پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

چربی سوزی با اين خوراكی ها

تاریخ : 1395/09/01 چربی سوزی با اين خوراكی ها

چربی سوزی با اين خوراكی ها

يكی از تركيبات اصلی زنجبيل كپسايسين است، ماده ای كه نه تنها اشتها را كاهش می دهد بلكه به هضم عذا هم كمك مي‌كند و سوخت و ساز بدن را هم افزايش مي‌دهد. كافی است برشی از اين گياه دارويی آرام بخش را به چای و كيك اضافه كنيد و از خواص بی نظير آن بهره مند شويد.
 

چربی های اضافی؛ مشكلی هميشگی و آزار‌دهنده برای گروه قابل توجهی از مردم، مردمی كه روز به روز تحركشان كمتر، رژيم غذایی شان ناسالم‌ تر و وزنشان بيشتر میشود.
 
در چنين شرايطی همه به دنبال امتحان راه‌های مختلف هستند تا بلكه قدری از چربیهای بدنشان را كم كنند، غافل از اينكه ساده ترين و موثرترين شيوه كاهش اين چربي‌های بد شكل تغيير در سيستم سوخت و ساز بدن است كه به وسيله اضافه كردن چند خوراكی ساده به سبد غذایی محقق میشود.
 
اگر شما هم جزو افرادی هستيد كه وجود چربیهای اضافی آزارتان میدهد این مواد غذایی را مصرف کنید. در ادامه با هفت خوراكی ارزان و چربي سوز آشنا شويد:

 

زنجبيل

زنجبيل

يكي از تركيبات اصلی زنجبيل كپسايسين است، ماده ای كه نه تنها اشتها را كاهش مي‌دهد بلكه به هضم عذا هم كمك مي‌كند و سوخت و ساز بدن را هم افزايش مي‌دهد. كافی است برشی از اين گياه دارویی آرام بخش را به چای و كيك اضافه كنيد و از خواص بینظير آن بهره مند شويد.

 

بادام

بادام

كالری پايين بادام نقش موثری در كاهش وزن بازی مي‌كند، تحقيقات انجام شده روی اين مغز جادویی نشان داده است: چربی تك­سير نشده موجود در بادام علاوه بر اينكه ميزان انسولين خون را تنظيم مي‌كند، موجب افزايش احساس سيری مي‌شود و بدين وسيله حجم غذای مصرفی را در طول روز كاهش میدهد.

 

آووكادو

آووکادو

اگر چه اين ميوه سبز خامه‌ای سرشار از چربي است؛ ولي نمي‌توان از فيبر، ويتامين‌ها و مواد معدنی موجود در آن چشم پوشی كرد. مهم‌تر از همه اين موارد، بيشتر كالریهای موجود در آووكادو از دسته چربیهای تك­سير نشده هستند كه به ميزان سوخت و ساز بدن كمك قابل توجهی میكنند.

 

روغن زيتون

روغن زيتون

خوردن روغن براي كاهش وزن؟ شايد قدری و دور از ذهن به نظر برسد؛ اما چربیهایتك­سير نشده­ ای مانند روغن زيتون مي‌توانند در سوزاندن كالریهای بدن نقش داشته باشند. البته شما در شرايطی شاهد تاثيرات مثبت اين خوراكیها خواهيد بود كه مصرف ديگر انواع چربی مثل كره و خامه را كاهش دهيد و روغن زيتون را به مقداری مشخص استفاده كنيد.

 

فلفل‌های تند

فلفل تند

انواع فلفل‌هاي تند مثل : فلفل قرمز و هندی كه غذای شما را تندتر مي‌كند سوخت و ساز بدن شما را افزايش مي‌دهد. تحقيقات نشان داده‌اند: اضافه كردن قدری از اين فلفل‌ها به غذا تا سه ساعت پس از اتمام آن وعده موجب افزايش ۲۵ درصدی سوخت و ساز بدن مي‌شود.

 

سير

سیر

بوی بد آن را به پای خواص بي‌شمارش بگذاريد. سير نه تنها سوخت و ساز بدن را افزايش مي‌دهد بلكه ميزان لپيد موجود در خون را هم كنترل مي‌كند. البته اين به معناي استفاده بدون حد از سير نيست، شما مي‌توانيد هر روز مقداری محدودی سير به غذايتان اضافه كنيد و به سوختن چربیهای اضافی اميد بيشتری داشته باشيد.

 

بروكلی

بروکلی

بروكلي حاوی دو ماده مغذی حياتي است؛ كلسيم و ويتامين C دو ماده اي كه به‌ شدت ميزان سوخت و ساز بدن را افزايش مي‌دهند و سلامت غده تيروئيد شما را تضمين مي‌كنند. با خوردن بروكلي هم استخوان‌هایی سالم داشت و هم اندامي‌ متناسب و بدون چربي.

نویسنده : عصر ایران

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


مدیریت
1397/01/16

فاطمه عزیز در مورد برطرف کردن لک و روشن کردن پوست به این مقاله :
https://www.khanepezeshkan.com/sa_%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%DB%B1%DB%B0-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%DA%A9%D9%85-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A2%D8%B3%D8%A7%D9%86_937.aspx
و یبوست به این مقاله مراجعه نمائید :
https://www.khanepezeshkan.com/sa_%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%DB%8C%D9%88%D8%A8%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%B1_221.aspx
با تشکر

فاطمه قابلی
1397/01/16

مطلبای کانالتون واقعا عالیه لطفا از برطرف کردن لک و روشن کردن پوستم مطلب بزارید ممنون لطفا از مشکل یبوستم همچنین

معرفی بیماری های سلامت

همه چیز درباره کم کاری تیروئید

همه چیز درباره کم کاری تیروئید

کم کاری تیروئید ، علل و درمان و پرهیزها و پیشگیری از ابتلا به آن

آخرین مطالب پزشکی سلامت

آخرین مقالات پزشکان سلامت