شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

چه زمانی باید برای اولین بار کودک را به دندان پزشکی ببریم ؟ "

تاریخ : 1396/06/29 چه زمانی باید برای اولین بار کودک را به دندان پزشکی ببریم ؟ "

اغلب افرادی که به تازگی پدر و مادر شده اند می پرسند، "من چه زمانی باید برای اولین بار کودک رو به دندان پزشکی ببرم ؟ "
پاسخ کوتاه "زمان مناسب اولین بازدید تولد یک سالگی " است . این دیدگاه آکادمی آمریکایی دندانپزشکی کودکان است. متخصصان اطفال با این امر موافقند .  آکادمی آمریکایی اطفال توصیه  میکند که کودکان چون در معرض خطر حفره های زودرس  و مشکلات دندانی  نوزادی می شوند از سن 1 سالگی به دندان پزشک مراجعه کنند .


ایده چنین ویزیت  دندانپزشکی  در سن کم و یک سالگی هنوز برای بسیاری از افرادی که تازه فرزند دار شده اند عجیب و شگفت آور است . با این حال، مطالعات ملی نشان داده  که کودکانی که هنوز به دبستان نرفته اند در خطر افزایش حفره های بیشتر دهانی هستند. بیش از یک تن  در هر چهار کودک در ایالات متحده تا سن 4 سالگی حداقل یک حفره  دهانی داشته اند. بسیاری از کودکان در سن 2 سالگی به این بیماری مبتلا می شوند .

برای جلوگیری از حفره های دوران کودکی، والدین ابتدا باید خطر - احتمال - ابتلای فرزندان را بررسی کنند . آنها همچنین باید یاد بگیرند چگونه  رژیم غذایی کودک را  مدیریت کنند و از راهکار های بهداشتی  و فلوراید برای جلوگیری از مشکلات دندانی کودک استفاده کنند .

اما حفره ها ی دهانی  همه چیز هایی  نیستند که والدین باید درباره سلامت دندان کودک خود یاد بگیرند. بازدید 1 ساله دندان پزشکی به والدین امکان بررسی موضوعات زیر را می دهد.
• چگونگی مراقبت از دهان نوزاد یا کودک نو پا
• استفاده مناسب از فلوراید
• عادات دهانی، از جمله  مکیدن انگشت و انگشت شست
• راه های جلوگیری از حوادثی که می تواند به صورت و دندان آسیب برساند
• ارتباط بین رژیم غذایی و سلامت دهان و دندان

پس از این اولین دیدار، دندانپزشک یک برنامه بازبینی و ویزیت مداوم را  پیشنهاد می کند . در گذشته، دندانپزشکان معمولا هر 6 ماه یک بار به  ویزیت بیماران دندان پزشکی میپرداختند. در حال حاضر برنامه های دندان پزشکی ممکن است با توجه به نیازها و مشکلات هر کودک متفاوت باشد. همانطور که فرزند شما رشد می کند، تیم دندانپزشکی می تواند به شما در یادگیری نحوه پیشگیری از مشکلات شایع دهانی کمک کند.
آماده شدن برای بازدید 1 ساله دندانپزشکی


هدف از ویزیت  دندانپزشکی در سن یک سالگی  این است که در مورد بهداشت دهان و دندان کودک خود و نحوه مراقبت از نیازهای منحصر به فرد فرزندتان  همه چیز را یاد بگیرید قبل از اینکه هر گونه مشکلی برای نوزادتان بوجود آید . بسیاری از مشکلات دندان را می توان در مراحل اولیه جلوگیری و یا راحت تر درمان کرد.

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های متخصص دندانپزشکی اطفال

آخرین مطالب پزشکی متخصص دندانپزشکی اطفال

آخرین مقالات پزشکان متخصص دندانپزشکی اطفال