خانه پزشکان

چهار شنبه ۵ تیر ۱۳۹۸

5 مورد از مشکلات مالی که روابط را نابود می کند

تاریخ : 1397/03/28 5 مورد از مشکلات مالی که روابط را نابود می کند

بیشتر زوجین با هم دعوا دارند اما بیشتر این دعواها به دلیل مشکلات مالی است. مطالعات بسیاری نشان می دهد که بین مشکلات مالی و طلاق رابطه ای وجود دارد که این بحث ها می تواند جنبه های دیگر زندگی را تحت تاثیر قرار دهد. بر اساس تحقیقی که در دانشگاه کاناسای بر روابط بین زوجین و طلاق و مشکلات مالی انجام شد که نشان داد مهم ترین علل طلاق مشکلات مالی است زیرا بحث های مالی معمولا طولانی تر است و دیرتر حل می شود و می تواند روابط زوجین را خراب کند. از آنجایی که مشکلات مالی منجر به نابودی روابط و حتی طلاق می شود بررسی این مشکل بسیار مهم است. مشکلات مالی بسیاری وجود دارد که زوجین با آن مواجه می شوند که برخی از آنها واقعا زیان آور هستند. در ادامه پنج مورد از مشکلات مالی را که کم کم می تواند روابط شما را نابود کند اگر با آن ها کنار نیایید را معرفی می کنیم.

تاثیرات مشکلات مالی بر رابطه‌

1- مخفی کردن بدهی ها و یا عادت های مالی تان

اگر واقعا می خواهید به کسی اعتماد کنید و آنها نیز متقابلا به شما اعتماد کنند باید با آن ها رو راست باشید و در مورد بسیاری از امور با هم مشورت کنید. اگر یک رابطه ی جدید را شروع کردید نیاز نیست از همان ابتدا راجبه عادت های مالی و بدهی های خود صحبت کنید. اما اگر در یک رابطه ی طولانی مدت با کسی هستید در مورد جایگاه مالی تان بهتر است صحبت کنید به خصوص اگر قصد ازدواج دارید این کار را حتما انجام دهید. اگر نتوانید به شریک زندگی خود راجع به مسائل مالی صحبت کنید بعدا ممکن است به دلیل اختلاف نظر در این مورد به مشکل بر بخورید. مسائل مالی می تواند منجر به ترس، گوشه گیری و خجالت شود که برطرف کردن آن بسیار مشکل است.

 

مقاله پیشنهادی : با این پنج روش فوق العاده عادت های بد را کنار بگذارید

 

2- ضرر زدن به اعتبار مالی و ذخیره ی همسرتان

در حالی که بسیاری از مردم در مورد افراد دیگر امین هستند و مراقب هستند اما نسبت به اعتبار مالی همسر خود بی توجه هستند که این مورد در صورتی اتفاق میفتد که همسرتان را در مسائل مالی نادیده بگیرید. اغلب زوجین یک خانه یک ماشین و یا خرید های دیگر را با هم انجام می دهند. اگر شما و همسرتان در این زمینه همکاری ندارید این می تواند کم کم روابط شما را با مشکل روبرو کند. راه دیگری که خیلی سریع روابط زوجین را نابود می کند استفاده از پول ذخیره ی همسر به تنهایی و یا خرج کردن بی اجازه ی آن است. بسیاری از افراد به همسر خود پول قرض می دهند یا کاملا پول را دست همسر می دهند تا ذخیره کند زیرا در این زمینه بسیار خوب عمل می کند این کار برای بهبودی روابط خوب است.

 

3- قبل از خرید راجع به آن بحث نکنید

اگر برای اولین بار قصد خرید دارید طبق اصول پیش بروید. بهتر است ابتدا میزان پولی که برای خرید وسیله ی خاص می خواهید خرج کنید را تعیین کنید  و اگر پول کافی داشتید آن را بخرید زیرا در صورت رعایت نکردن این امور و خرید کردن بدون مشورت بدون شک به مشکل بر می خورید. اگر هر دوی شما در مورد ذخیره ی پول برای خرید خانه و یا تعطیلات موافق هستد و ناگهان یک نفرتان پول را برای خرید ماشین خرج کند موجب ناراحتی همسرتان می شود.

تاثیرات مشکلات مالی بر رابطه‌

4- به جزئیات نپردازید

اگر در روابط عاشقانه هستید، ازدواج کردید و یا تازه برای اولین بار قرار ملاقات دارید بسیار مهم است چه موقع و کجا و چه میزان خرج کنید. مردان نیاز نیست برای هر رستورانی که بشود بروید پول همراه داشته باشید و در صورت امکان ابتدا میزان صورت حساب خود را در رستوران بررسی کنید. اگر با کسی زندگی می کنید و یا ازدواج کردید بنشینید و با هم صحبت کنید برای پرداخت هر چیزی چه کسی باید خرج کند و یا چه موقع صورت حساب باید پرداخت شود و چه کسی باید آن پرداخت کند و یا در مورد مقدار پولی که قرار است خرج کنید صحبت کنید. اگر دائم در مورد مشکلات مالی بحث می کنید این کار کم کم روابط تان را خراب می کند.

 

مقاله پیشنهادی : شناخت تفاوت های روانشناسی همسرمان

 

5- خیلی تحت کنترل داشتن امور

هیچ کس دوست ندارد در روابط خیلی تحت کنترل باشد و اگر شما و همسرتان دائم در در مورد مسائل مالی هم دیگر را تحت کنترل داشته باشید یک خط قرمز برای طرف مقابل خواهید بود. تصمیم گیری در مورد پول باید با هم انجام شود و اگر شما و یا همسرتان در مورد گفتن نظرات شریک تان در زمینه ی مالی ناراحت شوید روابط تان را خراب می کند. رفتار کنترلی دیگرانتقاد کردن در مورد تصمیمات همسر است که همسر بسیار در زمینه ای ولخرج است و یا پول کمی خرج می کند.

مشکلات مالی دیگری نیز وجود دارند که می تواند به روابط تان آسیب برساند. بر اساس مطالعه ای بهترین راه برای مقابله با بحث های مالی با همسرتان این است که با او در مورد مسائل مالی رو راست باشید و در مورد ذخیره ی مالی تان  و سایر مسائل با هم صحبت کنید. همچنین از مسائلی که در بالا گفته شد خودداری کنید تا روابط تان را نابود نکنید.  

منبع: cheatsheet.com


پزشکان مرتبط

کلینیک روانشناسی آراما

کلینیک روانشناسی آراما

درمان افسردگی ،اظطراب،وسواس

دکتر معصومه طهرانی جوان

دکتر معصومه طهرانی جوان

كارشناس ارشد روانشناسی شخصيت

مقالات مرتبط

شناخت تفاوت های روانشناسی همسرمان

مشاهده مقاله
شناخت تفاوت های روانشناسی همسرمان

مراقب صحبت کردن با فرزندتان باشید!

مشاهده مقاله
مراقب صحبت کردن با فرزندتان باشید!

دلایل بی میلی خانمها از روابط جنسی

مشاهده مقاله

دلایل بی میلی خانمها از روابط جنسی

لیست پزشکان پربازدید

دکتر ساسان وجودی فوق تخصص شبکیه چشم دکتر ژیلا حضرتی متخصص و فوق تخصص گوارش و کبد
دکتر آرزو خسروی متخصص و فوق تخصص قلب و عروق دکتر مریم حقدار ساحلی دکتر روانپزشک
دکتر هاشم شمشادی فوق تخصص جراحی پلاستیک،ترمیمی و زیبایی دکتر سعید فتح آبادی متخصص پوست و مو
دکتر الهام یعقوبی جراحی زیبایی بینی دکتر شیرین شمس جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی
دکتر علیرضا سینا متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری(اورولوژی) دکتر معصومه طهرانی جوان روانشناسی و مشاوره
دکتر خدیجه تهرانی جراح و متخصص مغز دکتر رامین ارژنگ فوق تخصص زانو

 

کانال تلگرام خانه پزشکان

کانال آپارات خانه پزشکان

صفحه اینستاگرام خانه پزشکان

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های مشاوره ازدواج

آخرین مطالب پزشکی مشاوره ازدواج

آخرین مقالات پزشکان مشاوره ازدواج