چهار شنبه ۱ آبان ۱۳۹۸

کبد چرب و بهترین راه درمان

تاریخ : 1398/03/07 کبد چرب و بهترین راه درمان

درمان کبد چرب

دکتر ژیلا حضرتی ، متخصص بیماری های داخلی و فوق تخصص بیماری های گوارش و کبد، کبد چرب را از بیماری های شایع گوارشی معرفی می کند و می گوید: کبد چرب که اخیرا به دلیل مصرف غذاهای چرب و فست فود بسیار شایع شده است ، یکی از معضلاتی به شمار می آید که مبتلایانش را از میان جوانان تا میانسالان و افراد پیر در برمیگیرد. 
متخصص بیماری های داخلی و فوق تخصص بیماری های گوارش و کبد با بیان اینکه باید بدانیم کبد چرب از جمله بیماری های قابل درمان است ، می افزاید: با داشتن رژیم غذایی سالم ، برنامه ریزی برای سبک زندگی مناسب تر و همچنین با ورزش کردن میتوان این بیماری را از بین برد.

درمان کبد چرب
دکتر ژیلا حضرتی با اشاره به اینکه داروهایی نیز برای مهار این بیماری از طرف پزشک متخصص تجویز میشود ، می گوید: بهترین و مطمئن ترین راه درمان ، مراجعه به پزشک متخصص است ، چرا که با پیشرفت بیماری کبد چرب شاهد عوارضی در افراد مبتلا خواهیم بود. از جمله این عوارض، ابتلا به سیروز کبدی است که اگر به موقع کبد چرب درمان شود میتوان از پیشرفت این عوارض جلوگیری کرد
متخصص بیماری های داخلی و فوق تخصص بیماری های گوارش و کبد ادامه میدهد: بیماری هایی وجود دارد که میتوانند عامل ابتلای فرد به کبد چرب باشند، مثل؛ دیابت، افزایش چربی خون، بیماری های غددی مثل بیماری های تیروئیدی. بنابراین کنترل بیماری های دیابت و چربی خون میتواند تاثیر مثبت و چشمگیری در روند بهبود کبد چرب گذاشت.
دکتر ژیلا حضرتی در پایان می افزاید: افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای خوب است بدانند تا زمانی که دیابت و چربی خونشان کنترل نشود، کبد چرب نیز بهبود نخواهد یافت. بنابراین باید این بیماری ها را جدی گرفت و در زمانی مناسب به پزشک مراجعه کرد و اقدام به درمان آن ها شود چرا که کبد چرب نیز به دنبال ان درمان خواهد شد.

 

 

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های متخصص و فوق تخصص گوارش و کبد

درمان یوبوست با روشهای زیر

درمان یوبوست با روشهای زیر

هنگامی که دچار یبوست می شویم چه راه و روشهای درمانی می توانند به ما کم کنند و باعث رفع آن می شوند چه کارهایی به ما در این زمینه کمک می کنند یبوست می تواند ریشه در فشار به ناحیه کمر درطول روز، خواب نا آرام شب، و حتی جوش های روزهای بعد داشته باشد. اما به خاطر داشته باشید که تمامی این موارد می تواند با کمک توصیه های تخصصی زیر برطرف گردد. توصیه هایی که با پیشگیری از مشکلات آتی، به شما آرامش خاطر می دهد.

جلوگیری از سرطان کبد با مصرف مرغ و ماهی

جلوگیری از سرطان کبد با مصرف مرغ و ماهی

بر اساس نتایج یک مطالعه جدید که در مجله داروشناسی و دارودرمانی منتشر شده است، کسانی که مرغ و ماهی بیشتری مصرف می‌کنند، کمتر از سایرین در معرض ابتلا به سرطان کبد قرار خواهند داشت. در این مطالعه، محققان به بررسی مجموعه‌ای از مطالعات پیشین پرداختند که در حد فاصل سال‌های 1956 و 2013 منتشر شده بود. نتایج نشان داد افرادی که گوشت سفید بیشتری می‌خورند، 22 تا 31 درصد کمتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به سرطان کبد قرار دارند.

آخرین مطالب پزشکی متخصص و فوق تخصص گوارش و کبد