دکتر ندا رشتچیان

سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

12 فایده ی غیر منتظره ی نوشیدن آب گرم برای بدن

تاریخ : 1396/04/09 12 فایده ی غیر منتظره ی نوشیدن آب گرم برای بدن

12 فایده ی غیر منتظره ی نوشیدن آب گرم برای بدن


ما احتمالا همگی هم شنیدیم که پزشکان می گویند نوشیدن تقریبا هشت لیوان در روز ایده آل است. با این حال ، آن چه که اکثر مردم نمی دانند این است که آب گرم و آب داغ دارای مزایای منحصر به فرد خودشان هستند که نوشیدن آب سرد این مزایا را ندارد. 12 فایده ی نوشیدن آب داغ را زیر آورده ایم :


1-    از دست دادن وزن :
آب گرم برای سالم نگه داشتن متابولیسم بسیار عالی است ، اگر شما در حال تلاش برای کم کردن چند کیلو از وزنتان هستید ، این در واقع همان چیزی است که شما آرزویش را دارید. بهترین راه برای انجام این کار این است که صبح زود متابولیسم خود را با یک لیوان آب گرم و لیمو شروع کنید. آب داغ همچون یک جایزه اضافه شده به بدن ، به تجزیه بافت چربی ( مانند چربی بدن ) بدن کمک می کند.

2-    کمک به گرفتگی گلو و بینی :
آب آشامیدنی داغ یک درمان طبیعی عالی برای سرماخوردگی ، سرفه و گلودرد است. آب آشامیدنی داغ خلط را از بین می برد و همچنین به خذف آن از دستگاه تنفسی کمک می کند. به همین ترتیب ، می تواند گلودرد را نیز تسکین بدهد. همچنین به باز شدن بینی گرفته کمک می کند.


3-     انقباضات قاعدگی :
آب داغ به کاهش گرفتگی قاعدگی نیز می تواند کمک کند. گرمای آب اثر آرام بخش و تسکین دهنده ای بر عضلات شکمی دارد که در نهایت می تواند به درمان زخم ها و اسپاسم کمک کند.

4-    دفع سموم بدن :

آب گرم برای سم زدایی بدنتان بسیار خاق العاده است . هنگامی که آب گرم می نوشید، درجه حرارت بدن شما شروع به افزایش می کند و باعث عرق می شود. شما می خواهید که این اتفاق بیافتد ، زیرا عرق کردن بدن به سم زدایی بدنتان کمک می کند و بدن شما را به درستی پاک می کند. برای نتایج بهتر ، قبل از نوشیدن یک لیمو را در آن فشار دهید.


5-    جلوگیری از پیری زودرس :
یک دلیل وجود دارد که شما باید بدنتان را از سموم پاک کنید و آن هم این است که سموم باعث پیری زودرس می شوند. همچنین نوشیدن آب داغ به بازسازی سلول های پوست شما کمک می کند و باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست می شود. و باعث می شود که از اثرات مخرب رادیکال های آزاد در امان بمانید. طبیعتا اینگونه پوستی شفاف و نرم خواهید داشت.

6-    جلوگیری از آکنه و جوش :

مزایای گفته شده در مورد مورد پوست فقط شما را در آینده حفظ می کند. آب گرم عمق بدن شما را پاک می کند و باعث از بین رفتن و زدوده شدن عفونت هایی که دلیل آکنه اند می شود.

7-    سلامتی مو و سر زندگی :

نوشیدن آب گرم برای به دست آوردن موهای نرم و براق نیز مفید است. آب گرم به انتهای عصب در ریشه ی مو انرژی می بخشد و آن ها را فعال می کند. این امر برای زنده ماندن طبیعی موهای شما و حفظ سلامت آن مفید است.


8-    رشد مو را افزایش می دهد :
فعال شدن ریشه های مو که در بالا ذکر کردیم خودش یک مزیت برای افزایش رشد موهایتان است! آب گرم فعالیت های منظم ریشه ها را افزایش می دهد و پس از آن رشد موهای شما را تسریع می کند.


9-    جلوگیری از شوره ی سر :
آب گرم پوست سر شما را هیدراته می کند و به جنگ علیه پوست سر خشک یا شوره ی سر کمک می کند.

10. افزایش گردش خون و تقویت سیستم عصبی :

یکی دیگر از مزایای مهم نوشیدن آب داغ این است که گردش خون شما را افزایش می دهد ، که برای فعالیت عضلانی و عصبی مناسب است. علاوه بر این ، سیستم عصبی شما را با از بین بردن رسوبات چربی انباشته شده در اطراف آن ، سالم نگه می دارد.


11. گوارش :
آب داغ فایده ی به خصوصی برای هضم دارد. مطالعات نشان داده است که نوشیدن آب سرد در طول یا بعد از غذا می تواند روغن موجود در غذاهای مصرف شده را سخت کند. این می تواند باعث ایجاد چربی در دیواره داخلی روده شما شود که در نهایت باعث سرطان روده می شود. با این حال ، اگر لیوان آب سرد را گرم کنید ، می توانید از این مشکل اجتناب کنید. علاوه بر این ، آب گرم برای هضم مفید است ، و این درست همان چیزی است که شما پس از غذا می خواهید.


12. حرکات روده :
آب گرم حرکات روده ی شما را منظم و بدون درد می کند درست همانطور که آب گرم می تواند هضم غدا های شما را منظم کند. از دست دادن آب بدن می تواند منجر به مشکلات مزمن یبوست شود. همانطور که مدفوع در روده انباشته می شود حرکات روده آهسته تر می شوند. همیشه توصیه می شود که در صبح وقتی که معده خالی است آب گرم یا داغ بنوشید. آب گرم هر ماده ی غذایی باقی مانده را تجزیه می کند و حرکات روده را آرام و بدون درد می کند.

 

تهیه شده در واحد تحقیق و ترجمه تیم خانه پزشکان

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


مهناز
1396/04/10

عالی بود مرسی

معرفی بیماری های سلامت

همه چیز درباره کم کاری تیروئید

همه چیز درباره کم کاری تیروئید

کم کاری تیروئید ، علل و درمان و پرهیزها و پیشگیری از ابتلا به آن

آخرین مطالب پزشکی سلامت

آخرین مقالات پزشکان سلامت