پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

چند اقدام برای کاهش آلودگی هوا

تاریخ : 1396/10/01 چند اقدام برای کاهش آلودگی هوا

در حال حاضر هوای آلوده، آسمان شهرهایی را در سراسر جهان تیره کرده و هوایی که ما نفس می کشیم به طور فزاینده ای با ذرات ریز و منوکسید کربن آلوده می شود. این آلاینده ها سلامتی انسان ها و محیط زیست را به خطر می اندازد. پس چگونه شما می توانید شخصا هوا را تمیز کنید؟ ممکن است تعجب کنید که بدانید چه قدرتلاش های شما می تواند به این امر کمک کند. موارد زیررا مشاهده کنید تااز اقداماتی که می توانید برای کاهش سهم خود از آلودگی انجام دهید آگاه شوید


تجدید نظر در مورد حمل و نقل

1. سوال در مورد فرهنگ ماشین.

شیوه های تولید صنعتی دلیل اصلی آلودگی هوا در زمین است،  اما آلودگی مربوط به خودرو از مهمترین عوامل بعدی است. ساخت خودروها و جاده ها، تولید سوخت و انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از سوختن این سوخت ها بخشی از آن است.از آنجا که بسیاری از شهرها به گونه ایقرار گرفتند که رانندگی تقریبا یک ضرورت است، انتخاب بهترین راه برای مقابله با این مشکل می تواند دشوار باشد. مهم نیست کجا زندگی می کنید، می توانید با یافتن راه های خلاقانه با وابستگی کمتر به ماشین اقدام کنید.

  1. ممکن است رها کردن ماشین به طور کلی انجام پذیر نباشد، اما شما با کاهش استفاده از ماشین می توانید اقدام کنید. به عنوان مثال به جای اینکه برای تهیه ی اقلام مورد نیاز خودیک روز در میان تا خوارو بار فروشی رانندگی کنید هر هفته یا یک هفته و نیم یکبار این کار را انجام دهید و هرآنچه را که نیاز دارید یکباره تهیه می کنید.
  2. با همسایه ها به نوبت سوار ماشین یکدیگر شوید یابرای برنامه ی به اشتراک گذاشتن خودرو ثبت نام کنید، که هر دوی این کارها راه های عالی برای کاهش استفاده از خودرو هستند.

2. سوار شدن در اتوبوس، مترو یا قطار.

اگر در شهر نیویورک زندگی می کنید، احتمالا قبلا برای هر جایی که میخواستید بروید از حمل و نقل عمومی استفاده می کردید، اما شهر های بزرگ تنها جایی نیستند که حمل و نقل عمومی را پیشنهاد می دهند. با مسیر اتوبوس یا قطار شهر خود آشنا شوید و حداقل یکبار در هفته به جای ماشین از اتوبوس استفاده کنید. تا جایی که امکان دارد سعی کنید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید، تنها زمانی از ماشین خود استفاده کنید که نمی توانید یک جایگزین خوب پیدا کنید.

  1. استفاده از اتوبوس یا قطار برای کار، مدرسه یا هر فعالیت دیگر مزایای زیادی دارد. در کنار انجام دادن سهم خود برای کاهش آلودگی، شما زمان زیادی را برای خواندن، بافتن، حل جدول یا تماشای مردم دارید. حمل ونقل عمومی همچنین ایمن تر از رانندگی است و احتمالا موجب کاهش سطح اضطراب شما خواهد شدچرا که شما مجبور نیستید با ترافیک ساعت شلوغی برخورد کنید.


حتما بخوانید: آلودگی هوا و تاثیر آن در ایجاد بیماری های ریوی


3. پیاده روی یا دوچرخه سواری را امتحان کنید.

حتی بهتر از حمل ونقل عمومی،برای رفتن به جایی که می خواهید از انرژی خوداستفاده کنید. شما می توانید به مکان هایی که تا خانه ی شما پنج دقیقه با ماشین فاصله دارد را پیاده روی کنید و اگر ماجراجو هستید و زمان هم داریدحتی ممکن است که بخواهید راه زیادتری را پیاده بروید. اگر به اندازه ی کافی خوش شانس باشید که در مکانی دارای مسیرهای خوب دوچرخه  زندگی کنید استفاده از آن را شروع کنید. در مکان هایی با ترافیک سنگین دوچرخه سواری می تواند سریع ترین راه برای رفت و آمد باشد.

4. اگر رانندگی می کنید، ماشین خود را در وضعیت خوب نگه دارید.

ماشین خود را مرتب تنظیم کنید و اطمینان حاصل کنید که امتحان تست دود رنگی را انجام داده باشید. چند چیز دیگر وجود دارد که شما می توانید انجام دهید تا جایی که ممکن است آسیب ماشین  به محیط را کم کنید :

  1. از یک موتور روغن با صرفه در مصرف انرژی استفاده کنید.
  2. صبح زود یا اواخر شب، زمانی که بیرون هوا خنک است مخزن گاز خود را پر کنید. این به جلوگیری از تبخیر گاز اضافی در گرمای روز کمک میکند.
  3. مواظب باشید هنگام پر کردن مخزن، گاز نشت نکند.
  4. به جای اینکه وقت خود رابا ماشین در صف های طولانی رستوران های غذا و رانندگی برای بانک تلف کنید، ماشین خود را پارک کنید و تا آنجا پیاده روی کنید.
  5. لاستیک اتومبیل های خود را با فشار توصیه شدهپر کنید. این بهترین عملکرد را برای ماشین شما تولید می کند و مصرف سوخت را کاهش می دهد.
اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های فوق تخصص ریه

تست کرونا برای اطمینان از بیماری

تست کرونا برای اطمینان از بیماری

12 سوال کلیدی که برای تست کرونا، علائم مشکوک کرونا برای بررسی وضعیت بیماری قبل از مراجعه به پزشک از سازمان بهداشت جهانی در خانه پزشکان

از کرونا ویروس بترسیم یا نه

از کرونا ویروس بترسیم یا نه

همه چیزی که باید در مورد کرونا بدانید، علائم و راهنمایی هایی طبق آخرین مقالات سازمان بهداشت جهانی در خانه پزشکان

آخرین مطالب پزشکی فوق تخصص ریه

آخرین مقالات پزشکان فوق تخصص ریه