یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

کربوکسی تراپی در زیبایی و پوست

تاریخ : 1397/06/09 کربوکسی تراپی در زیبایی و پوست

دکتر مهشید طالبی، پزشک بیماری های پوست و مو با اشاره به اینکه کربوکسی تراپی یک نوع مزوتراپی است که در آن به جای تزریق مایعات از گاز دی اکسید کربن استفاده می شود، می افزاید: این دمیده شدن می تواند شبیه مزوتراپی در لایه مزودرم و یا اینکه عمیق تر و در لایه زیر پوستی انجام شود که این درمان سریع، راحت، موثر و سرپایی است.

 

پزشک بیماری های پوست و مو با بیان اینکه از گاز دی اکسید کربن، با مکانیسم افزایش جریان خون موضعی باعث افزایش هجوم اکسیژن در محل درمان و موجب بهبود قابلیت ارتجاعی پوست، تحریک تولید کلاژن و فیبروبلاست ها که عامل جوان سازی و سفتی پوست می باشند می شود، ادامه می دهد: همچنین در صورت تزریق داخل بافت چربی، باعث کاهش تجمع چربی و درمان سلولیت شده و می تواند جایگزین خوبی به جای لیپوساکشن برای افرادی که کاندید مناسبی برای جراحی و بی هوشی نیستند باشد.

 

دکتر مهشید طالبی، پزشک بیماری های پوست و مو با تاکید بر اینکه تزریق گاز کربن دی اکسید بیش از 70 سال در اروپا برای بیماری های ایسکمیک عروق مورد استفاده قرار گرفته و در سال 2000 در ایتالیا برای زیبایی به دنیا معرفی شده است، می گوید: روش کربوکسی تراپی در حال حاضر به طور گسترده ای در شمال و جنوب امریکا و اروپا مورد استفاده قرار می گیرد.

 

پزشک بیماری های پوست و مو با اشاره به اینکه با تزریق گاز دی اکسید کربن عروق ناحیه متسع شده و موجب جذب اکسیژن بیشتر در ناحیه می شود، تصریح می کند: با افزایش خون رسانی موجب افزایش تولید کلاژن و سفت شدن پوست شده و باعث می شود پوست ظاهر جوان تر وشاداب تری پیدا کند.

 

شایع ترین موارد استفاده کربوکسی تراپی

دکتر مهشید طالبی، پزشک بیماری های پوست و مو این موارد را اینگونه بیان می کند: تیرگی دور چشم، ترک های پوستی ناشی از چاقی و حاملگی، کاهش سلولیت و کاهش توده چربی موضعی، چروک های صورت و دور چشم، ریزش مو، درمان جای زخم یا اسکارهای ناشی از سوختگی، آکنه و جراحی، زخم های عروقی، بیماری های ایسکمیک اندام تحتانی، شل شدگی و افتادگی پوست، جوان سازی پشت دست، دکلته و گردن، برطرف کردن خطوط ریز دور دهان و خط خنده، قبل و بعد از لیپوساکشن، کاهش درد و اسپاسم عضله در پزشکی ورزشی، کاهش سلولیت، مکمل درمان لیپو ساکشن برای صاف کردن ناهمواری های پوست، بیماری های عروقی مرتبط با دیابت، زخم های پوستی، پارگی پوست، درمان پلاک های پسوریازیس، درمان جای جوش.

پزشک بیماری های پوست و مو عنوان می کند: کربوکسی تراپی برای درمان پیری پوست، کاهش سلولیت با هر شدتی، کاهش چین و چروک و پارگی پوست ( استرچ مارک یا ترک های پوستی ) مورد تایید اف‌دی‌آ قرار گرفته است.

 

چند جلسه کربوکسی تراپی لازم است ؟

دکتر مهشید طالبی، پزشک بیماری های پوست و مو تعداد جلسات کربوکسی تراپی را بر حسب نوع درمان متفاوت میداند و می افزاید: به عنوان مثال؛ برای درمان استرچ مارک و چین و چروک پوست حداقل 10 جلسه به فاصله یک یا دو هفته بنا به تشخیص پزشک صورت می گیرد و لازم به ذکر است که به منظور تثبیت نتایج درمانی برای چند سال، سالی یک  تا 3 نوبت درمان تکرار می شود.

 

آیا گاز دی اکسید کربن سمی است ؟

پزشک بیماری های پوست و مو با تاکید بر اینکه گاز دی اکسید کربن غیر سمی است، تصریح می کند: دی اکسید کربن به طور طبیعی توسط سلول های بدن ما هر روز تولید می شود که این گاز محصول متابولیسم طبیعی است که وارد خون شده و از طریق ریه ها دفع می شود بنابراین، برای بدن غیر سمی است.

 

عوارض کربوکسی تراپی چیست ؟

دکتر مهشید طالبی، پزشک بیماری های پوست و مو خاطر نشان می کند: نسبت به سایر روش های درمانی، می توان گفت کربوکسی تراپی هیچ عارضه ای ندارد اما گاها درد و قرمزی بسیار خفیف در محل تزریق، احساس گرما و صدای خش خش در پوست و به ندرت کبودی در محل تزریق دیده می شود که ظرف چند ساعت تا چند روز به طور کامل برطرف می شوند.

 

تاثیر کربوکسی تراپی برای درمان کبودی زیر چشم چگونه است ؟

پزشک بیماری های پوست و مو یکی از علل عمده سیاهی زیر چشم را احتقان خون مویرگی می داند و ادامه می دهد: شبکه مویرگی در پلک پایین می تواند به دلایل مختلف پرخون شود که به طور معمول، اشک از پلک ها به داخل بینی تخلیه می شود اما اگر بنا به دلایلی سرعت جریان خون درپلک پایین کند شده و اکسیژن رسانی آن مختل شود باعث ایجاد رنگ کبود در این ناحیه می شود.

دکتر مهشید طالبی، پزشک بیماری های پوست و مو از جمله عوامل ایجاد کننده این وضعیت را انسداد به علت احتقان مزمن بینی، آلرژی فصلی، شکستگی قبلی بینی، یا انحراف تیغه بینی معرفی می کند و می افزاید: در این شرایط کربوکسی تراپی موجب بهبود شبکه مویرگی پلک پایین شده و با افزایش لایه کلاژن، پوست را جوان تر می نماید که با تزریق مقدار کمی از گاز دی اکسید کربن به مناطق آسیب دیده، جریان خون افزایش یافته و شبکه مویرگی تقویت شده و گردش خون برای زمان طولانی در موضع افزایش می یابد و در نهایت رنگ تیره زیر چشم تیدیل به صورتی شده که تاثیر آن بعد از اتمام جلسات تا 6 ماه باقی می ماند.

 

تاثیر کربوکسی تراپی بر روی ترک های پوستی چگونه است ؟

پزشک بیماری های پوست و مو با اشاره به اینکه استرچ مارک یا ترک پوستی به دلیل کش آمدن پوست و پاره شدن کلاژن پوستی ایجاد می شود، می گوید: کربوکسی تراپی موجب تشکیل کلاژن های جدید شده و با بهبود ماتریکس قوام پوست افزایش یافته و ظاهر پوست طبیعی تر می شود.


مهشید طالبی

دکتر مهشید طالبی

پزشک بیماری های پوست و مو و زیبایی

دارای گواهینامه زیبایی از آلمان و ایتالیا

- درمان بیماری های پوست، مو و ناخن

- تزریق بوتاکس جهت بالابردن ابرو، رفع چین و چروک پیشانی و اخم

- تزریق ژل جهت برطرف کردن خط خنده، برجسته کردن لبها و گونه گذاری

- میکرودرم ابرژن - لایه برداری - میکرونیدلینگ - جوانسازی صورت

- درمان لکه های تیره صورت و کک و مک، جوش و جای جوش

- برداشتن خال و زگیل و ضایعات پوست

- درمان ریزش مو - درمان جای زخم و آکنه

- لیزر موهای زائد

برداشتن تاتو

 

نشانی: پیروزی، خیابان شکوفه، روبروی فروشگاه کوروش شکوفه، نبش کوچه قمصری، پلاک 94

شماره تماس: 33350012

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های دکتر و متخصص پوست و مو و زیبایی

آخرین مطالب پزشکی دکتر و متخصص پوست و مو و زیبایی