ثبت نام ویژه پزشکان

دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

7 روش درمان ناباروری در زنان

تاریخ : 1396/11/10 7 روش درمان ناباروری در زنان

7 روش درمان ناباروری در زنان

ناباروری عبارت است از اینکه پس از یک سال مقاربت محافظت نشده بارداری صورت نگیرد . هم مرد و هم زن می توانند مسئول ناباروری باشند . بنابراین زوج ها برای دریافت کمک های پزشکی مناسب ضروری هستند . در ادامه به درمان های مختلف ناباروری در زنان می پردازیم .

فناوری تولید مثل کمکی یا ART : این یکی از بهترین گزینه های درمان شناخته شده است . این فن آوری از طریق ترکیبی از داروهای باروری و درمان هورمونی انجام می شود . انواع دیگر آزمایش ها عبارتند از : انتقال به داخل لوله های فالوپ، باروری در لوله های آزمایشگاهی، لقاح داخل رحمی و انتقال داخل زیگوت به داخل لوله های فالوپ .

لقاح در داخل لوله های آزمایشگاهی : این یک روش جامع و بسیار پیشرفته برای کمک به لقاح اسپرم و تخمک است . IVF یک تکنیک از تلقیح مصنوعی است که در آن تخمک و اسپرم خارج از بدن ترکیب می شوند و پس از تشکیل، جنین در رحم قرار می گیرد . این روش ابتدا در سال 1981 معرفی شد و با موفقیت بیش از 200،000 نوزاد را به دنیا آورد . دارویی به نام کلومیفن یا کلومید و سروفن برای درمان مشکلات نازایی بسیار توصیه می شود.

درمان دارویی : داروهای ویژه ای برای زنان مبتلا به مشکلات تخمک گذاری تجویز می شود . گونادوتروپین ها نیز در مورد ناباروری غیرقابل توضیح استفاده می شوند .

لقاح داخل رحمی : این روش دیگری است که از مقدار کمی از سلول های اسپرم استفاده می کند . این یک فرایند بدون درد است و چندین دقیقه بیشتر طول نمی کشد تا انجام شود .

اهداء تخمک : اهداء تخمک شامل برداشت تخمک از تخمدان زنی است که از داروهای باروری برای تحریک تخمدان مصرف کرده است .

زیفت ( ZIFT ) و گیفت ( GIFT ) : در انتقال زیگوت به لوله های فالوپ یا زیفت ، تخم های بارور شده در داخل رحم مادر پس از IVF در عرض 24 ساعت قرار می گیرند، در حالی که در انتقال گامت ( گیفت )، اسپرم و تخمک قبل از تزریق لقاح می یابند .

جایگزینی : در جایگزینی، مادر جایگزین با اسپرم فرد دیگری باردار می شود. سپس مادر جایگزین حامله می شود .

-----------------------------------------------------------------------------

دکتر آزیتا فرساد

جراح و متخصص بیماری های زنان ، زایمان و نازایی
انواع جراحی های زنان
سونوگرافی زنان
مراقبت های قبل و بعد از زایمان
درمان های جدید نازایی
لیزر و جراحی با لیزر
جراحی زیبایی زنان

نشانی: تهران خیابان شریعتی ابتدای خیابان ظفر ساختمان پزشکان سبز پلاک 7 واحد 24

شماره تماس: 22252257

اشتراک گذاری : 

شما هم می توانید نظر خود را ارسال کنید.


نظرات کاربران


معرفی بیماری های جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

 عفونت های شایع ناحیه تناسلی در زنان

عفونت های شایع ناحیه تناسلی در زنان

عفونت های ناحیه تناسلی از شایع ترین شکایت های بانوان به ویژه در سن تولید مثل (18 – 50 سالگی) است. افزایش ترشح اگر باعث تغییر رنگ، بو ، التهاب ناحیه تناسلی، خارش و سوزش شود، غیر طبیعی است؛ به ویژه این که اگر بیمار در زمان عادت ماهیانه نباشد اما ترشح خونی داشته باشد، حتماً باید به پزشک مراجعه کند.

آخرین مطالب پزشکی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی