یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مقالات پزشکان

رابطه ای بدون منطقه ی قضاوت رابطه ای بدون منطقه ی قضاوت

بخشی از کتاب مهارتهای گفتگو برای زوجین - مترجم: زوج درمانگر معصومه طهرانی جوان - تهیه از کتاب فروشیهای معتبر

بینی گوشتی بینی گوشتی

بینی گوشتی به بینی هایی که پوست ضخیم دارند گفته می شود .سوالات رایج شما بیماران عزیز این هست که ۱. آیا این بینی ها قابل جراحی هستند؟ ۲. آیا احتمال برگشت آنها به حالت اول وجود دارد؟ ۳. چه اقداماتی قبل و بعد از جراحی برای بهتر شدن کیفیت جراحی میتوان انجام داد؟

عصب کشی دندان و درمان ریشه عصب کشی دندان و درمان ریشه

عصب کشی توسط دندان پزشک و طی تقریبا دو جلسه انجام می گردد. قبل از انجام این کار پزشک عکس هایی را با اشعه ی ایکس از دندان آسیب دیده تان می گیرد، این کار باعث می شود تا بتواند کانال دندان را کامل ببیند و قسمت های آسیب دیده را کاملا شناسایی نماید.

بازسازی پوست با استفاده از لیزر بازسازی پوست با استفاده از لیزر

از این روش معمولا برای رفع چین و چروک پوست و همچنین رفع نقص های پوستی ناشی از جای جوش و لکه های پوستی استفاده می شود. در این روش نوری کوتاه و مستقیم برای رفع نقص های پوستی استفاده می شود.

جوان سازی با لیفت گردن جوان سازی با لیفت گردن

لیفت گردن شامل انجام فرآیندهایی برای زیباسازی ظاهر گردن است. فرآیند لیفت گردن شامل موارد زیر است: برداشتن پوست اضافی گردن ، برداشتن عضله های اضافی گردن ، انجام لیپوساکشن برای برداشتن چربی های اضافی گردن ، تزریق بوتاکس برای رفع نقاط خالی در گردن ، تزریق کیبلا برای برداشتن چربی های موجود در چانه ، انجام تکنیک های دیگر از قبیل لیزر ، استفاده از فراصوت ، پر کننده ها و غیره.

عفونت رحم یا آندومتریت | تشخیص و درمان عفونت رحم یا آندومتریت | تشخیص و درمان

آندومتریت التهاب غشا داخلی رحم است که معمولا بعد از زایمان ، کاشت دستگاه های جلوگیری از بارداری ، کورتاژ ، سقط جنین و سقط عمدی جنین رخ می دهد. باقی ماندن مواد در رحم می تواند سبب بروز عفونت از طریق واژن و یا مجاری روده ای شود. معمولا پس از زایمان طبیعی احتمال دو درصد افراد به آندومتریت مبتلا می شوند و پس از سزارین احتمال آن به شش الی بیست و هفت درصد می رسد.

سزارین چیست و چه زمانی استفاده می شود؟ سزارین چیست و چه زمانی استفاده می شود؟

اصلی ترین سوالات در مورد سزارین که باید بدانید در مقایسه با زایمان طبیعی مزیت ها و شرایط انجام آن از زبان دکتر ازگمی در خانه پزشکان

ناباروری ، تشخیص و درمان ناباروری ، تشخیص و درمان

قبل از انجام هر گونه آزمایشات مربوط به ناباروری پزشک ابتدا در مورد عادات جنسی از فرد سوالاتی می پرسد و توصیه هایی را در این زمینه به زوجین می دهد. در برخی از زوجین نابارور هیچ گونه علت خاصی وجود ندارد. ارزیابی علت ناباروری هزینه بر است و گاهی اوقات برای زوجین ناخوشایند است. آزمایشاتی که برای خانم ها انجام می گیرد شامل بررسی سلامت رحم و تخمدان و تخمک ها می باشد.

بی اختیاری ادرار در زنان ، علل و روش های درمان بی اختیاری ادرار در زنان ، علل و روش های درمان

بی اختیاری ادرار زمانی رخ می دهد که فرد نتواند مثانه ی خود را کنترل کند و بدون اراده ی وی دفع ادرار صورت گیرد. بی اختیاری ادرار در زنان دو برابر مردان رخ می دهد. بارداری ، زایمان ، یائسگی ، نوع سیستم تناسلی بانوان می تواند از عوامل تشدید کننده ی این مشکل باشد.

عفونت دهانه رحم و یا سرویسیت چیست؟ عفونت دهانه رحم و یا سرویسیت چیست؟

سرویسیت به التهابات دهانه ی رحم و قسمت باریک و پایینی رحم که درون واژن باز می شود گفته می شود. از علائم مشخص آن خون ریزی بین دو عادت ماهیانه ، درد زمان رابطه ی جنسی و زمان انجام معاینات لگنی و ترشحات غیر طبیعی واژن می باشد. در برخی افراد ممکن است هیچ علائمی وجود نداشته باشد.

اختلالات کف لگن | علائم و درمان آن اختلالات کف لگن | علائم و درمان آن

اختلال کف لگن به معنی عدم توانایی ماهیچه های کف لگن برای فشرده و آرام شدن به جهت حرکات شکمی برای دفع مدفوع و ادرار می باشد. از شایع ترین علائم آن یبوست ، نیاز به دفع ادرار مکرر و کم بودن میزان ادرار و مدفوع در هنگام دفع می باشد ...

خونریزی غیر طبیعی رحمی و درمان آن خونریزی غیر طبیعی رحمی و درمان آن

خون ریزی بسیار شدید و غیرطبیعی از رحم و خارج شدن آن از طریق واژن را خون ریزی غیرطبیعی رحمی می گویند. این خون ریزی ممکن است در زمان عادت ماهیانه نیز رخ دهد. اگر خون ریزی در زمان عادت ماهیانه شدید شود می تواند نشانی از خون ریزی رحمی باشد ...

جراحی زیبایی واژن (لابیاپلاستی) و مزایای آن جراحی زیبایی واژن (لابیاپلاستی) و مزایای آن

اصطلاح لابیاپلاستی اشاره به عملی دارد که در طول آن اندازه ی لبه های واژن را کوچک تر می کنند. این عمل مربوط به زیبایی واژن است و در طی آن افرادی که پیچیدگی واژن دارند می توانند مشکل خود را برطرف نمایند.

افتادگی مثانه | نشانه ها و روش های درمان افتادگی مثانه | نشانه ها و روش های درمان

سیستوسل یا افتادگی مثانه به حالتی گفته می شود که در آن مثانه درون واژن می افتد. به طور طبیعی مثانه در لگن و بین استخوان های لگن قرار گرفته است. مثانه ارگانی بالون مانند و عضلانی می باشد که دفع ادرار از این قسمت صورت می گیرد ...

چرا مهم است که همیشه آدم خوبی نباشیم؟ چرا مهم است که همیشه آدم خوبی نباشیم؟

وقتی سعی می‌کنیم تنها آن جنبه‌هایی از خودمان را ابراز کنیم که باور داریم مورد قبول دیگران هستند، بعضی از ارزشمندترین جنبه های خود را سرکوب می‌کنیم و خود را به یک زندگی با داستان‌های تکراری و نمایشنامه‌ای کهنه محکوم می‌کنیم.

فریز کردن تخمک چیست؟ فریز کردن تخمک چیست؟

فریز کردن تخمک روشی برای حفظ باروری زنان است که وی در آینده بتواند نیز باردار شود. روند آن به این صورت است که از تخمک های فرد برداشته می شود و طی فرآیند خاص و با دستگاه مخصوصی فریز می شود و در زمان مورد نیاز گرم می شود و در فرآیند بارداری استفاده می گردد. معمولا با افزایش سن شانس بانوان برای بارداری کمتر می شود زیرا تعداد تخمک ها کم شده و کیفیت شان نیز پایین می آید. 

خشکی واژن ، علل ، تشخیص و درمان آن خشکی واژن ، علل ، تشخیص و درمان آن

معمولا به طور طبیعی دیواره های واژن از لایه ی نازکی از جنس مایع لغزنده پوشیده شده است. هورمون استروژن به تولید و ماندن این مایع در سطح واژن کمک می کند و دیواره های واژن را سالم ، ضخیم و ارتجاعی نگه می دارد. کاهش میزان این هورمون می تواند منجر به خشکی واژن در فرد شود.

اختلالات شخصیت | علائم و درمان آن اختلالات شخصیت | علائم و درمان آن

پزشک با استفاده از کارهای زیر اختلالات شخصیتی را می تواند تشخیص دهد. تست فیزیکی : پزشک آزمایشات فیزیکی انجام می دهد و سوالاتی در مورد وضعیت سلامتی تان می پرسد. در برخی موارد این اختلالات به دلیل وجود یک بیماری در فرد می باشد. بررسی ها با تست الکل و اعتیاد نیز انجام می گیرد.

لیفت صورت با نخ | مزایا و معایب آن لیفت صورت با نخ | مزایا و معایب آن

امروزه پزشکان روشی سریع ، راحت و غیر جراحی را برای حل مشکلات چروکی و زیبایی اختراع کرده اند که به آن لیفت می گویند. اخیرا پزشکان از نخ برای لیفت صورت استفاده می کنند. این تکنیک ابتدا در کره رواج یافت و سپس در سرتاسر دنیا به خصوص اروپا و آمریکا مشهور شد و مورد استفاده قرار گرفت.

همه چیز درباره لیزر موهای زائد همه چیز درباره لیزر موهای زائد

اگر از روش معمول از بین بردن موها مانند اصلاح، وکس ، موم ژیلت کشیدن خسته شده اید بهتری روش برا شما لیزر موهای زائد می باشد. لیزر موهای زائد عملی برای زیبا سازی پوست است که امروزه بسیار شایع شده و طرفداران بسیاری نیز دارد.

بیماری سوزاک | علائم و درمان آن بیماری سوزاک | علائم و درمان آن

سوزاک نوعی بیماری عفونی است که از راه رابطه ی جنسی منتقل می شود و می تواند هم مرد و هم زن را آلوده کند. این بیماری می تواند مجرای پیشاب ، مقعد و گلو را تحت تاثیر قرار دهد . در خانم ها سوزاک می تواند دهانه ی رحم را نیز تحت تاثیر قرار دهد. این بیماری معمولا در طول رابطه ی جنسی منتقل می شود.

ناخنک چشم چیست | علائم و درمان ناخنک چشم چیست | علائم و درمان

ناخنک چشم حالت برآمدگی در سطح چشم است که ابتدا مردمک چشم را در بر می گیرد و سپس به قرنیه نیز می رسد. ماندن در زیر نور آفتاب به خصوص زمانی که در آب باشید اشعه ی مضر آفتاب می تواند به تشدید این وضعیت کمک کند.

مزایا و معایب استفاده از دوش واژینال مزایا و معایب استفاده از دوش واژینال

معمولا حدود بیست الی چهل درصد از زنان از دوش واژینال استفاده می کنند. معمولا این دوش در بین جوان تر ها شایع تر می باشد. افراد این کار را برای رهایی از بوی بد واژن ، پاکیزگی آن بعد از عادت ماهیانه و ...

بیماری سرخک | دلایل ، راه‌های تشخیص و درمان آن بیماری سرخک | دلایل ، راه‌های تشخیص و درمان آن

سرخک نوعی عفونت زمان بچگی است که به وسیله ی ویروس ایجاد می شود. در گذشته شیوع بسیاری داشت اما امروزه به دلیل استفاده از واکسن آن، بسیار کمتر شده است. سرخک در کودکان کوچک و ...

کلامیدیا چیست ، علائم و راه درمان کلامیدیا چیست ، علائم و راه درمان

کلامدیا نوعی عفونت شایع است که از راه رابطه ی جنسی منتقل می شود. افراد مبتلا معمولا در مراحل اولیه ی بیماری دارای علائم بیرونی خاصی نیستند. در حقیقت هفتاد درصد زنان و نود درصد مردان مبتلا دارای علائم مشخصی نیستند . این بیماری هم در مردان و هم در زنان می تواند رخ دهد . کلامدیا با پیشرفت خود می تواند علائمش را نشان دهد. اگر این بیماری درمان نشود می تواند

زردی در نوزادان و درمان آن زردی در نوزادان و درمان آن

زردی معمولی یکی از عوامل شایعی است که در نوزادان تازه متولدشده بوجود می آید که عمدتا پوست صورت و سفیدی چشم را متاثر می کند که در اثر بالا بودن بیلیروبین خون اتفاق میفتد. بیلیروبین توسط گلبول های قرمز خون تولید می شود. بیلیروبین از کبد عبور می کند و در روده آزاد می شود.

گشاد شدن مردمک چشم گشاد شدن مردمک چشم

دلایل اصلی گشاد شدن مردمک چشم، چون ضربه خوردن به چشم و مغز و داروهایی که مصرف میکنید بهمراه راه درمان این مشکل در خانه پزشکان با دکتر محمدزاده

بیماری سیفلیس ، نشانه ها و درمان آن بیماری سیفلیس ، نشانه ها و درمان آن

سیفلیس نوعی بیماری دستگاه تناسلی است که از طریق رابطه ی جنسی منتقل می شود و هم در زنان و هم در مردان می تواند بروز یابد. معمولا این بیماری از طریق زیر به افراد دیگر منتقل می شود

سندرم تخمدان ، علل و علائم سندرم تخمدان ، علل و علائم

این سندرم نوعی مشل هورمونی در میان زنان است که در سن باروری معمولا رخ می دهد. زنانی که این مشکل را دارند معمولا عادت ماهیانه ی طولانی و پردردسری دارند. در این افراد تخمدان ممکن است از مایع های ریز پر شود و تخمک ها را با موفقیت آزاد نکند. دلیل قطعی بروز این مشکل ناشناخته است. تشخیص و درمان به موقع و کم کردن وزن می تواند خطر ابتلا به بیماری ها دیگر مانند دیابت نوع دوم و بیماری های قلبی را کم کند. 

خارش واژن و علائم آن خارش واژن و علائم آن

خارش واژن حالتی ناخوشایند برای بانوان ایجاد می کند که معمولا به دلیل وجود عفونت ، یائسگی و یا به دلیل استفاده از شی خارجی مانند برخی از صابون ها می باشد. همچنین گاهی اوقات رابطه ی جنسی و یا بیماری پوستی سبب خارش در این ناحیه می شود. همه ی خارش ها واژن نگران زا نیستند اما باید در این مورد پزشک نظر دهد. 

علل و عوامل سرطان فرج علل و عوامل سرطان فرج

سرطان فرجی نوعی سرطان است که در بخش خارجی ناحیه ی جنسی بانوان ایجاد می شود. سرطان فرج معمولا مانند توده یا درد است که سبب بروز خارش در ناحیه ی واژن می گردد . این سرطان در هر سنی رخ می دهد اما در بزرگ سالان بیشتر دیده می شود.

پیچ خوردگی تخمدان بیماری خطرناکی است پیچ خوردگی تخمدان بیماری خطرناکی است

پیچ خوردگی تخمدان حالتی است که تخمدان در محل اتصال به بخش های دیگر به خود می پیچد و خون رسانی کاهش میابد. یکی از علائم شایع آن درد مثانه در یک طرف مثانه است. اما هر دردی در مثانه نمی تواند ناشی از وجود این مشکل باشد. علائم دیگر آن شامل حالت تهوع است و مشکلاتی مانند عفونت ، خون ریزی و ناباروری را در بر دارد. در هفتاد درصد از افراد معمولا نشانه ی بارز آن حالت تهوع و استفراغ است و دردهای شکمی بسیار شدیدی رخ می دهد. 

سرمادرمانی پوست یا کرایوتراپی سرمادرمانی پوست یا کرایوتراپی

کرایوتراپی یا همان سرما درمانی استفاده کلی و یا جزئی از سرما برای مصارف درمانی میباشد. کرایوتراپی ممکن است برای درمان زخم های بافت ها استفاده شود. از کرایوتراپی برای درمان درد های ماهیچه ها ، رگ به رگ شدن و یا ورم کردن بافت ها بعد از عمل های جراحی و یا جراحت وارد شده به بافت های بدن استفاده می شود.

سقط های مکرر سقط های مکرر

بسیاری از زنان یک بار یا بیشتر ممکن است سقط جنین داشته باشند. سقط جنین می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. سقط جنین به این معنا نیست که فرد در دفعات دیگر نمی تواند برای باروری اقدام کند. در برخی از زنان سقط جنین ممکن است چندین بار رخ دهد که به آن سقط مکرر جنین گفته می شود.

چسبندگی رحم - تشخیص ، علل و درمان چسبندگی رحم - تشخیص ، علل و درمان

معمولا عواملی مانند ضربه به رحم و یا عفونت در بافت های آن منجر به بروز چسبندگی رحم و یا آسیب رسیدن به بافت های درونی آن می گردد. چسبندگی رحم یعنی وجود زخم هایی که در بافت کناری و یا خود حفره ی رحم وجود دارد.

التهاب لگن در زنان التهاب لگن در زنان

اختلال التهاب لگن نوعی بیماری عفونی مربوط به سیستم تولید مثلی در زنان است. سیستم تولید مثل زنان شامل رحم ، تخمدان ، لوله های رحم و لگن می باشد. این اختلال معمولا در اثر رابطه ی جنسی منتقل می شود و با مصرف آنتی بیوتیک قابل درمان می باشد.

علت و انواع ترشحات مختلف واژن علت و انواع ترشحات مختلف واژن

معمولا خانم ها با دیدن ترشحات ، این سوال برایشان پیش می آید که کدام ترشحات نرمال و کدام یک غیر نرمال است.معمولا ترشحات غلیظ و سفید رنگ معمولی هستند اما در صورتی که خارش ، سوزش و احساس ناراحتی نیز دارید نشانی از عفونت قارچی است.این ترشحات قبل و بعد از عادت ماهیانه بیشتر می شوند.

کولپوسکوپی چیست؟ کولپوسکوپی چیست؟

کولپوسکوپی روندی ساده برای مشاهده ی گردنه ی رحم و رحم است که در بالای واژن قرار دارد. کولپوسکوپی معمولا برای یافتن سلول های غیر طبیعی بکار می روند که این ها معمولا خطرناک نیستند و خود به خود رفع می شوند، اما گاهی این ها می توانند خطرزا شوند و منجر به بروز سرطان گردند. با استفاده از کولپوسکوپی پزشک می تواند این سلول های غیر طبیعی را شناسایی کرده و آن ها را بردارد.

روش‌های درمان سرطان پروستات روش‌های درمان سرطان پروستات

جراحی های مختلفی برای درمان پروستات وجود دارند که پزشک متخصص پس از انجام معاینات و بررسی آزمایش ها مناسب ترین نوع جراحی را برایتان انتخاب می کند. انتخاب نوع جراحی به عوامل متعددی بستگی دارد که عبارتند از: اندازه ی سرطان و اینکه آیا سرطان به قسمت های خارجی پروستات نیز گسترش یافته یا خیر - شکل ظاهری سلول های سرطانی زیر میکروسکوپ - بررسی شرایط سلامتی بیمار - علائمی که بیمار دارد - وضعیت جسمانی و بدنی بیمار

درمان سرطان مثانه درمان سرطان مثانه

چنانچه سرطان مثانه دارید راه های درمانی متفاوتی برایتان وجود دارد. پزشک با توجه به سن، میزان گسترش سرطان و سایر شرایط بهترین راه درمانی را برایتان در نظر می گیرد.

درمان اختلال وسواس فکری درمان اختلال وسواس فکری

اختلال وسواس فکری شرایطی قابل درمان است و درمان آن تا حد زیادی به این موضوع بستگی دارد که چه میزان از زندگی تان را تحت تاثیر قرار داده است . دو روش درمانی عمده ی آن روان درمانی و دارو درمانی می باشد. در روان درمانی معمولا به بیمار آموزش داده می شود تا با ترس هایش مواجه شود و مقابله کند و در روش دارودرمانی با تجویز داروهای ضد افسردگی مواد شیمیایی مغز بیمار را متعادل می کنند.

خون در ادرار نشانه چیست؟ خون در ادرار نشانه چیست؟

وجود ادرار در خون معمولا حالتی هشدار دهنده است ، ممکن است در برخی موارد بی خطر باشد اما عمدتا ناشی از وجود یک مشکل بزرگ می باشد. زمانی که در ادرار خون وجود داشته باشد رنگ ادرار قرمز، صورتی می شود و معمولا با درد همراه نیست. ادرار در خون معمولا بدون هیچ گونه علائمی بروز میابد. هر زمان که در ادرار خود خون مشاهده کردید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

خونریزی شبکیه خونریزی شبکیه

خونریزی شبکیه به معنای خونریزی از رگ های خونی موجود در شبکیه است که در اطراف چشمتان قرار دارند. شبکیه لایه ی بسیار نازکی است که به پشت چشم متصل است.

عمل پی آر کی (PRK) چیست؟ عمل پی آر کی (PRK) چیست؟

کراتکتومی فوتوفرکتیو نوعی عمل جراحی انکساری چشم می باشد. در این جراحی از نوعی لیزر برای برطرف کردن عیوب انکساری چشم استفاده می شود. در این روش پزشک از لیزر برای تغییر شکل قرنیه ی چشمتان استفاده می کند و کمک می کند که نور در شبکیه ی چشم متمرکز شود . این روش برای افراد نزدیک بین، دوربین و آستیگمات مناسب است. بعد از این عمل معمولا نیازی به عینک و لنز طبی نخواهید داشت اما در برخی افراد باید از عینک همچنان استفاده کنند.

علت شب کوری چیست و چگونه درمان میشود؟ علت شب کوری چیست و چگونه درمان میشود؟

شب کوری نوعی از تناقضات چشمی است که افرادی که به آن مبتلا هستند در شب دید بسیار کمی دارند و اغلب دیدشان در شب خیلی کم است ولی این بدین معنا نیست که اصلا نتوانند چیزی را ببینند بلکه به سختی می بینند و در رانندگی به مشکل بر میخورند. برخی از نمونه های شب کوری قابل درمان هستند و برخی دیگر درمانی ندارند . برای این مورد حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا دلیل بوجود آمدن آن را برایتان مشخص کند.

جراحی اصلاحی چشم فمتولیزیک جراحی اصلاحی چشم فمتولیزیک

فمتولیزیک از سال 2004 مورد استفاده قرار گرفت. در سال2007 نیز ناسا این روش بدون خطر و بدون درد را برای فضانوردان بکار برد. فمتولیزیک یا لیزیک از پرکاربردترین تکنولوژی برای جراحی لیزری چشم است. اولین قدم برای انجام لیزر چشم با فمتولیزیک یا خود لیزیک لایه ی بالایی قرنیه به صورت دایره ای باز شده و به صورت یک کلاهک کنار گذاشته می شود. این کلاهک به آن فلپ گفته می شود.

جراحی مجرای اشک - تشخیص و درمان جراحی مجرای اشک - تشخیص و درمان

برای تشخیص بیماری و مشکل تان ابتدا پزشک سوالاتی در مورد علائم تان می پرسد و به معاینه ی چشم تان می پردازد. همچنین پزشک به بررسی کانال بینی می پردازد تا ببیند آیا انسدادها و یا مشکلاتی در این بخش وجود دارد یا نه. اگر پزشک انسداد مجاری اشک را تشخیص دهد در این صورت با انجام آزمایشات و معاینه ی چشم محل انسداد را پیدا می کند.

عمل جراحی آب مروارید عمل جراحی آب مروارید

جراحی آب مروارید عبارت است از جایگزین کردن لنز مصنوعی به جای لنز طبیعی چشم تان که ابری و تیره شده است. این عمل جراحی به شدت رایج است و دارای بالاترین میزان موفقیت برای بهبود بینایی می باشد. بین چهار تا شش هفته پس از عمل بهبودی حاصل می شود.

پارگی شبکیه و جداشدگی شبکیه چیست؟ + درمان پارگی شبکیه و جداشدگی شبکیه چیست؟ + درمان

شبکیه لایه ای از بافت های عصبی است که خط زیرین چشم شما است. شبکیه شامل حسگرهای حساس به نور است که با ارسال نور به مغز باعث می شوند شما تصاویر را ببینید . شبکیه خیلی باریک است و پارگی آن خیلی جدی است و مشکلات بینایی بوجود می آورد. اگر پارگی شبکیه بیشتر شود موجب وارد شدن آب به داخل شبکیه شده و باعث جداشدن شبکیه می گردد.

علل، علائم و درمان شناورها در چشم علل، علائم و درمان شناورها در چشم

همان طور که از نامشان پیداست، شناورها معمولا کوچک، به رنگ سیاه و مانند نقطه، موج دار یا برجسته هستند که معمولا حرکت می کنند و با حرکتشان گویی چشم فرد حرکت می کند و خیلی در پشت زمینه ی چشم که گویی دیواری سفید و درخشان است نمایان می شوند.

6 1 2 3 ---  بعدی