی زیبایی بینی

 

جراحی بینی چه مشکلاتی را درمان می کند؟

اندازه بینی در رابطه با تعادل صورت

عرض بینی

پروفیل بینی

نوک بینی که بزرگ شده یا به سمت پایین گرایش دارد

نامتقارن بودن بینی

رینوپلاستی-جراحی بینی

انواع بینی

بینی بر اساس نوع و ساختار آنها به دو دسته اصلی طبقه بندی می شوند :

1- بینی استخوان

2- بینی گوشتی

 

ویژگی بینی های گوشتی

بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم و سر پهن است ساختار ظاهری آن بیشتر غضروفی می باشد در این نوع مدل به دلیل اینکه بافت استخوانی ضعیفی دارد از یک غضروف برای سر بینی استفاده می شود که باعث می شود نوک آن رو به بالا باشد. مشکل این نوع بینی ها این است که مدت زمان بیشتری برای فرم گیری آن لازم است. سعی کنید از جراحان حرفه ای برای جراحی بینی استفاده کنید خصوصا در بینی های گوشتی که امکان دارد گوشت اضافه در آن ایجاد شود.

 

مقاله پیشنهادی : ریکاوری بعد از عمل بینی ؛ بررسی نکات، زمان و نتائج آن

 

ویژگی بینی استخوانی چیست؟

بینی های استخوانی دارای ساختار متمایزی است، معمولا این بینی به نظر سفت و محکم است ، اما این نوع بینی ممکن است آویزان نباشد، اما در اکثر افراد با بینی استخوانی، انحراف دیده می شود. این بینی بسیار تنگ است غضروف سفت و محکمی دارد. روش جراحی آن به این صورت است که پس از برداشتن تیغه بینی آن را ساییده و به شکل دلخواه در می آورند و بعد از آن در بینی جاسازی می کنند. در این مدل بینی بعد از عمل جراحی نتایج بهتری حاصل شده و همچنین روند بهبودی سریع تر خواهد بود. این نکته را خاطر نشان کنیم که بازگشت یا گوشت اضافه در بینی های استخوانی اصلا وجود ندارد.

بینی های گوشتی

روش های جراحی بینی

دو نوع جراحی بینی وجود دارد که بر اساس پیشنهاد و مهارت جراح و مدل بینی انتخاب می شود :

1- روش باز

2- روش بسته

 

جراحی باز بینی

در روش باز پوست روی بینی به طور کامل برداشته می شود و پس از آن غضروف را برداشته و شکل می دهند مزیت این روش این است که جراح می تواند به راحتی بینی را ببیند و دستش باز است ولی مشکل در جای بخیه و تورم بعد از عمل می باشد.

 

مقاله پیشنهادی : بررسی تکنیک های رینوپلاسی و اقدامات انجام آن در روز جراحی

 

جراحی بسته بینی

روش بسته در این روش بدون ایجاد برش در بخش رویی پوست برش هایی  در قسمت داخلی بینی انجام می شود این روش کار متخصصان حرفه ای است البته اگر عمل موفقیت آمیز باشد بسیار زودتر از حد معمول بهبودی حاصل می شود و تورم و عوارض بعد از عمل موفقیت آمیز تر است. انتخاب این نواع جراحی با صلاح دید متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام می شود.

ویژگی بینی استخوانی

مراقبت های بعد از عمل

بیمار پس از عمل جراحی طی یک روز مرخص می شود. در خانه بیمار بایستی دو الی سه بالش زیر سر قرار دهند سر باید به طور کامل سمت بالا باشد. اگر مبتلا به یبوست هستید حتما باید از یک ملین استفاده کنید. تورم و کبودی بینی، لب فوقانی، گونه ها و یا اطراف چشم ها برای چند روز پس از جراحی، طبیعی است. این امر به تدریج طی 7 تا 10 روز آینده ادامه خواهد یافت. گذاشتن یخ بر روی موضع از درد و تورم جلوگیری می کند. بهتر است یک رژیم غذایی سبک ، نرم و خنک بخورید که پس از بهبودی از بیهوشی مفید است. از خوردن مایعات داغ پرهیز کنید بهتر است پس از عمل به آرامی غذا بخورید زیرا احتمال استفراغ بعد از عمل زیاد است. پس از چند روز پانسمان برداشته شده و می توانید به راحتی از بینی نفس بکشید اما پس از 7 تا 10 روز باید از عطسه کردن با دهان بسته پرهیز کنید. اگر تا چند روز خونابه از بینی بیرون بیاید طبیعی است ولی اگر بیشتر شد از یخ استفاده کنید و حدالامکان بینی خود را بالا نگه دارید.

 

مقاله پیشنهادی : هر آنچه که باید درباره جراحی زیبایی بینی بدانید | انواع و اهداف

 

در چه مواردی باید سریع به پزشک مراجعه کنید؟

افزایش میزان خونریزی

تب شدید

درد شدید و سردرد که با خوردن قرص های تجویز شده نیز ادامه دارد

افزایش تورم یا قرمزی بینی و چشم

روش های جراحی بینی

 

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های جراح و متخصص گوش و حلق و بینی(جراحی زیبایی بینی)

آخرین مطالب پزشکی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی(جراحی زیبایی بینی)