خانه پزشکان

چهار شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

چه زمانی با مشاور مشورت کنیم؟

تاریخ : 1397/01/04 چه زمانی با مشاور مشورت کنیم؟

آیا وقت آن رسیده که نیاز به مشورت داشته باشید؟

دنیای بدون چالش دنیا نیست و در زندگی هر فردی اتفاق های خوب و بد وجود دارد و هیچگاه زندگی هیچ فردی تاکنون یکنواخت نبوده است اما  بعضی از این چالش ها در زندگی فرد بسیار تاثیر گذار است. برای اطلاعات بیشتر، دلایل مشترک مردم برای مراجعه به روانشناسان را بخوانید.

 

از دست دادن عزیزان

مرگ یک بخش اجتناب ناپذیر از زندگی است، اما مقابله با آن کار ساده ای نیست. واکنش از دست دادن یکی از عزیزان - چه پدر و مادر و چه از حیوانات خانگی - متفاوت است اما ترس از واقعیت های از دست دادن می تواند منجر به مشکلات طولانی تر شود.

یک روانشناس می تواند در پیدا کردن راه های مناسب برای مقابله با مرگ فردی که برای شما مهم است به شما کمک کند.

 

استرس و اضطراب

جنبه های خاصی از زندگی استرس زا هستند و بسیاری از موقعیت ها - از مصاحبه شغلی و مشکلات مربوط به رابطه های مختلف می تواند موجب اضطراب شما شود. کسانی که استرس و اضطراب را تجربه می کنند اگر در معرض چاقی قرار گیرند، می تواند منجر به انزوای اجتماعی، افسردگی و بسیاری از مشکلات دیگر شود.

یک روانشناس می تواند با پیدا کردن منبع یا علت مشکلات شما و همچنین راه های مناسب برای غلبه بر آنها، به شما در مدیریت استرس و اضطراب کمک کند. بیشتر درباره استرس و اضطراب مطالعه کنید.

چه زمانی با مشاور مشورت کنیم

افسردگی

احساسات خاصی از ناامیدی نشانه های رایج افسردگی است. در حالی که بسیاری معتقدند که مردم می توانند با افسردگی کنار بیایند. افسردگی یک اختلال رایج است که مردم علاقه خود را به داشتن چیزهای خوب از دست می دهند، خستگی را تجربه می کنند و اغلب  در کنترل عواطف خود مشکل دارند.

روانشناسان می توانند به شما کمک کنند که منبع افسردگی خود را پیدا کنید و اولین قدم را برای بهبود بردارید.

 

مقاله پیشنهادی : ده راه خانگی برای درمان گرمازدگی

 

فوبیا (ترس)

ترس از ارتفاعات و حیوانات موزی و ...... ترس های رایج هستند، اما برخی از ترس های غیر معمول و بی اساس می توانند مشکلات زیادی را در زندگی شما ایجاد کنند. به عنوان مثال، سیتوفوبیا (ترس از خوردن غذا) ممکن است به مشکلات جدی سلامتی منجر شود.

یک روانشناس با تجربه می تواند به شما کمک کند تا بر ترس های خود غلبه کنید تا بتوانید بدون پلی فوبی (ترس از بسیاری از چیزها) یا فوبیفوبیا (ترس از ترس) زندگی کنید.

 

مسائل خانوادگی و روابط

روابط، چه خانوادگی شخصی، یا مرتبط با کار، میتواند موجب افسردگی و شادی فرد شود. در حالی که بعضی از روابط می تواند بهترین احساسات در زندگی باشند، در عین حال می توانند منبع استرس و مشکلات باشند.

کار با یک روانشناس، به صورت جداگانه یا در یک گروه، می تواند به حتی بهبود قویترین مشکلات در روابط، کمک کند.

مشاوره

عادت های ناسالم و اعتیاد

بعضی از عادت های ناسالم مانند سیگار کشیدن، مصرف الکل و مصرف مواد مخدر اغلب برای فرار از مشکلات اساسی زندگی به شمار می روند .

در حالی که روانشناس به شما کمک خواهد کرد که به این مشکلات برسید، می توانند به حل مشکلاتی از قبیل:  

اعتیاد

اختلالات اشتها

مدیریت استرس

مشکلات خواب

افزایش عملکرد کمک کنند.

بعضی از موفق ترین افراد در دستیابی به اهداف خود، این است که  اولا آن را تجسم می کنند. ورزشکاران اغلب به لحاظ ذهنی به شدت آمادگی رقابت با بدن خود را دارند و می توانند در مواجهه با مشکلات بهترین تکنیک را انتخاب کنند.

همانطور که قبل از انجام کنفرانس یک سخنرانی را تکرار می کنید، روانشناس شما می تواند به شما در آماده سازی رویدادهای بزرگ کمک کند تا بتوانید به بهترین وجه خود را انجام دهید، چه در مسابقه المپیک و چه مصاحبه شغلی است.

 

مقاله پیشنهادی : پرمویی در زنان (هیرسوتیسم)

 

اختلالات روانی

گاهی علائم چندگانه ناشی از مشکلات بزرگتر است. اختلالات روانی می توانند به روش های مختلفی ظاهر شوند. برخی از اختلالات روانی با نشانه های مختلف عبارتند از:

اختلال دو قطبی

اختلال افسردگی

جنون جوانی

اختلال استرس پس از ضربه های سنگین

مشکلاتی که برای رفع ان ها باید پیش مشاور رفت

پیدا کردن راه درست

یک روانشناس می تواند یک ابزار مفید در پیدا کردن یک راه درست باشد. یک روان شناس با کمک به حفظ ذهنیت روشن و مدیریت هر گونه استرس، اضطراب، ترس و سایر مشکلاتی که با آن مواجه هستید، به شما کمک می کند.

 

مقاله پیشنهادی : 6 راه برای تقویت اعصاب

 

سخن آخر

در این مقاله در مورد انواع مسائلی که میتوانید در هنگام مواجه شدن با آن ها به سراغ یک روانشناس خوب برید، صحبت کردیم. امیدواریم این مقاله به شما در مشکلات کمک کرده باشد.

منبع: healthline.com

------------------------------

کانال اینستاگرام خانه پزشگان

کانال تلگرام خانه پزشکان

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های روانشناسی و مشاوره

آخرین مطالب پزشکی روانشناسی و مشاوره